PDA

View Full Version : Интервю - 1000 стипендии - МАТЕМАТИКА



BlueCinderella
07-26-2011, 17:38
Хорааааа , приета съм за 2 кръг !!! Само , че незнам какво биха ме питали за математика ..... Некой може ли да ми помогне ???? :)

baroveca9302
07-26-2011, 20:58
Аз, ако бях жури, щях да те питам:
1.С какво математиката ти помага в ежедневието?
2.Кой е любимият ти математик и защо? Ако можеше да се върнеш във времето, с кой известен математик би искала да се срещнеш?
3.Коя е любимата ти теорема от математиката?
4.Кой дял от математиката ти е любим и защо- ако си 8 клас, щях да те питам между Алгебра и Геометрия, но ако си горен курс- Алгебра и анализ, Геометрия, Тригонометрия, Стереометрия.
5.Според теб в кое се изразява красотата на математиката?
6.Защо според теб математиката не се отдава на всеки и кой е "виновен" за това?
7.Колко сборници по математика си изрешила и на кои автори- според мен задължително е да се знаят автори като Коста Коларов, Керопе Чакърян, Христо Лесов,Георги Паскалев и др.
8.Какво според теб трябва да се промени в МОН по отношение на математиката и на какво се дължи според теб високия процент неграмотни по математика?
9 С какво искаш да се занимаваш занапред и в кой университет искаш да следваш?
10. Според теб какво се изисква от един ученик, за да успее с математиката?
Лично но мен математиката ми е слабост!!! Дерзай, защото математиката ще ти помогне много!!:) :)

strid3r
07-27-2011, 17:52
Хм, за да не отварям нова тема - някой да има идея какво се прави на интервютата в София? Аз кандидатствах с изобразително изкуство (нормална, не специална стипендия) и пак ще трябва да ходя на интервю лично при тях. До колкото знам и с музика е така, тъй че ако някой има опит да казва! :-o

mar4etoy.
04-16-2012, 19:59
Хорааааа , приета съм за 2 кръг !!! Само , че незнам какво биха ме питали за математика ..... Некой може ли да ми помогне ???? :)
Здравей BlueCinderella, може ли да ми кажеш какво си писала в есето, защото аз нямам много идеи. Ще ти бада много благодарна ако ми отговориш! Благодаря!

DisappointedDreamer
04-17-2012, 09:28
Темата е от 2011, Блу Синдерела силно се съмнявам, че продължава да влиза тук. Пише се бЪда. Надявам се, че Word-a ще ти поправя грешките, докато си пишеш есето.