PDA

View Full Version : Езици о.О



OddBird
07-25-2011, 18:11
Ще бъда кратка този път- не желая да ви отегчавам. Така, пиша книга и съм твърдо решена някой да ми я издаде след като свърша. (Беше написана, но изтрих всичките 500 страници в момент на умопомрачение и сега, будалата, пренаписвам). На какъв език е по- добре да пиша? Знам английския почти перфектно, чета книги само на английски, така че изказа не ми е никакъв проблем. И ми е даже по- удобно да пиша на английски. Но все пак съм българка и искам книгата ми да е и на български.
Кой вариант да избера? От английски на български или от български на английски? И да напиша книгата и да правя препис на съответния език или да пиша паралелно?
Кое мислите, че е по- нормално и удобно?

slicky
07-25-2011, 18:43
Според мен реализацията може би ще е по-добра,ако е на английски.Но първо трябва да намериш книжарница,която да ти я издаде на БГ,а ако дал Господ направи успех,преведи я и на английски.

SmilezZz
07-26-2011, 14:55
Според мен реализацията може би ще е по-добра,ако е на английски.Но първо трябва да намериш книжарница,която да ти я издаде на БГ,а ако дал Господ направи успех,преведи я и на английски.Съгласна съм.
П.С: Стана ми интересно каква е темата на книгата ?

OddBird
07-26-2011, 16:00
Ами сложно е ( и мааалко тъпо), но става въпрос за моята теория за това какво става в Бермудския триъгълник (комерсиализирана, разбира се). Темата на книгата е, че в този участък има остров, населяван от един особен вид хора, притежаващи способността да се превръщат в животни, но строго определени и под много правила. Това е основното =) :D :D

SmilezZz
07-27-2011, 21:49
Честно казано ,ми звучи интересно. Тъй като си падам по такива работи. Някак си .. Хайде,успех. Като я издадеш - със сигурност ще я прочета.

OddBird
07-27-2011, 23:26
Еха, толкова съм щастлива, че ти харесва. Аз съм толкова безнадежден перфекционист, че нищо, под което не пише Виктор Юго, не мога да харесам. Камо ли моята собствена книга! Стискам палци и ще видим- може пък да ми се отвори късмета!

JustaLittleKid
07-27-2011, 23:48
Звучи наистина интересно, не е поредната боза за вампири, перфектни момичета, etc.
Според мен е по- добре да я напишеш на български и след това, ако успееш да я издадеш (пожелавам ти го от сърце!), вече да правиш превод на английски :)
Успех!