PDA

View Full Version : Рай и Ада



dinqta
07-24-2011, 22:06
Някой хора казват че когато човек почине отива или в рая или в ада мислили сте за това нещо дали въобще съществува такова нещо дали въобще има бог.. аз често мисля за това и е много трудно да се убедя дали има бог дали въобще има рай или ада просто е много трудно никой няма доказателства че съществува рая или ада или въобще бог дали го има.. та вие как мислите според вас съществуват ли такива неща?

ShtrudeL
07-24-2011, 22:11
Всъщност...


Когато човек умира, духът и душата му, облечени в астросом /ефирно тяло/, окончателно напускат физическото тяло и влизат в астралния свят. Докато прекарва в този свят човек се нарича елементарий. Ако смъртта произхожда от разрушение на физическото тяло или от повреда на органите му, душата заедно с астросома излизат от тялото по причина на това, че то не е удобно за понататъшното им пребиваване, в този случай няма възможност да се спаси човека, както няма възможност да се задържи вода в пукнат съд. Но понякога смъртта настъпва въпреки жизнеспособността на физическото тяло, защото астросома е отслабнал и не може да накара органите да функционират, при случай на изтощаване, анемия, или защото душата на човека се стреми да напусне тялото, под влияние на известно душевно сътресение. Тогава има още надежда да се съживи човека, особено като се вземе предвид, че в първите часове след смъртта тялото се намира още в летаргия и връзката му с астросома не е още скъсана. За да съживим човека, необходимо е със своята воля да накараш душата му отново да влезе в напуснатото от нея тяло: в същото време да подкрепиш нейния астросом със своя астрален ток. Мисълта е сила! Трябва да я впрегнем да работи за нас?

playy
07-24-2011, 22:47
Ами аз лично не вярвам,че ако спазваш определени заповеди и живееш по отредени канони описани в Библията,ще отидеш в Рая.Само като се замислиш колко време хората отдават внимание на това в живота си,колко време чакат смърта и се стараят да бъдат добри,за да получат награда в отвъдното.Някои хора просто намират смисълът в живота като подготовка за отвъдния живот,с 2 думи-живееш за да умреш...

Трябва да проумеем,че ние сме творци на нашия живот и да,наистина мислите са много силни.Също така не вярвам че има Ад...ти били пратил своето дете на място с мъки во веки веков?Не,но защо...защото го обичаш,right?Аз не мога да допусна,че един Създател,би изпратил своето Творение,да се мъчи во-веки веков,дори и само ако не се е покаял.Значи може да е бил много добър и добродушен човек,но само ако не се е покаял,отива в Ада?...Наистина интересна тема,надявам се и повече хора да се включат :)

gandalfepi4
07-25-2011, 05:27
според коя от около хилядата що-годе важни религии съществуващи в този конкретен отрязък от човешка история? или включваш и останалите религии? тези които са съществували в някакъв момент от 200 000-годишното ни съществуване? и
ли и бъдещите такива?

или и включваш и астрономическият брой деноминации (пример с християнството: една религия - четиридесет хиляди важни в световен мащаб деноминации)?


или зависи и според промените в дадена религия (пример с християнството: стар завет - вечен рай за всички и година ад за лошите, нов завет - вечна литугрия за по малко от процент от хората и вечни мъчения за абсолютно всички други)?




всъщност заеби - няма такива глупости

http://s3.amazonaws.com/kym-assets/photos/images/original/000/056/567/PARTYHARD.gif




ПС анкетата трабваше да има опции да се види колко вярват а ад и колко в рай. тогава ще се види че 23498763240892374 души вярват в рай а 4 вярват в ад. нямам идея защо. никаква. ъхъм. да. никаква представа.

JungleJaguar
07-25-2011, 06:23
Ето нещо интересно:

Няколко години назад под гриф „Строго секретно “ в Националното управление по космическа аеронавтика (НАСА) се съхранява сензационна информация.
9 август ,1973 година от борда на космическия кораб „Скайлъб-2″ астронавтите предали съобщение , зашеметяващо всички.
В него се казва :

„Ада се намира в средата на Слънцето !
Ние виждаме как горят мъртвите !
Ние виждаме Ада !"

Връзката за няколко секунди прекъснала, след което посланниците на Земята предали от космическото пространство обичайните за полета данни, като ,че ли преди това не е било предадено сензационно послание.
Специалистите от НАСА в продължение на 16 години опровергавали всички слухове за това събитие. Но през 1985 година американското списание „Световна наука “ приповдигнала завесата на тайната. Невероятното съобщение на екипажа на „Скайлаб-2″ било побликувано, предизвиквайки в хората ужас.Намиращи се на борда на космическия кораб , изследвали слънчевите изригвания с помощта на спектрохелиограф, който отбелязвал всичките изменения на фотолента. По време на това наблюдение на небесното светило станал взрив със огромна сила .Неговата големина била повече от 800 хиляди километра, изхвърляйки хелии. Неочаквано пред очите на зашеметените наблюдатели течния газов поток спрял .
Цели 70 секунди приборите фиксирали кошмарни видения: на този огнен стълб се появили изразяващи мъчения и страдания стотици хиляди човешки лица.Отначало астронавтите
помислили ,че това са халюцинации , но изображенията на лицата били много ясни .Астронавтите видели това ,което според атеистите не съществува –ада.
Като твърдят в списанието , в настоящия момент ,данните получени от американците ,щателно се анализират.

