PDA

View Full Version : Помощ! Пърхот!



Hiphoplove
07-26-2011, 12:45
Имам ужасен проблем, който открих наскоро. Доста често започна да ми излиза пърхот. Миех се с Head&Shoulders, но щом ми мине вземам друг шампоан, защото просто обичам да ги сменям. Сега обаче видях, че отново имам пърхот и искам да ви попитам знаете ли някаква маска с хума. Не искам шампоани - не ми помагат. Чух, че хумата много помага, купих си и сега търся маски. Ако знаете някаква пишете :)

ltgreen
07-27-2011, 09:20
пиши в търсачката "низорал, пърхот" , на скоро четох някакви номера с низорал и тн. които ми ги потвърди една фризьорка. И аз имах проблеми с пърхота по едно време, но не знам как се махна. Сменях шампоани и аз

Hiphoplove
08-12-2011, 20:40
Купих си Seboral и шампоан за пърхот. Започна да се маха дано да мине :-D

kalpazanka
08-13-2011, 06:34
Да те види дерматолог. Може да бъркаш състоянието с нещо друго и затова лечението да не е радикално, а може и ти самата да с твоите "назначения" въобще да не си на прав път. ;)

Adda
08-13-2011, 09:45
Спри да ползваш вакси,лакове за коса, пяни и т.н. и няма да се появява.

annonimnna
08-13-2011, 23:43
Аз използвам хапчета "Низорал" . По 2 в шампоана (гледай да е бебешки) иии всичко се оправя. Но ги ползвай редовно... Доста е ефективно :)

kyon
08-14-2011, 09:35
http://freebies2deals.com/wp-content/uploads/2011/06/freebies2deals-head-and-shoulders.png

На мен това ми помага.

SonataArctica
08-14-2011, 11:19
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcShjXMgfUdxskOH0t6MTOfFBl-i46PH8w0pVrq2THxni5LvQqT-
Това е. Малко е скъп, но върши чудеса! Също така спри да използваш преси и тем подобни... ;)

kalpazanka
08-14-2011, 11:21
Аз използвам хапчета "Низорал" . По 2 в шампоана (гледай да е бебешки) иии всичко се оправя. Но ги ползвай редовно... Доста е ефективно :)
Първо хапчетата се отпускат с рецепта.
Второ- откъде си сигурна, че е пърхот?
Трето- откъде си сигурна, че това състояние е причинено от микроорганизъм, на когото би повлиял антимикотик?!

PartyPat
03-14-2014, 07:27
Здравейте ! От 2 дена насам се оказва ,че имам пърхот и се опитвам да го махна максимално бързо ! Помогнете :)

Justwickeds
03-14-2014, 08:32
К'во да ти помогнеме ?

-Ако е от шампоана ти- смени го. Много шампоани дразнят скалпа,защото имаме чувствителни кожи; --> изсушават скалпа,почва да се люпи и си е**ло дръндаро.
-Ако е от някакъв вид пяна/гел или някакви други глупости дето ползваш за косата - спри ги моментално и не се занимавай повече с тия неща;
(гребена също може да е фактор; може да е фактор "общите неща" дето ползвате из къщата ти; сменявай си калъфката на възглавницата по често)

Т'ва са двата най-чести фактора.

От там на там следва това:
-не се храниш правилно; имаш недостиг на витамини което може да бъде последвано от оплешивяване или просто постепенно оредеяване на косата ... придружено естествено с пърхот или себорея.. (за себорея - по надолу).
-може да имаш някакъв хроничен,който си си го докарал от СТРЕС (нерви-проблеми с родители/приятели/половинката или защото оплакваш живота си) и от по-горното: лош шампоан или лош хранителен режим;
-имаш прекалено много стрес в живота си - де факто имаш проблеми с вегетативната нервна система.Това веднага, ама светкавично се отразява на косата --> съхне ти скалпа,люпи се; имаш някаква определна зона в която се генерира стрес и от там "все си изтича пърхот" и т.н. по веригата;
С тия фактори, НЯМА НИКОЙ да ти помогне.Особено ако имаш стрес в тялото си. И стреса не се маха бързо.Трябва време на тялото за да се възстанови.Това става,чрез хранителен режим и редуциране на стреса. Та... контрол му е майката,релакс-спокойствие на тялото и ума, и... сами да си помогнете. В главата ви,никой не може да се рови и да ви помогне.Сами сте.

Тва са причините,който кво иска да говори и да ти дава като препоръки. Ако щеш се мажи с "мазилото на баба ванга/ или на индийците" - няма да се оправиш. Ама виж си факторите в твоя собствен живот и не се самозалъгвай с шампоани - АКО НЕ СА ТЕ ПРИЧИНАТА.Но ако са те,т.е. шампоана който използваш,няма ядове.Проблема ще се оправи,бързичко. Просто смени с "по-мек" шампоан който не дразни скалпа ти.Трудно ли е? Не.

та..кв'о е себореята? Себореята е кожна болест.Която се проявява с нарушено отделяне на мастна секреция на кожата.Причини за възникването на себореята са смущения във функцията на половите жлези, смутена дейност на нервната система, смущения на обмяната на веществата като затлъстяване и други неща... НО НАЙ-ЧЕСТО - КАЗВАМ НАЙ-ЧЕСТО ВЛИЯЕ НЕРВНАТА СИСТЕМА. И веднъж,нарушите ли това нещо, се оправя много трудно. Просто ТРЯБВА РЕЛАКС. Разберете,че поради динамичния начин на живот който водиме, няма как да не ни се наруши нервната система.ПРОСТО КАРАЙТЕ ПО СПОКОЙНО! Без притеснение. Контролирайте се. А не притеснението--> вас. Ей ше се докарате до лудост..млади люде.

Има два типа себорея: Мазна и Суха. Мазна себорея: най-често се появява по кожата на лицето, окосмената част на главата и гърдите. Характерното за нея е усиленото отделяне на кожна мазнина.

Суха себорея — появяват се кръгли петна с розов цвят по кожата на лицето. Повърхността им е покрита с белезникави люспи,т.нар. лишеи.

Може и да ви се появяват суха и мазна себорея - т.е. смесен вид.

Успех...

п.п.: по-горното не ви го казвам за да ви филмирам.Просто за всеобща информация и как да се предпазите и най-вече: спокойствие! РЕЛАКС! Не се напрягайте. Живота няма да "избяга". Не бързайте "пред себе си". Надали ще ме чуете.. но да ви го кажа все пак. Вижте факторите вътре в себе си, какво е вашето усещане. На базата на това ще прецените ЗАЩО имате пърхов или съответно: оредяване на косата или оплешивяване. Често оредяването/оплешивяването е генетично... и тъй. Но това не значи,че трябва да е съпътствано от пърхот. НЕ! В никакъв случай.