PDA

View Full Version : Храна, която не дразни стомаха



malka_sladkka
07-25-2011, 11:28
Трябва ми спешно отговор за храна, която не дразни стомаха и да се приготвя бързо....

darrie
07-25-2011, 11:39
Аз съм с гастрит и ми препоръчаха задушен ориз и/или варени картофи. Хляб - препечен. Нищо пържено, мазно или с подправки. Казаха ми и да не ям плодове и зеленчуци известно време.
На теб какво ти е?

malka_sladkka
07-25-2011, 11:44
Гладна съм, а ме боли корема и ако ям нещо, което дразни ще повърна :( Ям доста плодове и зеленчуци, макар че лекарката ми каза да не ям много много, особено пък домати...

Pamaa
07-25-2011, 13:16
Щом си гладна си препечи хляб, засища, държи те сита дълго време и не дразни стомаха :P .

Yankee
07-25-2011, 13:18
И аз съм с гастрит,но си ям всичко :) Иначе лекарката ме съветва да ям печени плодове и зеленчуци,никакво мазно,сладко,дъвки,супи може,без домат и краставица,печени картофи също може и горе-долу е това :) А,и кисело мляко може :D

malka_sladkka
07-25-2011, 13:35
На мен пък лекарката ми изреди почти всички възможни храни, които да не ям :D Иначе и аз си ям по принцип всичко, ама сега стомаха ми е раздразнен, добре, че пих хапче... А какво мислите за водата от чешмата? Горе-долу от както съм се родила пия само минерална или изворна вода, обаче сега напоследък започнах да пия чешмяна и като че ли повече ме боли стомаха. Не знам въобразявам ли си....

Yankee
07-25-2011, 13:40
^ Най-добре я източи преди да я пиеш :) Аз пък винаги със си пила от чешмата вода :D

3oPuTy
07-25-2011, 13:43
Аз нямам проблеми със стомаха и въпреки това дори от една глътка чешмяна вода започвам да изпитвам ужасни болки :? Просто не ми понася :)

cyclops
07-25-2011, 13:44
Аз съм с повреден стомах и мога ти кажа кое да избягваш по препоръка на гостроентеролога ми.

- пържено
- люто, пикантно
- сурови зеленчуци и цитруси
- боб и леща
- газирано и алкохол

Ако все пак хапваш нещо такова винаги преди това изяш парче хляб.
Храни се по малко и често.

pufinka96
07-25-2011, 13:46
Майка ми е лекърка до колкото съм запозната можиш да хапваш солети,препечен хляб,обикновенни вафли и бисквити също така и ориз

Yankee
07-25-2011, 13:51
Майка ми е лекърка до колкото съм запозната можиш да хапваш солети,препечен хляб,обикновенни вафли и бисквити също така и ориз

Точно солетите за гастрит са напълно забранени
:(

pufinka96
07-25-2011, 13:53
Разбирам,не съм разбрала,че става дума за гастрит :(

malka_sladkka
07-25-2011, 13:58
Разбирам,не съм разбрала,че става дума за гастрит :(

Пропуснала съм да го спомена - имам гастрит :(

pufinka96
07-25-2011, 14:05
Дано това да помогне:ПОЛЕЗНИТЕ ХРАНИ

- Зеленчуци и плодове - картофи (варени или на пюре), моркови, тиква, тиквички, ябълки, ягоди, банани, ориз.
- Млечни продукти - прясно и кисело мляко, сирене, извара.
- Тестени изделия - хляб, сухари, бисквити, солети, макарони, козунак, кифли, фиде, юфка, соя и соеви продукти.
- Месни продукти и яйца - нетлъсти меса (телешко, пилешко и риба), кренвирши, телешки салам, шунка, обикновен пастет, варени яйца.
- Растителни мазнини (олио, зехтин) и краве масло.
- Подправки - магданоз, чубрица, сол.

ХРАНИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ ИЗБЯГВАТ

- Подправки - червен и черен пипер, люти чушки, дафинов лист, бахар и хрян.
- Млечни продукти - кашкавал и пушено сирене.
- Зеленчуци и плодове - фасул, леща, зеле, лук, чесън, ряпа, гъби, туршии, бакла, грозде, кайсии, вишни, фъстъци, орехи, бадеми и незрели плодове.
- Месни продукти - тлъсти меса, сланина, свинска мас, луканки, суджуци, саздърма, пастърма, консерви и други пикантни месни изделия.
- Алкохолни и газирани напитки и кафе.