Десет години след тези сензационни съобщения някои американски издания разказват на читателите за още едно фантастично събитие. Използвайки специална апаратура и телескоп за наблюдение в инфрачервеното излъчване , изследователи на НАСА заснели на фото лента странно явление:
в открития космос се носели умрели хора и животни !
Това събитие предизвикало особенно рязко разногласие между официалната наука,представителите на парапсихологията и
Църквата .
Но в едно всички били единни :
Снимките са истински !

Един от членовете на официалната комисия
експерти заявил :
“Ние отдавна знаем
за съществуването на това.Още през май 1993 година ние можехме да видим тези същества със телескопа „Хабъл".
Въпреки това
ръководството на НАСА и правителството решиха тези сведения да бъдат засекретени ,до
момента ,когато може да бъде обяснено на хората ,какво представляват тези неща."

Първи снимки на неизвестното учените получили , когато изследвали влиянието на Слънцето над планетата Нептун.На снимките ясно се виждат множества светещи човешки тела.Мненията на научните деятели по този повод били нееднозначни.
Педро Гарсия, испански теолог, смята :
„Това е част от Вселената представляваща чистилището – мястото между рая и ада .Тук душите на умрелите очакват съдбата за своите замни дела „. Друг знаменит американски физик , пожелал да остане анонимен казал:
„Тези форми са резултат от електрически импулси – истинската същност на живота ,която няма ни начало ни край".
Автор на 11 книги за извънземните, доктор Алан де Волер, стигнал до заключение
,че формите видени на фотографиите
не са нищо друго а извънземни същества…..

gandalfepi4
07-25-2011, 06:33
^ http://prikachi.com/images/64/3610064r.gif

bazingaaaa
07-25-2011, 07:04
http://vbox7.com/play:4be45ef4

ScarlettS
07-26-2011, 00:35
Ако оставим настрана фактът, че няма доказателства за рай, ад или бог, възниква друг въпрос. Какъв е смисълът от тях? Защо имате нужда да вярвате, че ако не правите, каквото ви казва една книга, ще страдате вечно, и съответно ако сляпо се подчинявате на същата тази книга, живеейки вашия си живот, както някой друг е казал, ще идете в рая?

И двете понятия са нелепи, не може адът и раят да са едни и същи за всички. Например какво би бил адът в смисъл като постоянна болка и страдание за един мазохист? Но дори за всеки след смъртта да има индивидуален ад/рай, какъв е смисълът? Хората да се страхуват и да правят каквото им се казва, като цяло идеята насърчава хората да бъдат смирени и лесно манипулируеми. Не виждам никаква друга цел освен да бъде удобна на управляващите.

TheMightyNadenica
07-26-2011, 15:15
Ада е живота на земята!
А какъв е смисъла душите да гният в ада който е в Слънцето...? Това ще рече физическа болка...а нали са души...не усещат физическа болка, значи издиша!

LightningMcQueen
07-26-2011, 17:13
Принципно не споделям подхода "морков/тояга" като удачен за мотивиране. Липсва му финес, уважение към личността, не остава поле за развитие на духа.
В тоя смисъл религия, ползваща "ад и рай", не само, че е противоречива с ценностите, които проповядва, но и е трудно да се приеме насериозно.


Ада е живота на земята!


Будизма е интересна религия, до колкото това може да се нарече религия. Той не ограничава, а дава отговори. Едно от схващанията е, че хората се връщат на земята, докато кармичния им цикъл не бъде прекъснат. Не се говори за ад или за рай, защото за едни престоя тук е рай, за други е ад. Съдба ... но и в голяма степен личен избор и шанс да му се повлияе/промени. Смисъл да живееш, смисъл да се усъвършенстваш.
Мисля, че втората гледна точка ми пасва и на мен по-добре.

П.П. Имаше един виц за един студент от МЕИ, дето след катастрофа се изправил пред св. Петър. А св. Петър категорично му заявил "Марш в ада, да видиш какво е рай!" :lol:

loveca777
07-26-2011, 18:34
А коя религия вярваха в прераждането . Например колкото по се усъвършенстваш - се прераждаш в напреднала точка във ,,времето''. Или в по-развито същество.. Или в животно?
Ако си тъп като галош - в муха например. ;Д

gandalfepi4
07-26-2011, 18:40
^ това е източна идея, следователно - източни религии

Vivid
07-26-2011, 19:41
И рая, и ада си ги правим ние. Всеки живее в собствен свят.
И да, за мен Бог има.
Казвам за мен, защото всеки има нужда от различна "приказка". Това е просто моята.

gandalfepi4
07-26-2011, 19:42
^ този е ебати пича

commando1
07-27-2011, 20:49
Разбира се че съществуват и двете. И рая и ада са истински.

