PDA

View Full Version : не ми идва ;х



cvety1996
07-25-2011, 07:24
Здравейте съфорумници!Извинете ме ако темата не е за този раздел,но съм нова тук. :) От няколко месеца насам всеки път ми закуснява поне с 10 дена :( Този месец трябваше да ми дойде на 21,а днеска вече сме 25 и още не ми е дошло.Девствена съм,на 15.Не мога да отида на лекар,защото майка ми като разбере ще започне да ме разпитва няма да ми вярва,че съм девствена,ще ми се развика.Каква може да е причината :( Много ме е страх да не е нещо лошо :( Благодаря ви много предварително. :*

sokol02
07-25-2011, 07:40
Има някакви тестове за девственост (само при момичета) за това е по добре да те заведе майка ти на гинеколог (или др. лекар) и да се определи от какво е... Защото почти никой тук (освен някой лекар) няма да ти каже съвсем точно какво ти е :)

Lucifercho
07-25-2011, 07:43
Абе ти като отидеш на гинеколог и той ще каже,че си си девствена,какво се притесняваш.Отивай на лекар,това не е шега работа.

cvety1996
07-25-2011, 08:04
Девствена съм да,но май съм отворена.А на гинеколог мога ли да отида сама без родител?

Villagers
07-25-2011, 08:24
Девствена съм,на 15.

Не съм девствена да,но май съм отворена.

Вече 4 години следя форума, но такова нещо не ми се бе случвало :razz:

cvety1996
07-25-2011, 08:34
^ :lol: :lol: объркала съм се.И аз не знам вече какво пиша ;д. Толкова съм притеснена в момента.уфф .. :o

cvety1996
07-25-2011, 08:39
А като отида на гинеколог като ми каже защо е така после ще ми даде да пия някакви хапчета ли какво?

fenkaaa
07-25-2011, 08:53
Може да е някоя киста.. ( свързано е с яйчниците ) не се предава по полов път ( пък и ти си девствена ).Както на мен гинекологът ми каза "идва и си отива само".Няма определена причина,поради която се е получило.. всъщност има,ако ходиш с гол кръст и ти изстинат яйчниците и готово.. Е,по добре е да се лекува,защото може да доведе до рак мисля.. На мен ми предписаха едни хапчета,те са и противозачатъчни.. Пият се 21 дена и след това ти идва.. почивка 7 дена и на 8-мия пак се започват и така ;д И наистина помагат ;) .. Не ти казвам,че ти имаш нещо такова,но най-добре отиди на гинеколог и виж.. дано няма нищо :)

cvety1996
07-25-2011, 09:06
Не ходя с гол кръст абсолютно никога.

fenkaaa
07-25-2011, 09:09
Все пак отиди и се прегледай.. хубаво е едно момиче/жена поне 2 пъти годишно да посещава гинеколог ако няма проблеми.Вече ако има.. по-често.

cvety1996
07-25-2011, 09:20
А мога ли да отида без родител тъй като нямам 18?Но пък като си ми дойде ми е нормално,само дето ми закъснява с по толкова време :o

fenkaaa
07-25-2011, 09:37
Да може да отидеш,но задължително трябва да си вземеш направление от личния лекар преди това.

yeeee
07-25-2011, 10:09
А храниш ли нормално?ако се подлагаш на диети или гладуване е нормално да ти закъснява или да ти спре :?

imaginemoi
07-25-2011, 10:12
A от колко време имаш цикъл?Нормално е първите 2-3 години да е нередовен. Можеш да отидеш сама на гинеколог.

MojoJojo88
07-25-2011, 10:13
Защо по дяволите, децата са толкова глупави.

Хайде,авторке, обясни ми как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог? И защо смятате, че тези хора са едва ли не смъртна опасност за вас, ебати :-x :-x :-x

cvety1996
07-25-2011, 10:27
Не мога и не спазвам диети.А иначе имам някъде от около 2 години.

BeFree
07-25-2011, 10:36
ходете на лекар не се правете на интересни бе !!!

NarutoShippuuden
07-25-2011, 11:10
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:

DespicableMe
07-25-2011, 11:30
Бременна си в 13-тия месец от годината

Done
07-25-2011, 11:31
Бременна си в 13-тия месец от годината
тва дупе на аватара твое ли е ?

