PDA

View Full Version : Фитнес



snac24
07-24-2011, 21:30
Здравейте! Много тъп въпрос защото се занимавам отдавна с това, но все пак искам да попитам. Ходя на фитнес и на стрийт фитнес (лостове). Въпросът ми е когато ходя на фитнес дали си спирам растежа? От лежанка дигам 40 кила гледам да не се доваря, а на другите уреди също гледам да не надвишавам 40 килограма. Аз съм на 14, 168-170 съм висок, 60 килограма. Има ли вероятнос да си спра растежа ?

SoloHaterWehrmacht1945
07-24-2011, 21:35
Ми, аз също ходех на фитнес, това, че спрях е друга тема, но дори не си помислях да тренирам за трапец (там вдигаш тежести от станало положение, което малко или много...набива ти растежа, да). Иначе не се плашех да бутам лежанка, скрипец, за бицепс вдигах от седнало положение.

snac24
07-24-2011, 21:52
Eдинственото което вдигам прав е лост с по 5кг тежести (12 кг), иначе всичко друго е в седнало/легнало положение.

ZipFail
07-24-2011, 22:09
Как може бе ?????

snac24
07-24-2011, 22:12
Как може бе ?????
?

redbul2
07-25-2011, 05:29
Ами щом си на 14,най-добре да изчакаш със залата 2-3 години за да не се набиеш наистина. И да ти спре растежа. Да се надяваме,че щом вдигаш от стоеж само 12 кг,това няма да ти попречи за по-висок ръст.

Fraximus
07-25-2011, 06:16
Фитнеса не спира растежа освен онова упражнение с клековете.Може и да има други нз.Но пък лостовете помагат за растежа.А при фитнеса костите стават по-здрави и растат

firstdiesel
07-25-2011, 08:08
:?

нищо не те набива!
тва са само митове и глупости.

Ако ша растеш на височина, ша си растеж, ако няма - няма ....

Chacho
07-25-2011, 09:21
С тия килограми няма какво да ти стане и набиването се получава, като тежестта оказва натиск вертикално върху хрущялните дискове на гръбначния стълб. Всъщност, надали скоро ще вдигаш такива тежести, че да окажат влияние.

ZipFail
07-25-2011, 12:55
Финтеса спира растежа.Лостовете помагат за растежа.Плуването също.




Освен това нито едно от горните твърдения не е вярно. Едва ли в близките 3-4 години ще можеш да дигаш такава тежест, че по някакъв начин да те се отрази на растежа. А лостовете и плуването по никакъв начин не помагат да рестеш - колкото ти е отредено генетично, толкова.
Но все пак си на 14, така че не се напъвай да дигаш огромни килограми, щото на растежа може и да не ти се отрази, ама контузия лесно ще си докараш.

Fraximus
07-25-2011, 13:13
Да бе да

ZipFail
07-25-2011, 13:18
Ако не можеш да си обосновеш мнението и само ще лаеш, по-добре не пиши :)

DA0Trooper
07-25-2011, 13:28
Финтеса спира растежа.Лостовете помагат за растежа.Плуването също.




Освен това нито едно от горните твърдения не е вярно. Едва ли в близките 3-4 години ще можеш да дигаш такава тежест, че по някакъв начин да те се отрази на растежа. А лостовете и плуването по никакъв начин не помагат да рестеж - колкото ти е отредено генетично, толкова.
Но все пак си на 14, така че не се напъвай да дигаш огромни килограми, щото на растежа може и да не ти се отрази, ама контузия лесно ще си докараш.
Особено херниите са си ебали майката ...
И лесно се получават,та използвайте колани :)

TodorMarkov
07-25-2011, 13:39
И колан няма да те спаси...Правете редовно коремни преси,така риска от херния намалява,т.е колко по-силна ви е коремната мускулатура,толкова по-малък е шанса за херния.

Chacho
07-25-2011, 13:47
Както и упражнения за кръста - супермен, хиперекстензии.

Fraximus
07-25-2011, 17:31
Всъщност зипфаил извинявай просто не съм разбрал една информация както трябва.

ArrowsOfDeath
07-25-2011, 22:39
И колан няма да те спаси...Правете редовно коремни преси,така риска от херния намалява,т.е колко по-силна ви е коремната мускулатура,толкова по-малък е шанса за херния.