ScarlettS
07-27-2011, 20:59
^
Ти откъде знаеш?

commando1
07-27-2011, 21:11
Това си е самата истина. Доказателствата се намират в Библията.

ZipFail
07-27-2011, 22:39
Troll alert ^

TheMightyNadenica
07-27-2011, 23:37
Това си е самата истина. Доказателствата се намират в Библията.

Ти маи си от гилдията на тапата?!?

playy
07-28-2011, 07:15
101% съм убеден,че някой си прави по няколко ацц-та с надеждата хората да видят колко вярващи хора има,колко са интелигентни...абе не знам точно с каква цел,просто е жалко и грешно спрямо това което изповядват...

ScarlettS
07-28-2011, 08:54
Той Неймлес си призна, че има и друга регистрация, ама не знам коя. Те всички са еднакви - бог..бла бла... библия..тъпи атеисти..

NFW`
07-28-2011, 17:28
И са имунизирани против здрав разум и логика.

Най-много ги обичам тях. :Д

gandalfepi4
07-29-2011, 07:35
Той Неймлес си призна, че има и друга регистрация, ама не знам коя. Те всички са еднакви - бог..бла бла... библия..тъпи атеисти..

пропусна да добавиш и колко е хубаво да мастурбираш

commando1
07-29-2011, 07:54
Той Неймлес си призна, че има и друга регистрация, ама не знам коя. Те всички са еднакви - бог..бла бла... библия..тъпи атеисти..

пропусна да добавиш и колко е хубаво да мастурбираш
Мастурбацията е от Дявола. Вярващите не бива да мастурбират,тъй като това води до зависимости.

gandalfepi4
07-29-2011, 08:03
^ поне знаем че това не е втория ник на неймлес. нали той все мастурбира ли, мастурбира.

това ми напомня - известно ли ти е какъв процент от християните чикибойстват? 75%

Auriss
07-29-2011, 08:40
^ поне знаем че това не е втория ник на неймлес. нали той все мастурбира ли, мастурбира.

това ми напомня - известно ли ти е какъв процент от християните чикибойстват? 75%

Само !???? :shock:
Не мога да си представя да не си бях използвал пишката до сега ,че и в следващите няколко години (т.е. докато се оженя ... ). Те сигурно затова са толкова некоординирани.
Вече разбирам израза "ходи си набий една чикия и се успокой".

gandalfepi4
07-29-2011, 09:14
^ поправка - толкова ПРИЗНАВАТ

извинявам се за грешката

playy
07-29-2011, 09:29
Ква зависимост,бе пич ти вред ли си?Мастурбацията си е полезна за здравето,ест. не да лъскаш по 10 пъти на ден,но 2-3 пъти в рамките на 1 седмица,примерно,си е напълно нормално.Абсолютно съм сигурен че 99% от християните мастурбират,останалите 1% са най-вероятно монаси,но и за тях не съм сигурен...

ScarlettS
07-29-2011, 09:58
Да, как можах да забравя.. иначе Неймлес напоследък май изчезна някъде, сигурно се е отказал да ни просветлява или върши нещо друго.. :D

commando1, ти като истински християнин пазиш ли се до брака? :D

gandalfepi4
07-29-2011, 10:39
^ силно подозирам че не му се налага

loveca777
07-29-2011, 16:09
:D Момчета. Без никаква мастурбация - физически е невъзможно, който и да е човек да живее, независимо дали му се иска или не.
При младите тиинейджари - когато хормоните бушуват ,ако не изпуснат тапата макс 4 , 5 месеца и може се пръсне нещо...
Е ако не мислиш въобще за другия пол и за секс - тогава е др..

ScarlettS
07-29-2011, 16:47
^ силно подозирам че не му се налага

:lol:

commando1
07-30-2011, 12:34
Въздържането от алкохол,секс,тютюнопушене, дене на месо и др. пречиства тялото и духа на човека. Това се прави с духовна цел да се отърве организма от вредните светски пороци. Затова и в Православната вяра се пости и се ограничава яденето на месо. Този ритуал освен че помага на човека да се пречисти духовно от греховете си,помага и физически,защото зависимостите вредят на човешкото тяло.

loveca777
07-30-2011, 12:53
Въздържането от алкохол,секс,тютюнопушене, дене на месо и др. пречиства тялото и духа на човека. Това се прави с духовна цел да се отърве организма от вредните светски пороци. Затова и в Православната вяра се пости и се ограничава яденето на месо. Този ритуал освен че помага на човека да се пречисти духовно от греховете си,помага и физически,защото зависимостите вредят на човешкото тяло.
колко пуйки и агнета се колят по празниците - християнските :razz:
Tа едно е въздържане - друго е пълна забрана...

