PDA

View Full Version : Сертификати от Британика



kamen971
07-25-2011, 17:18
Извинявам се за втората тема свързана със сертификати,но това е важно за мен. :) Аз съм за 8 клас и ме приеха в училище с първи чужд език немски,няма нужда да казвам защо писах немски,защото искам да науча и двата езика и прочие...Мисля да ходя на уроци в Британика,но въпросът ми е следния:Ако съм ниво А2,тоест сертификата КЕТ има ли нужда да ходя на уроци в Британика за РЕТ - B1 или да поизчакам за големите сертификати ? :) (но си мисля ,че ако не ходя на уроци 1 год ще ми падне нивото на ае от немския)

Taam
07-25-2011, 17:38
В Британика правят следното- може и да си разбрал вече- когато им кажеш ,че искаш да се запишеш за даден сертификат, ти дават тест. Във всички школи правят така. За да проверят какво ти е нивото според техните(на кембридж) стандарти. И когато ти видят резултатите преценяват за кой курс трябва да се запишеш. Ако оценката ти на теста за КЕТ ти е под 75% (май) , те записват в групата, която изучава това ниво. Ако е над тези проценти, вече можеш да се запишеш за PET.
Ако ти е втори език английския, може и да не ти падне нивото...Зависи в кое училище учиш. Но ако е СОУ - забрави че си го записал като предмет. :д
Освен това, ако си решил по-нататък да караш FCE, CAE ,CPE и соу он, трябва да се запознаеш поне с формата на изпитите. По-голямата част от упражненията са правят с тренинг, който аз например нямах, когато отидох на CAE. А онези, които бяха карали първия сертификат преди това, си го имаха и не падаха от Марс така да се каже.