PDA

View Full Version : Косопад при химиотерапия



rockoutizzy
07-24-2011, 12:26
Здравейте !
Знам , че този форум е за "тийн" проблеми , но бих искала да Ви помоля за малко съвети и помощ .
Една моя приятелка скоро беше оперирана от спукано дебело черво и сега ходи периодично на химиотерапия . От както започнаха процедурите , косата започна да и пада . Лекарката каза , че това няма да се случи , но ето на случи се ... Приятелката ми много се притеснява и си слага какви ли не маски на косата , но нямат особено голям ефект . Супер много се притеснява да не остане плешива и да трябва да си слага перука . Много хора са ни казвали , че след като ти падне косата от терапия или подобни неща , ставала страшно гъста ...
Ако можете да ми дадете съвет или да знаете случайно какво може да спре косопад от химиотерапия или как да се предотврати цялостно окапване на косата ?
Много Ви благодаря ! :)

ThisIsMe
07-24-2011, 12:55
За съжаление химиотерапията е твърде изтощителна и силна ,за да не предизвика подобни явления.Интензивността на косопада по време на химиотерапията зависи изцяло от начина на лечение и дозата на приеманите препарати. Възстановяването на загубената по време на химиотерапия коса ,започва приблизително 3 месеца след края на интензивното лечение.Успех!Дано се оправи!

LovEsIckk
07-24-2011, 16:05
Няма как да се избегне косопада..
След края на химиотерапията, косата започва да се възстановява.

rockoutizzy
07-25-2011, 10:50
Благодаря Ви . Аз също се надявам да се оправи бързо . (:

Milly4
07-25-2011, 13:58
След химиотерапия косата наистина става по-гъста. Чувала съм, че Sheep shampoo помагало за по-бързо растене на косата едно момиче ми каза, че за 1 месец и пораснала с 3 см. Иначе маска от рециново масло също помага. :)

rockoutizzy
07-26-2011, 13:42
Благодаря за съвета . Сега пробва маската с рициново масло .