Yankee
07-30-2011, 15:40
Има ги,но когато душата се отгели от тялото след смъртта тя отива при Твореца т.е в Рая,но не е там за постоянно :) Там е докато не намери ново тяло.А Адът за мен е място където отиват душите не могли да намерят мястото си както на Земята така и в Рая :)

ScarlettS
07-30-2011, 15:43
Защо пък сексът да е порок? Ти как си се появил? :D

Concussion
07-30-2011, 18:17
Има ги,но когато душата се отгели от тялото след смъртта тя отива при Твореца т.е в Рая,но не е там за постоянно :) Там е докато не намери ново тяло.А Адът за мен е място където отиват душите не могли да намерят мястото си както на Земята така и в Рая :)

Откъде си толкова сигурна в това което пишеш?? :? Къде го прочете?!

gandalfepi4
07-30-2011, 19:00
малее, к'во се наблъска с тъпаци тука :?

NFW`
07-31-2011, 03:38
Въздържането от алкохол,секс,тютюнопушене, дене на месо и др. пречиства тялото и духа на човека. Това се прави с духовна цел да се отърве организма от вредните светски пороци. Затова и в Православната вяра се пости и се ограничава яденето на месо. Този ритуал освен че помага на човека да се пречисти духовно от греховете си,помага и физически,защото зависимостите вредят на човешкото тяло.

Задръж си духовния сапун.

Yankee
07-31-2011, 17:19
Има ги,но когато душата се отгели от тялото след смъртта тя отива при Твореца т.е в Рая,но не е там за постоянно :) Там е докато не намери ново тяло.А Адът за мен е място където отиват душите не могли да намерят мястото си както на Земята така и в Рая :)

Откъде си толкова сигурна в това което пишеш?? :? Къде го прочете?!

Не съм го прочела,така мисля че е :) А ти къде прочете,че не е така? :)

TheMightyNadenica
07-31-2011, 21:28
Въздържането от алкохол,секс,тютюнопушене, дене на месо и др. пречиства тялото и духа на човека. Това се прави с духовна цел да се отърве организма от вредните светски пороци. Затова и в Православната вяра се пости и се ограничава яденето на месо. Този ритуал освен че помага на човека да се пречисти духовно от греховете си,помага и физически,защото зависимостите вредят на човешкото тяло.

Ако го нямаше светския порок - секс, дали щеше да пишеш жалки постове?
А месото е основен продукт и няма заместител! Соята е пълен боклук и не става! Довежда до редица проблеми!

ZipFail
07-31-2011, 22:01
Напротив.

gandalfepi4
08-01-2011, 05:05
^
^

глупости на таркалета кьофтьо. и соята и месото си имат лоши страни, но тези на месото (без риба) са много повече, особено ако не е домашно. соята наистина не е пълен заместител, но ако плюскаш една порция свинско на месец и от време на време пасеш малко бобец, хляб или млечни продукти на ден (което кой не го прави) си набавяш каквото ти трябва

loveca777
08-01-2011, 06:32
Вегетарианци ли сте?

Auriss
08-01-2011, 06:42
Ми аз не съм ,но съм на абсолютно същото мнение. В соята липсва точно един витамин ,който е жизнено важен и се набавя само от месо. Останалото си е окей.


ПС: накарай вашите да ти направят нещо със кайма от соя и ще видиш ,че разлика няма.

loveca777
08-01-2011, 07:27
НЕ знам за соята, ама аз много обичам месо - свинско, агнешко, пилешко, пъдпъдъче ;д , и др. Ям и тъпча пържоли и наденици, както и шкембе чорба като ненормален. И мисля,че за младите хора в нормални количества си е много полезно.
Не ги слушайте западняците ,че шкембето било вредно - напротив , полезно е! Както и дробчета и тнт. И мозъка на агнешката глава :Д

Auriss
08-01-2011, 08:21
Ти хубаво ми обясняваш ,но не съм казвал ,че и аз не си хапвам шкембе чорба или пилешки пържолки 8-) Но е факт ,че и соята си е окей. Това е.

gandalfepi4
08-01-2011, 09:49
месоядци гнусни :-x

loveca777
08-01-2011, 10:41
:D handalfepi4 нямаш си представа какви вкусотии изпускаш . :D

gandalfepi4
08-01-2011, 12:05
oт година-две съм вегетарианец, като преди това съм закусвал с пастърма немалко пъти

loveca777
08-01-2011, 13:09
Aко си ,защото мислиш,че месото е много вредно - не е така. ;)
Но иначе пак добре. В Европа както отглеждат във ферми животните... по нечовешки и мъчителен начин...
Гледал съм една ферма огромна за крави в Испания. Тя се разпростираше на километри дължина и ширина и беше разположена на пустинна и пясъчна земя. Като е разделена на различни клетки , в които се тъпчат една до друга хиляди крави. Прокарани пътища има между секторите и постоянно се движат камиони и тирове разнасящи храна,вода или пренасящи нови и стари крави. Тези камиони вдигат огромни кълбета прах от пясъчния път и вятъра ги разнася между кравите.. Тез крави живеят постоянно на шум и мръсотия. Не са пускани никога на пасища да пасат трева... Тъпчат ги само с лайна. Не ги пускат на свобода.
Докато тук в България е направо РАЙ за кравите :) :Д :D

TheMightyNadenica
08-01-2011, 13:15
Постите за подрастващите са напълно противопоказни!
Соята - блокира функцията на щитовидната жлеза! Фитиновата киселина в нея спира действието на много полезни ензими и пречи на тялото да усвои белтъчините! Алуминият може да доведе до деменция! Фитоестрогените повишават нивото на женския хормон естроген често над допустимите нива! А и вече няма соя която да не е ГМО!

