PDA

View Full Version : Помощ , момичета помогнете !



anom12
07-25-2011, 11:43
Здравейте на всички , искам да питам как може да си спра или забавя цикълаа ,защото заминавам на 1-ви август на море , а на 5,6 или 7 трябва да ми дойде , та какво трябва да направя за да не си проваля морето !!?! :( :( :( :)

IvCheToOoOo
07-25-2011, 11:47
Едва ли си струва да се тъпчеш с някакви хапчета с хормони заради едното море... :?

slunchoobs
07-25-2011, 11:58
emi sloji si tampon

Milly4
07-25-2011, 12:44
много къси панталонки :D

vas4e3to0
07-25-2011, 13:02
Същото ми се случи тази година - дойде ми на морето. :) Най-добре е да използваш тампон.
бтв: Пий по 2-3-4 хапчета витамин C на ден, то ще го забави с 2-3 дни. Спокойно, няма как да прекалиш с витамин С.

anom12
07-25-2011, 20:10
Мерсии многоо , но искам да питам ощще нещо , кога да пия витамин ц-то .. смисл колко дни преди да ми дойде ? (:

marin4itu
07-25-2011, 22:22
Стига с тва витамин C. Иди на лекар да ти предпише специални хапчета.

Biskfitka
07-25-2011, 22:31
Същото ми се случи тази година - дойде ми на морето. :) Най-добре е да използваш тампон.
бтв: Пий по 2-3-4 хапчета витамин C на ден, то ще го забави с 2-3 дни. Спокойно, няма как да прекалиш с витамин С.Това,че е витамин,не означава,че не вреди понякога...
Тампони ;)

ThisIsMe
07-26-2011, 08:04
Не е сигурно,че витамин C ще ти свърши работа.Странно защо тук толкова момичета разчитат на него и си го предписват една на друга.Той няма да ти спре менструацията,когато тя вече е налична.За да не рискуваш,лекар ще ти предпише специални хапчета за забавяне на менструацията.Те са предназначени точно за рискови ситуации.

under_black_sky
07-26-2011, 19:17
Или хапчета от лекар можеш и сама да ги вземеш като се поровиш в интернет,ама е малко рисковано.Аз пия Ясмин вече и с него може да забавиш цикъла като го пиеш непрестанно и когато искаш да ти дойде спираш да го пиеш,то си пише и в листовката.Ако ли не може и с тампон аз така карах миналата година,ходих по честио да го сменям ама ставаше.

07-26-2011, 20:14
хахах! на мене ми дойде точно когато пристигнах на морето (подрани ми). аз дойдох за 10 дена, а ми трая 8..и все пак не беше провалено, така че споко. по-добре не си играй с хормоните си. всички тука опяват за едно хапче(ескапел) колко било опасно да се пие, как разбърквало хормоните и т.н., но за хапчета, които са направени с предназначение да ти подранее менструацията и да ти се обърне целия цикъл - веднага се почва препоръчване. 5-6 дена ще ходиш на плаж, след това ще се разхождаш, ще излизаш и така..не е края на света...

sladkish_14
07-26-2011, 20:19
Здравейте на всички , искам да питам как може да си спра или забавя цикълаа ,защото заминавам на 1-ви август на море , а на 5,6 или 7 трябва да ми дойде , та какво трябва да направя за да не си проваля морето !!?! :( :( :( :)

Заминаваш на 1? Колко дни ще си там, не ти ли стигат 7 дена? Щом мислиш, че ще ти дойде на 7-ми? Не пий нищо, просто сложи тампон накрая :)

monkata95s
07-27-2011, 02:37
Най-добрия вариант е да те посъветва генеколог (това не значи неизбежно да се събличаш и тн.). При мен се получи така чеми дойде точно за морето. Преди да ми дойде лекарката ми изписа едни хормони, но не свършиха работа , защото малко късно започнах да ги пия. На майка ми също и каза някакви противозачатъчни, но я предупреди че е 50/50. Е....не и помогнаха. Витамин С разтворимо намалява значително много кървенето. Аз съм много доволна, защото не е нужно през 5 мин да тичаш до тоалетната :). Успех :)

gab4ooo
07-27-2011, 08:48
Здравейте на всички , искам да питам как може да си спра или забавя цикълаа ,защото заминавам на 1-ви август на море , а на 5,6 или 7 трябва да ми дойде , та какво трябва да направя за да не си проваля морето !!?! :( :( :( :)

Заминаваш на 1? Колко дни ще си там, не ти ли стигат 7 дена? Щом мислиш, че ще ти дойде на 7-ми? Не пий нищо, просто сложи тампон накрая :)
И аз съм на това мнение . Ти като заминеш да първи поне 7 дни ще можеж да си се къпеш после на 1-вия ден от цикъла пак ще можеж аз поне мога и така .. сега един два дни ако си провалиш не е края на света !!!

anom12
07-27-2011, 20:58
Мерсиии ммногоо . но аз мисля че ще ми дойде или на 5 или на 6 сутринта (по мойте изчисления ;дд ) за витамин ц съм супер даа , смисл страх ме да си сложа тампон , мисля че съм прекалено малка , няма и година от когато ми дойде за първи път .. дори май няма и половин ... ии искам да питам нещо . кога да започна да пиия витам ц-то .. ии таблетките гълтат ли се защото аз имам проблеми с гълтането . мерси предварително (: :-)

gab4ooo
07-27-2011, 21:09
ем аз взимам смучещи се . днеска съм изпила 4 :ДД ама не прекалявай

07-27-2011, 21:28
Мерсиии ммногоо . но аз мисля че ще ми дойде или на 5 или на 6 сутринта (по мойте изчисления ;дд ) за витамин ц съм супер даа , смисл страх ме да си сложа тампон , мисля че съм прекалено малка , няма и година от когато ми дойде за първи път .. дори май няма и половин ... ии искам да питам нещо . кога да започна да пиия витам ц-то .. ии таблетките гълтат ли се защото аз имам проблеми с гълтането . мерси предварително (: :-)
:razz: таблетките са по 1мм..как ядеш? или се храниш венозно :D

anom12
07-28-2011, 21:15
ии аз не знам ;д просто не мога никога не съм могла .. и никога нне ми се е налагало да го правя ;дд защото винаги има или тааблетки за смучене или прахчета .. който пак помагат :))