Кои упражнения са най-опасни?

snac24
07-26-2011, 06:42
Мерси на всички за отговорите :) !

TodorMarkov
07-26-2011, 06:54
Най-рисковите са тези,при които може да се слагат по-големи тежести като тяга,клек,трапец,чукове.

redbul2
07-26-2011, 07:50
Кои упражнения са най-опасни?

Ще споделя моя негативен опит. Преди 2 години сериозно си сецнах кръста с "мечката" (Т-щанга). Правех 3 серии по 10 с 40 кг(смятат се само дисковете). На третата серия на шестото повторение само за секунда заоблих гърба,наруших правилната стойка. И веднага ме сряза зле в кръста. 10 дни много трудно тренирах всичко.
Като неопитен в първата година започвах с изолиращо за ръце (скотово) вместо с базово упражнение.И имах много чести травми в лактите.За някои френското разгъване е много опасно за лактите,но аз го правя второ след лег с тесен хват и няма проблем.Освен това френското ми е най-слабо от всички упражнения и с тези малки килограми няма как да се контузя.
Имам леки травми от машината за рамо,разтваряне на ръцете встрани с тежест.Имах разтежение отзад в раменете и горната част на гърба.Не я препоръчвам много тая машина.
Имах травма на ахилеса на единия крак от калфмашина от седеж с около 60 кг и трябваше да намаля тежестта.Сега правя с много повече,но прасците вече свикнаха.Имах няколкомесечна травма в едното коляно от бедреното разгъване.Прищракваше вътре.
Имах травма в дясното рамо от полулега и болеше дори в леглото като се обръщах.Мина след 7-8 месеца.
Сега имам травма в сухожилието около левия лакът :D Още от Коледните празници и не е минало напълно.Получих го от прекалено много упражнения за бицепс и скотово с голяма за мен тежест :D

Не правете бицепс повече от 2 упражнения! Най-много още едно леко за загряване. :)

pencilwarrior
07-26-2011, 07:56
Кои упражнения са най-опасни?

Ще споделя моя негативен опит. Преди 2 години сериозно си сецнах кръста с "мечката" (Т-щанга). Правех 3 серии по 10 с 40 кг(смятат се само дисковете). На третата серия на шестото повторение само за секунда заоблих гърба,наруших правилната стойка. И веднага ме сряза зле в кръста. 10 дни много трудно тренирах всичко.
Като неопитен в първата година започвах с изолиращо за ръце (скотово) вместо с базово упражнение.И имах много чести травми в лактите.За някои френското разгъване е много опасно за лактите,но аз го правя второ след лег с тесен хват и няма проблем.Освен това френското ми е най-слабо от всички упражнения и с тези малки килограми няма как да се контузя.
Имам леки травми от машината за рамо,разтваряне на ръцете встрани с тежест.Имах разтежение отзад в раменете и горната част на гърба.Не я препоръчвам много тая машина.
Имах травма на ахилеса на единия крак от калфмашина от седеж с около 60 кг и трябваше да намаля тежестта.Сега правя с много повече,но прасците вече свикнаха.Имах няколкомесечна травма в едното коляно от бедреното разгъване.Прищракваше вътре.
Имах травма в дясното рамо от полулега и болеше дори в леглото като се обръщах.Мина след 7-8 месеца.
Сега имам травма в сухожилието около левия лакът :D Още от Коледните празници и не е минало напълно.Получих го от прекалено много упражнения за бицепс и скотово с голяма за мен тежест :D

Не правете бицепс повече от 2 упражнения! Най-много още едно леко за загряване. :)