ZipFail
08-01-2011, 13:41
А ти кво си мислиш, че месото по магазините е био ?

TheMightyNadenica
08-01-2011, 16:13
А ти кво си мислиш, че месото по магазините е био ?

Какво ще рече био...? Много дразните с това - био, еко и тн! Няма небио! Това, че е генно изменено и наблъскано с мизерии е втори въпрос! В магазина отдавна няма нищо ненатъпкано с нещо! Затова ние си отглеждаме зайци, прасета, кокошки, кози! Рядко от магазина! Но лошото е че и те не са чисти, защото храната която приемат е замърсена от дъждове, препарати и тн!
А и соята е продуктът най-засегнат от ГМО!

loveca777
08-01-2011, 17:25
Ако си отглеждаш животни и растения , произвеждаш сам продуктите за консумация - това е добре. Но чернобилската авария мина от давана. Ако живееш далеч от града- дъжда не ти носи мръсотии в храната...
А пък свинското от дива свиня - е ПОЛЕЗНО.

Auriss
08-01-2011, 18:54
Необходими продукти:

1 ч.ч. прясно мляко
една и половина ч.ч. брашно
2 яйца
1 с.л. доматено пюре или сварено и пасирано червено цвекло
щипка захар
сол
Начин на приготвяне:

Яйцата се разбиват, прибавя се прясното мляко, брашното, пюрето, захарта, солта. Бърка се и се пържи.

loveca777
08-01-2011, 19:59
Необходими продукти:

yжас

TheMightyNadenica
08-01-2011, 21:21
Необходими продукти:

1 ч.ч. прясно мляко
една и половина ч.ч. брашно
2 яйца
1 с.л. доматено пюре или сварено и пасирано червено цвекло
щипка захар
сол
Начин на приготвяне:

Яйцата се разбиват, прибавя се прясното мляко, брашното, пюрето, захарта, солта. Бърка се и се пържи.


Ааааааааа....КАКВО?

Auriss
08-01-2011, 21:52
ми гледам за манджи се заговорихме та викам да ви пусна някоя рецепта. (доста противно звучи на вкус бтв xD)

ZipFail
08-01-2011, 22:05
Мене пък си ми звучи окей..

TheMightyNadenica
08-02-2011, 00:35
ми гледам за манджи се заговорихме та викам да ви пусна някоя рецепта. (доста противно звучи на вкус бтв xD)

И какво като цяло трябва да излезе...?

Auriss
08-02-2011, 00:46
Мене пък си ми звучи окей..

От тва палачинки се правели ....

ZipFail
08-02-2011, 01:29
Да де, не знам кво всички викат гадост, пък не вярвам да не обичат палачинки :lol:

Единствено тея домати са странни..

TheMightyNadenica
08-02-2011, 11:49
Да де, не знам кво всички викат гадост, пък не вярвам да не обичат палачинки :lol:

Единствено тея домати са странни..

А цвеклото? Препечено доматено пюре(лютеница) върви почти навсякъде!

loveca777
08-02-2011, 12:35
В Германия едни приятели дето живеят там от свечеряване цяла нощ са наблюдавали някакъв обект в небето , който не светил. Нито хеликоптер, нито балон , нито нещо познато - извънземни или нещо ново човешко!

TheMightyNadenica
08-02-2011, 14:14
В Германия едни приятели дето живеят там от свечеряване цяла нощ са наблюдавали някакъв обект в небето , който не светил. Нито хеликоптер, нито балон , нито нещо познато - извънземни или нещо ново човешко!

Еми повечето летящи чинии/космически кораби и тн, са от хора! Така че не е изключено!

loveca777
08-02-2011, 15:02
В Германия едни приятели дето живеят там от свечеряване цяла нощ са наблюдавали някакъв обект в небето , който не светил. Нито хеликоптер, нито балон , нито нещо познато - извънземни или нещо ново човешко!

Еми повечето летящи чинии/космически кораби и тн, са от хора! Така че не е изключено!
е па точно ти как можа да го кажеш... :-D

TheMightyNadenica
08-02-2011, 15:03
В Германия едни приятели дето живеят там от свечеряване цяла нощ са наблюдавали някакъв обект в небето , който не светил. Нито хеликоптер, нито балон , нито нещо познато - извънземни или нещо ново човешко!

