PDA

View Full Version : ebook reader - избор?



mimsssssss
07-24-2011, 19:59
Имам възможност да си позволя нещо до 600лв. Искам да е нещо добро, с хубави характеристики. Насочете ме какво трябва да гледам, за какво да внимавам и как да си подбера някои сносен, а не до половин година да не ми върши работа?
И освен да чета книги и слушам музика, какви други функции имат?

Terorist
07-25-2011, 12:06
Характеристиките, които е добре да гледаш не са толкова много, основно те интересува какви формати на електронни книги поддържа и дали поддържа кирилица. Скоростта на прелистване също е от значение, но за това трудно можеш да разбереш от характеристиките, които описват по сайтовете. Всичко друго е въпрос на предпочитания.
Аз си купих най-евтиния възможен преди около 6 месеца, дори вече не се продава този модел, но нямам никакви проблеми с него, чета си всякакви книги, батерията издържа по 8000 прелиствания, направо забравям кога за последно е зареждан. Не се хвърляй на нещо много скъпо, така или иначе всичко е правено в Китай/Тайван и е въпрос на късмет дали ще оцелее.

slicky
07-25-2011, 12:39
Според мен не си вземай Киндъл,защото трябва да плащаш книгите,което не е готино.Казват обаче,че екранът е баш пригоден за четене и с дълга батерия.За Сонито съм чувал,че за такава голяма марка,качеството било изненадващо ужасно.

mimsssssss
07-25-2011, 13:18
Е аз искам да мога да си качвам книги и от лаптопа, че ми се налага да пътувам често и ще си го мъкна четеца с мене. Така че трябва да име блутуд и кабел, нали? И PDF файлове ме интересуват главно. А относно марките, нямам предпочитания, не се придържам към някви имена...
Иначе мерси, мисля че скоро ще се насоча и ще си взема нещо :)

Terorist
07-25-2011, 15:14
За да качваш книги от лаптопа не е нужно да има Bluetooth, обикновено връзката става чрез USB кабел.
Колкото до PDF файловете - повечето, ако не и всички модели поддържат четенето им, но то не е така удобно, както четенето на специализираните формати за ел. книги. За себе си открих начин да ги чета, като завъртам изгледа на четеца настрани, но в началото ми беше доста странно и дори неудобно, но свикнах и вече имам навъртяни около 2000-3000 страници в PDF.

Другото, на което трябва да обърнеш внимание, е размера - не препоръчвам прекалено малки(5") екрани, а прекалено големите могат да се окажат неудобни за носене. Според мен 6" са най-добрия вариант.

slicky
07-25-2011, 17:09
Аз не мога да те насоча към марки,но поне за България е така-колкото по-скъпо УЖ толкоз по-хубаво.В интернет има интересни статии за избора на четците.И аз искам да си взема,ама бая парички са за сега.