DespicableMe
07-25-2011, 11:33
Бременна си в 13-тия месец от годината
тва дупе на аватара твое ли е ?Не е.Аз съм момче! :(

cvety1996
07-25-2011, 11:57
Кво са заяждате ве?Кога съм казала,че майка ми ще разбере ако отида?Питах само дали мога да отида сама без родител,а не дали ще разбере ако отида.

MojoJojo88
07-25-2011, 12:00
Кво са заяждате ве?Кога съм казала,че майка ми ще разбере ако отида?Питах само дали мога да отида сама без родител,а не дали ще разбере ако отида.



15.Не мога да отида на лекар,защото майка ми като разбере ще започне да ме разпитва няма да ми вярва,че съм девствена,ще ми се развика.
Хайде да четем какво пишем, а?

Beer
07-25-2011, 12:04
Понеже няма едно нормално момиче, което иска да ти отговори, ще се опитам аз да го направя.
Можеш да отидеш на частен гинеколог, който ще ти вземе пари, за да те прегледа. Или можеш да отидеш при личната си лекарка, да й обесниш за проблема си, и ако тя реши, че ще е по-добре да те види специалист, ще ти даде направление за гинеколог. Отиваш при него преглежда те и вече ако той реши, че имаш нужда от някакви манипулации, МИСЛЯ (не съм напълно сигурен?!) че ще трябва майка ти да се подпише, защото нямаш 18. Но разбери, че може да намериш решение на проблема си, много преди да ти трябва родител. А пък ако стигнеш до мястото, където ти е нужен родител, то ще е нещо, което наистина ще е по-добре майка ти да знае за него. Така че без да се притесняваш. :)

IvCheToOoOo
07-25-2011, 12:05
Отиваш на гинеколог и почти сигурно ще ти предпише противозачатъчни.
Доста от тях успешно регулират цикъла. Успех.

therichbitch
07-25-2011, 12:06
ако ти е дошло сравнително скоро, нормално е да е нередовно, но все пак една консултация няма да е излишна ;)

MegaShopacholic
07-25-2011, 12:55
Цикълът (тоест периодите, през които започва менструацията) наистина подлежи на регулация през първите 2-3, понякога и повече години. И при мен, и при няколко приятелки е било така, особено през първата година ми идваше на абсолютно неравни интервали, един с един нямаше еднакъв, при това без "предупредителните сигнали", които имам сега- като напрежение в гърдите и кръста и болки в корема ден-два преди менструация. Освен това различни фактори, като прием на антибиотици, диета, стрес, хормонален дисбаланс, дори смяна на сезоните могат да повлияят на редовността на месечният цикъл. Щом си на 15 год. по-вероятно е тялото ти все още да се "настройва" към промените, които претърпява, а и на тази възраст все пак си още в пубертета, което предполага изобилие от неуравновесени хормони, което е една от предпоставките за нередовен цикъл. Честно казано се съмнявам да има здравословен проблем при теб, но не пречи да посетиш гинеколог за твое собствено спокойствие :)

Filipova75
07-25-2011, 13:08
Случвало ми се е да ми закъснее с 18 дена,изчакай още малко ако не ти дойде,върви на лекар :)

cvety1996
07-25-2011, 13:25
То ми идва всеки месец,но винаги поне 10 дена по-късно от когато трябва.Не ми е дошло много много скоро .. преди две години.В първия си пост написах,че не мога да отида на лекар,за да не разбере майка ми,защото тогава си мислех,че на гинеколог не мога да отида без родител,затова.Сега разбрах,че мога и сама и ще отида ;)

SmilezZz
07-25-2011, 13:36
Първо: Нали каза,че си девствена ? Тогава от какво се притесняваш ? Вземаш майка си и отивате. Нали пък и гинеколога ще потвърди,че си девствена.
Второ: Нормално е да ти закъснява или да ти прескочи с месец. На всяко момиче се е случвало. Дали от смяната на климата,дали от антибиотици ,дали от нещо друго.
Трето: Не се притеснявай. А говори с майка си.