Еми повечето летящи чинии/космически кораби и тн, са от хора! Така че не е изключено!
е па точно ти как можа да го кажеш... :-D


Защо...?

Lychezar
08-03-2011, 09:05
Някой хора казват че когато човек почине отива или в рая или в ада мислили сте за това нещо дали въобще съществува такова нещо дали въобще има бог.. аз често мисля за това и е много трудно да се убедя дали има бог дали въобще има рай или ада просто е много трудно никой няма доказателства че съществува рая или ада или въобще бог дали го има.. та вие как мислите според вас съществуват ли такива неща?

Да, със сигурност съществуват и са точно така, както са описани в Библията. Някои си изграждат собствени представи за добро и зло, за животът след смъртта, вярват в съдбата, в прераждането и т.н. Интересно е, че болшинството от хората се водят християни, но същевременно посещават врачки и баячки например. Това са несъвместими неща. Човек трябва да си зададе въпроса- християнин ли съм, или не съм. Ако се възприема като християнин, то би трябвало да е с такива принципи и ценности. Тъй като на този етап не може да се появат окончателни доказателства за съществуването на Бог, то и на хората им е трудно да повярват и намират Библията едва ли не за някаква съвкупност от митове и легенди (и аз съм минал през този етап)

ScarlettS
08-03-2011, 17:36
^
А какво те накара да повярваш отново в библията?

Lychezar
08-03-2011, 18:06
Разболях се от психично заболяване. Не искам да описвам симптомите, последиците и т.н. Представях си несъществуващи неща, но сега вече не, лекувам се. Правейки си изводите от преживяното, стигам до заключението, че съществува Бог и то точно християнски Бог. Не се стремя да убеждавам никого в това, защото така или иначе няма да има резултат.

gandalfepi4
08-03-2011, 19:42
поднасям искреното си съчуствие за състоянието ти. надявам се да се възстановиш

TheMightyNadenica
08-03-2011, 23:25
Разболях се от психично заболяване. Не искам да описвам симптомите, последиците и т.н. Представях си несъществуващи неща, но сега вече не, лекувам се. Правейки си изводите от преживяното, стигам до заключението, че съществува Бог и то точно християнски Бог. Не се стремя да убеждавам никого в това, защото така или иначе няма да има резултат.

Да не мислиш, че бог ти е помогнал...има доста други причини по които може да се оправиш...това с бог е свързано главно с самовнушението, че някой ще ти помогне(в случая бог)...и внушението те оправя....а не дъртак...има си и друг начин...визуализация примерно....

Lychezar
08-04-2011, 06:35
Благодаря ти, Gandalfepi4. Начинът за лечение на шизофрения е медикаментозен, а преди се е използвала електро-шокова терапия, когато науката не е била напреднала. Не мисля, че Бог ми е помогнал или че той ме е докарал до това положение. Всичко е в резултат на действията ми.

ScarlettS
08-04-2011, 08:23
Познавам човек с шизофрения и наистина е много лошо. Дано се оправиш :)

Lychezar
08-04-2011, 08:26
Дано... Времето ще покаже.

gandalfepi4
08-07-2011, 13:11
^ "дано"? пикьо с пикльо, нима не знаеш че в рая ще ГЛЕДАШ как мъчат хора толкова близо до теб че да можеш да говориш с тях???

Lychezar
08-07-2011, 15:08
Не разбрах изцяло въпроса ти, но изказваш твърдение, че в Рая ще мъчат хора. Това не е вярно според християнството, но ако си имаш свои представи, е твое решение. Думата Рай означава едемската градина, подарена на Адам и Ева, която е пълна с плодовити дървета. Тя ще бъде възстановена при пресъздаването на земята и небето ... Адът означава огненото езеро в което ще бъде окончателния съд над нечестивите. За който Малахия казва: Защото, ето, иде денят, който ще гори като пещ.
Данаил: И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение.
Пак повтарям, това е според християнството и никой не е длъжен да се доверява. Няма ясни и окончателни доказателства за съществуването на Бог, както и за несъществуването му. Да, наложени са различни теории, не се считам за компетентет да утвърждавам или опровергавам някоя, но все пак всеки има право на своето мнение.

UNITED2
08-07-2011, 19:01
Като пукнем ше видим при всички случаи ще сме в Ада никой не спазва божийте закони така че се надявайте да не съществуват :booooomb: :razz:

TheMightyNadenica
08-07-2011, 19:55
Не разбрах изцяло въпроса ти, но изказваш твърдение, че в Рая ще мъчат хора. Това не е вярно според християнството, но ако си имаш свои представи, е твое решение. Думата Рай означава едемската градина, подарена на Адам и Ева, която е пълна с плодовити дървета. Тя ще бъде възстановена при пресъздаването на земята и небето ... Адът означава огненото езеро в което ще бъде окончателния съд над нечестивите. За който Малахия казва: Защото, ето, иде денят, който ще гори като пещ.
Данаил: И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение.
Пак повтарям, това е според християнството и никой не е длъжен да се доверява. Няма ясни и окончателни доказателства за съществуването на Бог, както и за несъществуването му. Да, наложени са различни теории, не се считам за компетентет да утвърждавам или опровергавам някоя, но все пак всеки има право на своето мнение.

