PDA

View Full Version : Изсветляване на коса



Dollystar
07-24-2011, 18:15
Здравейте дами,
тея дни нещо пак съм превъртяла и искам да си изсветля косата, но проблема е че съм с кичури и незнам какво ще стане изобщо.... А и не искам да се боядисвам, защото ми предстои море, косата ще ми се съсипе... А пък и всички ми казват да не се боядисвам руса в никакъв случай, тъй като косата ми ще спре да расте и ще се къса и незнам си какво. Дайте ми някаква идея, шампоан оцветител или някоя лесна за изпълнение бабина деветина.
Айде чакам идеики :)

henrieta99
07-24-2011, 20:30
Здравейте дами,
тея дни нещо пак съм превъртяла и искам да си изсветля косата, но проблема е че съм с кичури и незнам какво ще стане изобщо.... А и не искам да се боядисвам, защото ми предстои море, косата ще ми се съсипе... А пък и всички ми казват да не се боядисвам руса в никакъв случай, тъй като косата ми ще спре да расте и ще се къса и незнам си какво. Дайте ми някаква идея, шампоан оцветител или някоя лесна за изпълнение бабина деветина.
Айде чакам идеики :)

Казвали са ми, че става с кислородна вода.. Мажели си косата с нея и стоели на слънце, но чесно да ти кажа не знам какво става. Чувала съм и за някакви бои на билкова основа, които не увреждат косата, но не знам нищо повече :)

Dollystar
07-24-2011, 21:29
С кислородната вода до колкото знам е много вредно и изсушава много косата, а аз това искам да избегна точно.

Chelsey
07-24-2011, 22:26
4-5 лъжици чай от лайка
Сока на 1 лимон

4-5 лъжици чай от лайка се запарват в литър вряла вода. Полученият чай се прецежда и към него се добавя сока на 1 изцеден лимон. След измиване с шампоан косата се изплаква с готовия лосион без да се отмива.
Нещо такова ли?А с шампоните много внимавай,една позната сериозно се прецака

flickofthewrist
07-24-2011, 22:58
Подкрепям горното мнение, но трябва да постоиш и на слънце, основно заради лимона. Естественият ми цвят е светлокестеняво и с лимон и слънце наистина се изсветляваше, помага и за омазняването в корените. Ако са ти изтощени много краищата не слагай съвсем на връхчетата им обаче защото съвсем ще се изсушат. Можеш и само с лимон, аз лично съм голяма паника и буболечките в пакетчето лайка от аптеката и мързелът ми ме караха да ползвам само лимон след 1 опит със смес. На кичури нямам представа какъв ще е ефектът, най-добре се посъветвай с фризьор ако са правени скоро. Една приятелка с тъмна коса пробва лимон многократно и придоби медни отблясъци, но по-светло не стана.

Слънце за споменатата от henrieta99 кислородна вода не ти трябва. Тя и перхидролът са различна концентрация на водороден пероксид (3 и 30% ако не се лъжа), но тя вреди значително повече от лимон.

Dollystar
07-25-2011, 15:38
Момичета купих си някакъв " комплект за изрусяване, платинено русо и кичури" , но ме е страх да почвам, нямам си идея какво ще се получи. На биофарма е " Denise line " ... Казвайте ако някой го е ползвал да не зема да направя някоя беля!

nimfetka7
07-25-2011, 16:28
Какво съдържа комплекта?

Dollystar
07-25-2011, 16:35
30 гр. супра- изсветлител за коса
60 мл. окислител - 40 vol.
Ръкавици
... Супрата и окислителя се смесват и мажеш... :(

nimfetka7
07-25-2011, 19:12
Е това си е нещо като боята за коса.
Какъв е резултата?

Dollystar
07-25-2011, 20:48
Преди малко излязох от банята, супер се е получило само дето съм оставила едно място неразмазано явно и е станало като петно на фона на другото, използвах само половината количество иначе. Утре ще сложа снимки!