Me4encety
07-25-2011, 15:22
Цикълът ти е нередовен,нормално е.А замисляла ли си се,че може просто вече да ти идва на тази дата а не на предиишната.Ако повече от един път ти е идвало на такава дата(10 дни след нормалната) сигурно просто си е променило датата.Спокойно още ти се нагажда организма,може дори да смени няколко пъти редовните дати докато се застопори на една :wink:

cvety1996
07-25-2011, 17:05
Ми то не трябва ли да ми идва през 28 или 35 дена а на мене като си ги смятам през 28 дена и ми закъснява с около 10 стават 38 повече от колкото трябва.А и това е от скоро 3-4 месеца някъде до преди това си ми беше нормално г/д.Пак е имало случаи като ми е закуснявало,но с по 2-3 дена не с 10.

sapphire5
07-25-2011, 18:27
успокой се бе.. нали си девствена :) изчакай още малко ии тогава вече може да отидеш... 8-)

marin4itu
07-25-2011, 22:03
Сподели с майка си. Тя със сигурност е имала доста посещения при гинеколог. Тя ти е майка все пак, може да дойде с теб, да те успокой. И аз като по-малка се притеснявах от майка ми, но като поотраснах станахме по-близки. Започни от сега, ще видиш колко по-лесно ще ти е.

annonimnna
07-25-2011, 22:20
Защо плашите момичето? Не ти трябва гинеколог... Щом си на 15 това е нормално... Четох в статия (написана от лекар) , че е нормално в първите 1-2-3 години от нашия цикъл той да е НЕРЕДОВЕН... :) Случва се и месец да закъснява или дори да подранява... Не се тревожи!

dimdim
07-25-2011, 22:50
на мен ми подраняваше. пиех прогестерон(вид хормон),но забравих наименованието. НО това беше заради липса на овулация или нещо такова. ти трябва да пиеш естроген (мисля че това беше) за да ти е наврее овулацията. поне аз така си го обяснявам. някой да ме поправи??? :)

iashxui
07-26-2011, 10:11
да, можеш да отидеш сама , преди това отиди да си вземеш направление от личния лекар... и е нещо нормално да ти закъснява така ,че майката ти ще те разбере;) моя цикъл е чеше от 3 години и все още не се е изравнил не ми идва с по месец-два , а водя полов живот , аз съм за притеснение :D не ти .. ;D

MojoJojo88
07-26-2011, 10:23
Защо плашите момичето? Не ти трябва гинеколог... Щом си на 15 това е нормално... Четох в статия (написана от лекар) , че е нормално в първите 1-2-3 години от нашия цикъл той да е НЕРЕДОВЕН... :) Случва се и месец да закъснява или дори да подранява... Не се тревожи!
Tова по принцип е абсолютно вярно.
Въпроса е, че никога не е излишен прегледа при гинеколог.
Дори и девствена, има възможност да има проблем, който няма как да се реши ако не се знае за него.
В никакъв случай не искам да я плаша.
Просто не е излишно, нека да е наясно, че е здрава.
Лекарите не са само и единствено за спешни случаи. Профилактичните прегледи са нещо чудесно-така винаги си наясно със здравословното си състояние.

marin4itu
07-26-2011, 10:39
да, можеш да отидеш сама , преди това отиди да си вземеш направление от личния лекар... и е нещо нормално да ти закъснява така ,че майката ти ще те разбере;) моя цикъл е чеше от 3 години и все още не се е изравнил не ми идва с по месец-два , а водя полов живот , аз съм за притеснение :D не ти .. ;D

Закъснение повече от 1 седмица налага посещение при гинеколог. На мен ми закъсня 10 дни (не бях бременна, правих тест), но отидох и наистина имах проблеми, налагащи лечение, даже и приятеля ми пи хапчета с мен.

Какво толкова ви е страх от този гинеколог, не знам...