Не смяташ ли, че това с Ада, дето ще горят во веки веков...е малко глупаво...нали уж духовно мъчение...а огъня е физическо...така че издиша!

Lychezar
08-07-2011, 20:43
Не мога да си добия точна представа какво ще е в Ада.Исуус казва, там ще е плач и скърцане със зъби... Всъщност всички съгрешения, които правим, са духовни. Зависимостите, в които изпадаме: секс,музика,алкохол,цигари- се свързват с духа, отделечаваме се от Господа и се отдаваме на греха. Но освен духа ние понякога увреждаме и тялото си, от там се появяват и болестите. Тялото е свързано с нас, то е израз на нашата духовна същност. И в Рая, и в Ада няма да се отделим от нашите тела, няма да се превърнем в духове... Логично е и телата ни да понесат последствията от живота, който сме живяли.
Има спорове относно това дали мъките ще са вечни. Според някои Адът ще е временно място и там няма да се живее вечно, а душите и телата ще бъдат изгорени: "и всичките горделиви, и всички, които вършат нечестие, ще бъдат плява.И тоя ден, който иде, ще ги изгори, казва Господ на Силите, Та няма да им остави ни корен ни клон".Ако Бог няма да остави нито корен нито клонче оцелели, как би могло да има вечни мъчения?

UNITED2
08-07-2011, 20:47
Ами прави ни на пепел после пак ни възражда телата и пак ни прави на пепел и така ми .... ВЕЧНО ! :shock:

TheMightyNadenica
08-07-2011, 22:17
Не мога да си добия точна представа какво ще е в Ада.Исуус казва, там ще е плач и скърцане със зъби... Всъщност всички съгрешения, които правим, са духовни. Зависимостите, в които изпадаме: секс,музика,алкохол,цигари- се свързват с духа, отделечаваме се от Господа и се отдаваме на греха. Но освен духа ние понякога увреждаме и тялото си, от там се появяват и болестите. Тялото е свързано с нас, то е израз на нашата духовна същност. И в Рая, и в Ада няма да се отделим от нашите тела, няма да се превърнем в духове... Логично е и телата ни да понесат последствията от живота, който сме живяли.
Има спорове относно това дали мъките ще са вечни. Според някои Адът ще е временно място и там няма да се живее вечно, а душите и телата ще бъдат изгорени: "и всичките горделиви, и всички, които вършат нечестие, ще бъдат плява.И тоя ден, който иде, ще ги изгори, казва Господ на Силите, Та няма да им остави ни корен ни клон".Ако Бог няма да остави нито корен нито клонче оцелели, как би могло да има вечни мъчения?

Значи имаме 2 тела...???
А как ще изгори нещо нетленно...?

Lychezar
08-08-2011, 05:53
Къде съм написал, че имаме две тела? За кое нетлененно имаш предвид? Ако си мислиш, че с такива въпроси ще стигнеш до някаква логическа непоследователност в Библията, се лъжеш. Не се възприемам като някакъв защитник в момента, защото и нямам нужната компетентнос. Съветвам те, чети по няколко пъти коментарите на съфорумниците, преди да пишеш нещо, иначе става безсмислено.

commando1
08-08-2011, 07:58
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

playy
08-08-2011, 08:35
пич,.......каква Ада,какъв Рай и с кво се друсаш ми обясни,щото не знам как може да има такива хора като теб,на които смисъла на живота им е да живеят за угода на някой и да чакат някаква награда в друг живот...той Бог,ако така си мъчеше творенията,каква Любов е бе?

TheMightyNadenica
08-08-2011, 11:48
Къде съм написал, че имаме две тела? За кое нетлененно имаш предвид? Ако си мислиш, че с такива въпроси ще стигнеш до някаква логическа непоследователност в Библията, се лъжеш. Не се възприемам като някакъв защитник в момента, защото и нямам нужната компетентнос. Съветвам те, чети по няколко пъти коментарите на съфорумниците, преди да пишеш нещо, иначе става безсмислено.

Ти знаеш ли въобще какво си написал...? Прочети го...и може и да схванеш защо съм ти задал въпросите!

TheMightyNadenica
08-08-2011, 12:00
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

commando1
08-08-2011, 13:07
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Concussion
08-08-2011, 14:13
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

:shock: :shock: :shock: Това е най-ужасното, гадно, противно и извратено нещо! Как така един любящ бог, който е ЛЮБОВ да изпрати когото и да било на такива адски, безкрайни мъчения?! Извратено е, направо е гнусно само като си го помислиш!

commando1
08-08-2011, 14:36
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

:shock: :shock: :shock: Това е най-ужасното, гадно, противно и извратено нещо! Как така един любящ бог, който е ЛЮБОВ да изпрати когото и да било на такива адски, безкрайни мъчения?! Извратено е, направо е гнусно само като си го помислиш!

