PDA

View Full Version : Море и менструация



SuNsEt
07-26-2011, 09:33
Както някои вече писали подобни теми и аз сега ще напишаа... 8-)

Мислех да пия нещо,за да ми дойде по-рано ,но една лекарка ми каза,че това ще ми обърка редовността на менструацията.

За тампони...до сега не съм носила,но веднъж бях с една приятелка и тя си беше сложила за първи път и много я болеше по едно време.
Има ли значение,че не съм девствена ако реша да си слагам?Понеже най-вероятно ако реша да си сложа майка ми ще ми вземе такива за девствени(едни много малки) и не знам дали ще има проблем.

Има ли някаква възможност да съм в цикъл и да вляза по бански в морето?

И какви трикове използвате за да прикриете превръзката си,когато сте по бански?

MaLkaTa_LaDy
07-26-2011, 09:40
Щом не си девствена, няма да имаш проблем с тампоните. Вземи си каквито ти трябват и сложи тампона хубаво навътре, така че да не го усещаш.

marin4itu
07-26-2011, 09:44
Дори и с тампон е гадно да се влиза в морето. Аз като съм с тампон си мокря само краката и карам някой да ме пръска нагоре. Но поставянето на тампоните изисква тренировки, да знаеш. С превръзка на плаж не съм ходила. С хапчета можеш и да си го предизвикаш да ти дойде по-рано и после на морето да нямаш проблеми. Но трябва задължително лекар да ти ги предпише.

SuNsEt
07-26-2011, 09:50
А като не съм девствена мога ли да използвам тампони ,които са предназначение за девствени?В смисъл...тези мини ще ми паснат ли?Защото...абе де да знам мислех си,че от секса съм се разширила малко долу пък тези тампони са наистина малки.И става дума да ги сложа,когато ми е обилно и/или нормално,дали ще стане?

А аз четох в интернет,че някои момичета нямали проблем с тампоните и си влизали във водата.Тампоните не пропускали и тн. :-o

MaLkaTa_LaDy
07-26-2011, 09:58
Мини тампоните ги слагай само когато вече ти е по-слабо иначе ще трябва да ги сменяш доста честичко. Няма проблем да си влизаш с тях във водата, стига наистина да не ти е много силно течението, не пропускат. Само ми е интересно като не си девствена, защо не си вземеш едни хубави големи тампони и да не се притесняваш, че ще се напоят много бързо?

SuNsEt
07-26-2011, 10:29
Ами не съм ползвала до сега,а и скоро се оплаках на майка ми,че ще бъда в менструация на морето и тя "Спокойно ,знам" -демек вече е намислила нещо и може би ще ми предложи тампони.Понеже тя не знае,че съм го правила вече,а нямам намерение да я просветлявам ,най-вероятно ще ми предложи мини тампони(за девствени) и като цяло нямам намерение да и отказвам,за да не се усъмни. :oops:

marin4itu
07-26-2011, 10:30
Те тампоните не пропускат, но се напояват и с вода, която се досещаш, че не е много чиста и води до инфекции. Аз няколко пъти съм рискувала, мислех си, че не съм го поставила правилно, и просто се отказах.

malka_sladkka
07-26-2011, 10:50
Като ти даде такива мини вземи ги, какво ти пречи да си купиш 1-2 кутиики супер или нормал и да си слагаш тях? Едва ли ще гледа точно какъв тампон си си вкарала... Но не се препоръчва много много да влизаш във водата с тампон, по-добре да си стоиш на плажа, поради причината, която каза marin4itu :)

krokkrok
07-26-2011, 12:37
Като ти даде такива мини вземи ги, какво ти пречи да си купиш 1-2 кутиики супер или нормал и да си слагаш тях? Едва ли ще гледа точно какъв тампон си си вкарала...

+

Biskfitka
07-26-2011, 13:28
Кажи й,че са ти казали,че няма проблем да ползваш нормални.Те мини не,че са специално за девствени,просто са по-малки.
Това лято засега 3 пъти съм ходила на плаж,все в М. и с тампон (е последните дни ест.,но за всеки случай ;) ) и поне моя не се напоява с вода,даже почти не се уголемяват :shock:

sladkish_14
07-26-2011, 14:50
И все пак голяма разправия си е. Вземи си по-големи тампони. Нали знаеш, че след всяко влизане във водата трябва след това да търчиш и да си сменяваш тампона. :? Още ви се чудя как така не си правите планове и графици, като знаете, че ще ходите на море :?

SuNsEt
07-26-2011, 15:02
Е то не зависи от мен кога нашите ще са отпуска.Тази година ми се случва за първи път да ми се падне така.

Ами значи ще и кажа,че са ми казали ,че е по-добре да съм с нормални,а ако не стане номерът пак ще си сложа нормален без да знае.

А когато сте с тампон слагате ли прашки?
И как го изваждате? :oops:

07-26-2011, 15:32
Омръзнааа ми в всяка тема да го пиша :?
бански- тъмен и да е такъв като боксерки
превръзки- обикновенна става

Аз така влизам в водата а дори да стане нещо не се забелязва :P

cyclops
07-26-2011, 15:47
Когато съм на море в цикъл винаги съм с тампони ! Супер удобно ми е, сякак ми няма нищо. Не ме боли, не ми пречи. Не пречи на нищо.

Ако твоята приятелка я е боляло е било сигурно, защото не го е поставила правилно.

JustForFun
07-26-2011, 16:27
когато си в цикъл МОЖЕ да влизаш в морето. Но не с превръзки, защото ще се намокрят и подгизнат. Ако след това веднага си сложиш нова, става, но ще се вижда под банския, освен ако под него не си сложиш бельо. По-добре с тампони.
А иначе не пии витамин Ц. И аз др месец на 29 ще ходя на море и този месец трябваше на 27 да ми дойде, затова аз попитах мама дали може да пия витамин ц , за да го забавя. Тя каза, че не бива, защото не само че ще си нарушиш всичко, ами може да получиш някакъв кръвоизлив. И всъщност ми подрани с 2 дни - дойде ми вчера, и така може би ще стане и др месец , така че ще съм си добре за морето :)

Biskfitka
07-26-2011, 22:01
Е то не зависи от мен кога нашите ще са отпуска.Тази година ми се случва за първи път да ми се падне така.

Ами значи ще и кажа,че са ми казали ,че е по-добре да съм с нормални,а ако не стане номерът пак ще си сложа нормален без да знае.

А когато сте с тампон слагате ли прашки?
И как го изваждате? :oops:Не помня дали съм носила прашки с тампон,но една приятелка от години си носи прашки и докато е в М. :)
Изваждането...;д ми то като си сложиш тампона оставяш конеца му навън,да не го вкараш и него :o :D И като дойде време да го изваждаш дърпаш леко конеца и той си излиза,нз как да го обясня по др. начин :-D
И гледай по-често да сменяш тампона :)

Oblivion
07-27-2011, 07:48
И на мен ще ми съвпадне с морето, а съм девствена и никога не сам носила тампон :( :-o