PDA

View Full Version : спешшшнооо



kiflichka7a
07-25-2011, 13:22
имам въпрос към жени който приемат противозачатъчни.Приемам диана 35 от един месец но в момента съм на планина и свърших първата таблетката имах няколко дни почивка но днес ми дойде и утре трябва да започна нова тъблетка а тук няма от къде да взема въпроса ми е може да ги започна след като се прибера независи че ми е дошло или трябва да изчакам до другия месец задължително ли е да ги започна на втория ден от цикъла ?

MegaShopacholic
07-25-2011, 13:35
Хапчетата се пият по много строга схема, защото съдържат хормони, с които принципно не е хубаво да си правиш експерименти. Аз пиех преди други и ме бяха предупредили, че ако пропусна прием на 1 хапче мога да наваксам като на следващия ден изпия 2 с някакъв интервал от 3-4 часа, но ако пропусна повече от 1 прием, трябва да отида до гинеколога... и най-вероятно ще ти даде някаква почивка, примерно месец без хапчета и след това ще ги започнеш наново.
но при всички случаи, щом имаш пропуск е най-добре като се върнеш веднага да отидеш при гинеколога, а не да бързаш с новият блистер!