Ами БОГ е любов,Бог е добро,това че хората са избрали пътят на злото и на Сатаната и ще отидат в ада,Бог не е виновен за човешкият избор на живот. Затова Бог ни е дал свободна воля и избор как да живеем,защото ни обича толкова много че беше готов да изпрати единственият си син когото обичаше на кръста за да изкупи човешките грехове,защото Бог ни обича и ще продължава да ни
обича независимо дали това се харесва на атеистите,демонистите и отричащите Бога.
Писал съм кой хора отиват в ада ама както винаги някой хора чели-непрочели и бързат да обвиняват Бог. Както казах и по горе,дори смятам да се потретя Бог обича хората истински затова и е готов да им прости всичките грехове стига да го следват безпрекословно и живеят съгласно християнската религия. Този които иска хората да страдат да има войни,мъка и страдание е Сатаната.
Я кажи ти фен ли си на Дявола,щом обвиняваш незаслужено Бог за греховете си?

Concussion
08-08-2011, 17:08
:shock: Ама ти си извратен, бе, маниак. :x

commando1
08-08-2011, 20:47
:shock: Ама ти си извратен, бе, маниак. :x

Бог да те благослови човече.

TheMightyNadenica
08-08-2011, 23:16
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Ами да ти кажа Сатаната е по-добър от Бог...
И защо Сатаната да е лош...ти знаеш ли? Или само ти е втълпено...

commando1
08-11-2011, 01:23
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Ами да ти кажа Сатаната е по-добър от Бог...
И защо Сатаната да е лош...ти знаеш ли? Или само ти е втълпено...
Знам,въпросът е дали ти знаеш? Или си му верен фен на рогатия.

TheMightyNadenica
08-11-2011, 11:37
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Ами да ти кажа Сатаната е по-добър от Бог...
И защо Сатаната да е лош...ти знаеш ли? Или само ти е втълпено...
Знам,въпросът е дали ти знаеш? Или си му верен фен на рогатия.

Ок...обясни ми защо...?

commando1
08-11-2011, 12:41
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Ами да ти кажа Сатаната е по-добър от Бог...
И защо Сатаната да е лош...ти знаеш ли? Или само ти е втълпено...
Знам,въпросът е дали ти знаеш? Или си му верен фен на рогатия.

Ок...обясни ми защо...?

Ами, не искам!

gandalfepi4
08-11-2011, 16:05
^ първо, шибано, петрово, шибано три-петнадесет!

нямаш право да му откажеш отговор, библията не е за да се мислиш за bff с чичо боги и после да пикаш върху нея

TheMightyNadenica
08-11-2011, 18:55
Ами представи си всичката болка и мъка на целият свят да се излеят върху теб. Ето това е ада. Пророк Йеремия казва: адът е толкова дълбок и тъмен,че ако хвърлите камък в ада,той ще пада цели 78 години докато не удари дъното. Толкова е падението на човека в ада,цели 78 години. В ада има хора висящи на остри куки които разкъсват телата им и болката им е неописуема,има хора забучени на колове и врящи в адски казани,тяхната болка е толкова голяма че човек не е в състояние да си я представи. Ужасът е изписан по лицата на страдащите в ада. А що се отнася до раят там има вечен мир,спокойствие и неземна красота,красотата в рая казва Св. Григорий Палама е толкова голяма че човек не може да се нарадва докато е в рая. Красотата и любовта в рая никога не утихват. Тази материя наистина съществува. Но не в този свят а в другият свят. Човек може да попадне в раят или адът зависи как ще изживее животът си тук на земята. Дали ще си добър и смирен или ще вършиш злини зависи изцяло от теб. Бог ни е дал свободна воля да избираме какви искаме да станем-добри и ли лоши.

Човек...ти си тотален робот...и дори не го осъзнаваш!
Какви са тея куки, врящи казани, колове...нали се мъчи духа, а не тялото...? А ти описваш физически мъчения! Жалка история!

Човек ти си тотално объркан,самото ти съзнание е сбъркано. Но ти самият не си виновен за това че не знаеш нищо,ти си просто поредната жертва на Сатаната. Покай се преди да е станало късно. Човешката душа след смъртта си попада в раят или ада зависи какво ще отреди Божият съд. Ако душата ти отиде в ада,ти ще чувстваш цялата болка на наказанието си,защото душата ти ще изпитва телесна болка,тоест дори и без тяло пак ще изпитваш зловещи болки както например когато си бил в плът. Тоест дори без тяло,духът ще продължава да изпитва ужасяващите болки в ада.
Ако не си разбрал тази истина,толкова по-зле за теб.

Ами да ти кажа Сатаната е по-добър от Бог...
И защо Сатаната да е лош...ти знаеш ли? Или само ти е втълпено...
Знам,въпросът е дали ти знаеш? Или си му верен фен на рогатия.

Ок...обясни ми защо...?

Ами, не искам!

Защо не искаш...? Слабост? Незнание? Жалкарство?