PDA

View Full Version : Въпроси относно колелото



SladkaZagadka
07-25-2011, 18:16
Имам 2 въпроса относно колелото.

1. Това е вид кардио, следователно с него се топят мазнини, а не е само за стягане, нали?
2. Започнах всеки ден да карам, днес например 40 км. НО на едно място пише, че като няма постоянство (всеки ден) няма и голям ефект, а на друго - че като правя всеки ден едно и също тялото привиква и започва механично да го прави и се обезмисля всичко . Искам до 15ти да отслабна доста в краката, освен това скачам на въже и правя и други тренировки ( кардио, 30 или 40 минути )

babity
07-25-2011, 18:19
1.Да, колелото става за отслабване, но не е толкова ефективно, колкото бягането, например и стяга само долната част на тялото.
2.Никой не може да ти каже дали и колко ще отслабнеш до когато и да било. И е казано, че се иска постоянство от гледна точка на това, че трябва всеки ден да спортуваш. С два пъти седмично няма да отслабнеш, а ще започнеш да се стягаш след мееееесеци. И да, разнообразявай си програмата. Не е казано, че непрестанно трябва да търсиш нови и нови упражнения, просто си ги редувай по дни. Един ден колело, друг тае бо, трети пилатес, после няк'во друго кардио... така.

SladkaZagadka
07-25-2011, 18:32
А при бягане + диета (и плюс това колко бягане? Колко км на ден?) след колко време се забелязва видим резултат върху краката?

babity
07-25-2011, 18:38
Според мен, ако искаш да стегнеш бедрата, трябва да заложиш на друг вид упражнения. От това бягане ще направиш прасци и ефекта за по - нагоре ще е доста по - бавен. За самото бягане не мога да кажа. Според мене хубаво да започнеш с малко и след това постепенно да увеличаваш разстоянието. Ти да не мислиш, че от първия ден ще бягаш километри без да ти е проблем? Времето е индивидуално и зависи от много неща. За два месеца (4-5 пъти седмично едночасови и различни като натоварване и вид) краката ми са коренно различни, но разликата е основно в прасците. Както казах, бедрата са по - трудна задача.

SladkaZagadka
07-25-2011, 18:45
Взимам за пример тае-бо или зумба - там например имам чувството, че краката въобще не се натоварват особено. Обаче при положение, че всеки един ден правя упражнения ( зумба, тае-бо, някакви на Violet Zaki, където има предимно скачане, кикове и ритници - това помага ли? ; някакви на Michelle Dozois ; колело ; бягане ) и спазвам 90-дневната диета, кога мога да видя резултати по краката? Искам до 15ти да съм във форма :D

SladkaZagadka
07-27-2011, 13:57
М? :D

ri41
07-27-2011, 14:15
аз съм карала само колело 5/6 месеца и отслабнах без други упражнения разбира се + ограничаване на храната :) :)