Мале, човек, ти се се изтрепал :shock: На Скотовото лично не съм много фен, един път ми прецака лактите пък беше и с малки тежести... Най-кофти контузията ми беше на рамото като се набирах веднъж, идиота забравих да разгрея и така кофти ме удари в рамото след 2-3 набирания, че се лиших за 1 седмица от тренировки. Помнете хора - загрявката си е много важно нещо, по-добре 5 минути повече в залата отколкото туткане по болници и висене вкъщи ;)

redbul2
07-26-2011, 08:00
Ъъъ,забравих за раменните преси с дъмбели :D Отначало вдигах смешни килограми,а имах чести травми в рамото и трябваше да прекъсвам с месеци. Сега му знам цаката.Разтварям ръцете встрани на 180 градуса,нито напред да са,нито назад. При спускане на дъмбелите надолу,следите ставата ви да не прищраква вътре.И ако това стане,спускате не повече от мястото на получаеане на това щракане. Защото при него задира вътре ставата,наранява се и възпалява и много трудно минава после. :D
И освен това преди сериите с основната тежест,правя една загряваща. 20 повторения с 11 кг дъмбели. И нямам проблем след това. :)

redbul2
07-26-2011, 08:03
Помнете хора - загрявката си е много важно нещо, по-добре 5 минути повече в залата отколкото туткане по болници и висене вкъщи ;)

х100 :D

firstdiesel
07-26-2011, 08:36
ако упражненията се изпълняват както трябва, опасно - НЯМА! Ако ще щангата да е полвин тон!

пп: лежанката е изключение, щото няма къде да избягаш :D

TodorMarkov
07-26-2011, 08:43
ако упражненията се изпълняват както трябва, опасно - НЯМА! Ако ще щангата да е полвин тон!

пп: лежанката е изключение, щото няма къде да избягаш :D

Това е най-голямата глупост,която бях чувал скоро време...Ако знаеше от какво и как се получава хернията и дискувата херния(дископатията),нямаш да говориш подобни простотии..

vankata5555555
07-26-2011, 10:05
Абе на 14 бил,занимавал се от доста време,ходи на стрийт фитнес и на фитнес,дига по 30-40 кила...пич нито едно от тези неща дето си изброил не се връзват,особено първото.Ти от 10год. ли ходиш на фитнес и ако наистина е така няма да задаваш такива ТЪПИ въпроси.Набиването става когато се прави определено упражнение поне всеки ден или през ден и то в продължение на много време.

firstdiesel
07-26-2011, 10:27
ако упражненията се изпълняват както трябва, опасно - НЯМА! Ако ще щангата да е полвин тон!

пп: лежанката е изключение, щото няма къде да избягаш :D

Това е най-голямата глупост,която бях чувал скоро време...Ако знаеше от какво и как се получава хернията и дискувата херния(дископатията),нямаш да говориш подобни простотии..

а за тея не се замислих ... аз мисля за хрущяли, стави, травми като цяло..

хернията е от напъване май, получава се нещо като въздушна възглавница и се пука коремната стена .....
дископатията пък кат ти се залепят дисковете един в друг :D

само един въпрос, ако контролираме дишането си това предпазва ли ни от херния ???

slicky
07-26-2011, 10:43
redbulе бая си се изпотрепал,ама на мен са ми казвали,че фитнес без контузии не може.Свалям ти шапка за упорството да продължиш.А защо не вземаш витини за стави и кости или такива хран.добавки.

redbul2
07-26-2011, 12:38
А защо не вземаш витини за стави и кости или такива хран.добавки.

След травмата на рамото преди 2 години,се наложи накрая да взема една кутия глюкозамин. Лежанката ни за полулег е с много голям наклон.Около 70 градуса може би и това сериозно ми натовари раменете.Които още не бяха свикнали.Ходех и на плаж.През това лято водата беше студена (малко над 20) и леката болка от лежанката се засили и стана хронична. Не се къпете в хладна/студена вода, изпотени от залата и специално след няква травма. Става още по-лошо. Рамото болеше вечер дори като се обръщам в леглото и спях на другата страна.Тогава взех малко глюкозамин и постепенно се оправи. Няколко месеца правех лег само с 30 кг. Пазете си раменете.

А за хернията.Едно момче от друг сайт се оперира.Към 18 г ,180-185 см,около 67 кг.Баскетболист,много силен. Още в първите тренировки дърпа тяга 100 кг и след 2-3 седмици получи херния. А друг на 17 г получи травма на гръбначен диск.Направил тяга със 130 кг макс. Задържането на дишането е потенциално опасно за херния.Увеличава налягането в корема и избива в херния понякога.

vankata5555555
07-31-2011, 13:49
Ми като незнае как к'во няма да получи.Всичко е техника,иначе раменете на 90% от трениращите не са в добро състояние макар и да не болят.