HeavenSent
07-26-2011, 10:55
Ми то не трябва ли да ми идва през 28 или 35 дена а на мене като си ги смятам през 28 дена и ми закъснява с около 10 стават 38 повече от колкото трябва.А и това е от скоро 3-4 месеца някъде до преди това си ми беше нормално г/д.Пак е имало случаи като ми е закуснявало,но с по 2-3 дена не с 10.
Ами то не е задължително цикъла ти да е 28 дни :o Може просто да ти е 38 дни (има такива случаи)...

cvety1996
07-26-2011, 13:04
Днес ми дойде с 5 дни закъснение ;д ^^ Мале толкова се бях уплашила,че сега като ми дойде чак се радвах 8-) А възможно ли е това да е,защото всеки път като ще ми идва и ме боли корема ужасно много и пия по 4-5 хапчета 8-)

ex7azy
07-26-2011, 14:49
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:
Не си ли се замислял, че личната и лекарка може да се обади на майка и! :-o


Първо: Нали каза,че си девствена ? Тогава от какво се притесняваш ?
Притеснява се от това, че има възможност детствената и ципа да е скъсана ( до колкото разбрах)!


------------
По темата:
Не се притеснявай! Не мисля, че трябва да се стига до гинеколог ..
И аз съм на 15, от близо 1 година и на мен ми закъснява с по 5-6 дни ..
.. даже тази година март въобще не ми дойде ( като правим сметка, че го имам от 3г. и повече )!
Говорих с майка ми и тя ми каза, че не е проблем, защото и при нея било така до 17г. възраст и после всичко си дошло на мястото!

MojoJojo88
07-26-2011, 17:32
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:
Не си ли се замислял, че личната и лекарка може да се обади на майка и! :-o


След което личната лекарка отива на съд, защото няма право да споделя такава информация, освен ако не засяга пряко здравето на пациента и трябва консултация с родител/близък.... Капиш?

sladkish_14
07-26-2011, 20:04
Майка ти злодей ли е? Някакъв рядък вид звяр от човешко потекло?
Що за майка би се скарала на момичето си, че има проблем с МЦ и иска да отиде на лекар, заради това?
Отиваш и й казваш. Нямало да ти повярва, че си девствена? Като идете при гинеколога, той ще разбере, че си и ще те прегледа на видеозон. Щом си девствена той няма право 'да те бърка', както аз обичам да се изразявам. Освен, ако проблема не е по-голям.
Но смятам, че няма нищо страшно. И моя бе редовен 2 години после се измести с цял месец. Регулираше се почти 1 година, нямаше проблем :) Така че и ти дишай спокойно, всички сме минали през това.

GunSnSteelflowers
07-26-2011, 20:12
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:
Не си ли се замислял, че личната и лекарка може да се обади на майка и! :-o


След което личната лекарка отива на съд, защото няма право да споделя такава информация, освен ако не засяга пряко здравето на пациента и трябва консултация с родител/близък.... Капиш?
Все пак сме в бг... капиш?

MojoJojo88
07-27-2011, 09:10
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:
Не си ли се замислял, че личната и лекарка може да се обади на майка и! :-o


След което личната лекарка отива на съд, защото няма право да споделя такава информация, освен ако не засяга пряко здравето на пациента и трябва консултация с родител/близък.... Капиш?
Все пак сме в бг... капиш?

И какво като сме в БГ? Да не си самозачитаме правата?
Хайде моля ти се.
Точно от този насаден незнайно откъде страх, че мама/тати ще разберат за еди какво си, много лапета си причиняват нечовешки проблеми от здравословно естество. Кому е нужно?

GunSnSteelflowers
07-28-2011, 17:58
Едно не разбирам. Как майка ти ще разбере, че си била на гинеколог ?
Вариант номер 1 : Ще си купи телескоп и ще те шпионира
Вариант номер 2 : Ще те следи чрез GPS

Избери си от 2-та
То бива бива такива хора ама чак пък толкова :shock:
Не си ли се замислял, че личната и лекарка може да се обади на майка и! :-o


След което личната лекарка отива на съд, защото няма право да споделя такава информация, освен ако не засяга пряко здравето на пациента и трябва консултация с родител/близък.... Капиш?
Все пак сме в бг... капиш?

И какво като сме в БГ? Да не си самозачитаме правата?
Хайде моля ти се.
Точно от този насаден незнайно откъде страх, че мама/тати ще разберат за еди какво си, много лапета си причиняват нечовешки проблеми от здравословно естество. Кому е нужно?
Да, принципно човек трябва да си защитава правата, но нали се сещаш, че в случая никой няма да обърне внимание на 14-16 годишна. Лекарката се обадила на майката й и после същата майка ще я съди хахахах. Толкова по-страшни неща стават по болниците, доктори допускат малоумни грешки, за които хора заплащат с живота си и никой никого не съди, а ти за такава дреболия си мислиш, че някой ще се заеме. Тъпи овце сме.

