PDA

View Full Version : Как да кача кг-ми



Vagabond
07-26-2011, 18:08
Привет.Значи предварително извинения ако подобна тема,вече има или съм объркал раздела. 8-)

Имам проблем.Е не е точно проблем,де.По-точно недостатък.Имам що-годе хубаво тяло не ме е срам да отида на плаж,както четох в другата тема,но просто съм много лек.Тежа едва 46 кг/от данни преди 2 месеца/.

И та ако може да ми кажете някакъв бърз начин да качя килограми/чисто по възможност/.На какво ядене да наблегна,колко пъти на ден да се храня и така нататък.

Ходя на фитнес от месец и малко.Тренирам за маса,а когато/ако направя....стабилна :D :D почвам релеф.

ПП.
-момче на 14-правя ги средата на Август
-46 кг. от данни от преди 2 месеца,когато взимах медицинското :-D
-среден на ръст.не съм нито нисък,нито висок.
-ръката ми е 26-28 см. топла и около 25 студена.

Мерси предварително and please help :grin: :grin:

firstdiesel
07-26-2011, 20:36
Първо: чиста мускулна маса не се качва! Винаги има и качена подкожна мазнина!
Второ: Не знам кви са твоите виждания, но за да изглеждаш добре на 46КГ трябва да си висок най-много 1.55.

Мускулна маса се качва с базови упражнения (тежки) ... бенч преса, клекове, мъртва тяга, раменна преса и т.н.

Яденето трябва да ти е стабилно ... трябва да ядеш много храна, но и често, така че не се тъпчи прекалено много на един път!

Тренировките трябва да са ти с малко повторения и максимум 2 упражнения за малка мускулна група (бицепс, трицепс, прасци, предмишници), аз зимата (силова тренировка) изобщо не ги тренирам .........

Vagabond
07-26-2011, 21:03
Ем,мерси,брато/дано не се обидиш/.

Ако искаш да постна някоя снимчица,за да прецениш как съм горе-доло..
Щото,аз не се намирам нито,за много слаб,нито за много дебел.

А това за качването на чиста мускулна маса.Нямах предвид да кача единствено и само чисто.Чък толкова прост не съм :D :D Имах предвид,че искам да кача най-вече чисто.Иначе знам,че винаги ще има качена и подкожна мазнина.
ПП.А какви точно храни да ям.Всмисал богати на.......?
ПП2.Ако постна пикс дали ще бъде полезно?
ПП3.Мерси много.

firstdiesel
07-26-2011, 21:20
ми ти трябва да видиш колко калории ти трябват на ден ... и след това зависи коя диета избереш!

Но е задължително да имаш стабилни источници на протеин! и в зависимост от това по каква диета ще караш зависи съотношението между въглехидрати и мазнини......

от финансова гледна точка високо въглехидратната диета е най-изгодна ... но при нея има риск от отделяне на повечко мастна тъкан, ако прекалиш с яденето .... но пък според мои наблюдения качваш по-бързо, отколкото с другите.

Иначе за най-"чисто" качване е Високо мазнина-ниско въглехидратна диета ... но е и най-скъпата, понеже ядеш само месо и животински продукти.

Waterpolo1997
07-26-2011, 21:41
Мускулна маса се качва с базови упражнения (тежки) ... бенч преса, клекове, мъртва тяга, раменна преса и т.н.

Не че нещо, ама не е ли опасно, ако прави тяга или клек на 14?Просто питам не споря,не се заяждам.

pencilwarrior
07-26-2011, 21:43
Мускулна маса се качва с базови упражнения (тежки) ... бенч преса, клекове, мъртва тяга, раменна преса и т.н.

Не че нещо, ама не е ли опасно, ако прави тяга или клек на 14?Просто питам не споря,не се заяждам.

При правилно изпълнение и малки тежести, не е опасно, мисля че.

Vagabond
07-26-2011, 22:37
Мерси на всички 8)

firstdiesel
07-27-2011, 07:57
Мускулна маса се качва с базови упражнения (тежки) ... бенч преса, клекове, мъртва тяга, раменна преса и т.н.

Не че нещо, ама не е ли опасно, ако прави тяга или клек на 14?Просто питам не споря,не се заяждам.

с тежести под 200 нищо не може да ти стане :D стига да изпълняваш правилно упражненията и да не скачаш на килограми, които не са в твоята лига ;)

anonymous546178
07-27-2011, 12:05
На 14 като клекне със 200кг щанга само ще се заземи напълно :D :D

firstdiesel
07-27-2011, 14:21
На 14 като клекне със 200кг щанга само ще се заземи напълно :D :D

имам предвид, ако може да изпълнява упражненията с тях, проблеми няма ;) Но едва ли ще стигне до тежести над 100, докат навърши 16 ;)

runway27
07-27-2011, 16:46
Ти хубаво уточни много работи, само не каза колко си висок. За един ръст 46кг са добре (1.50-60) за друг са малко..

Vagabond
07-27-2011, 20:15
Днес отново се премерих.Имам доста голямо повишение в теглото.На 17 юни или пък беше 18-ти не помня точно тежах точно 47 кг. с дрехи.На 27 юли/днес/тежах точно 52 кг. с дрехи.Имам подобрение,нали? :grin: :grin:
Колкото до височината-ми не помня винаги я забравям,но трябва да е някъде към.....офф не знам. :-D

ПП.Ако може някой да ми постне добра диета в тази тема.Парите не са проблем,но по възможност нека не е някаква богаташка :-D.
Всмисал какво да ям през....................за да качя още кг.

Закуска:
Втора закуска:
Обяд:
Следобедна закуска:
След тренировка:/ходя ня фитнес към 19:30-20:00 до към 21:00-21:30/
Първа вечеря:
Втора вечеря:

Мерси предварително и мерси за отговорите до момента,

firstdiesel
07-27-2011, 21:08
а на мене кой ша ми ги прави диетите ???

чети тука и си прави планове ..
http://www.bb-team.org/articles/914_kalorien-balans-i-kalorien-optimum#axzz1REVfvfa6

http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi

http://www.bb-team.org/hrani

чети не е толкова сложно!

runway27
07-28-2011, 09:43
Аз преди 2 години бях мноого слаб. Като реших да качвам килограми никой не ми беше направил диета. Менюто ми беше от яйца, млечни продукти, месо, риба, ориз, картофи, сладко, абе ядох от всичко по-много и на често. Наблягай на месото, мускули от банички не се правят! На мен лично по-трудно ми беше като трябваше да намаля количествата, след толкова много храна на ден, трудно се отказва :D Без значение дали искаш да качваш или сваляш - правилно хранене, фитнес и желание и след време се наслаждаваш на резултатите.