И между другото много често децата се вкарват във филми и се страхуват от родителите си излишно, но още по-често наистина има повод и причина сам да си решиш проблема, защото много много хора си мислят, че родителството е титла, която се получава само по генетичен път.

sluneto90
07-29-2011, 07:56
мила по добре кажи на майка ти той генеколога ще си каже че не си била с мъж а пък ако толкова се притесняваш отиваш при личния лекар взимаш си едно направление и отиваш сама не е нужно да имаш 18год и майка ти няма как да разбере но това си е нещо сериозно което според мен майка ти трябва да знае, няма страшно и тя е минала по този път и ще те разбере със сигурност

eti725
08-11-2011, 17:55
:shock: :shock: :shock: :shock: НА МЕН НЕ МИ Е ИДВАЛО ПОВЕЧЕ ОТ ПОЛОВИН ГОДИНА. Казах на майка ми ама тя не ме взе насериозно - родители всекви. Личната ми е на майната си в другия край на София (скоро се местихме) и не знам въобще как да стигна дотам :oops:
И аз като тебе на 15 и ДДЗ ся го чакам да ме извести - няма как да съм бременна, възможно е да съм пред умирачка :D
Май трябва да ида на лекар, а? :neutral:
Пък ти според мен не трябва да се притесняваш тва са само няколко дена (не месеци, като мене)

MojoJojo88
08-11-2011, 18:37
:shock: :shock: :shock: :shock: НА МЕН НЕ МИ Е ИДВАЛО ПОВЕЧЕ ОТ ПОЛОВИН ГОДИНА. Казах на майка ми ама тя не ме взе насериозно - родители всекви. Личната ми е на майната си в другия край на София (скоро се местихме) и не знам въобще как да стигна дотам :oops:
И аз като тебе на 15 и ДДЗ ся го чакам да ме извести - няма как да съм бременна, възможно е да съм пред умирачка :D
Май трябва да ида на лекар, а? :neutral:
Пък ти според мен не трябва да се притесняваш тва са само няколко дена (не месеци, като мене)
В кой квартал си ти и къде ти е личната лекарка?

elysunny
08-11-2011, 19:07
споко гинеколога не хапе

eti725
08-12-2011, 08:34
:shock: :shock: :shock: :shock: НА МЕН НЕ МИ Е ИДВАЛО ПОВЕЧЕ ОТ ПОЛОВИН ГОДИНА. Казах на майка ми ама тя не ме взе насериозно - родители всекви. Личната ми е на майната си в другия край на София (скоро се местихме) и не знам въобще как да стигна дотам :oops:
И аз като тебе на 15 и ДДЗ ся го чакам да ме извести - няма как да съм бременна, възможно е да съм пред умирачка :D
Май трябва да ида на лекар, а? :neutral:
Пък ти според мен не трябва да се притесняваш тва са само няколко дена (не месеци, като мене)
В кой квартал си ти и къде ти е личната лекарка?

Аз съм в Лозенец а ЛЛ е в Обеля :neutral:

MojoJojo88
08-12-2011, 09:31
:shock: :shock: :shock: :shock: НА МЕН НЕ МИ Е ИДВАЛО ПОВЕЧЕ ОТ ПОЛОВИН ГОДИНА. Казах на майка ми ама тя не ме взе насериозно - родители всекви. Личната ми е на майната си в другия край на София (скоро се местихме) и не знам въобще как да стигна дотам :oops:
И аз като тебе на 15 и ДДЗ ся го чакам да ме извести - няма как да съм бременна, възможно е да съм пред умирачка :D
Май трябва да ида на лекар, а? :neutral:
Пък ти според мен не трябва да се притесняваш тва са само няколко дена (не месеци, като мене)
В кой квартал си ти и къде ти е личната лекарка?

Аз съм в Лозенец а ЛЛ е в Обеля :neutral:
Еми хвани си метрото бе, чадо. Отиваш на СУ и от там тудуф-тудуф с метрото и си в Обеля :D