PDA

View Full Version : 20+



DontSpeak
07-27-2011, 03:36
Заглавието на темата е такова, защото искам сериозни отговори от хора на моята възраст.
Проблемът е следния: момче....
В началото дори не исках и да излизам на кафе с него, отказах му няколко пъти, но той упорито продължаваше да ме кани и да ми показва, че ме харесва затова реших, че няма да умра ако изл с него 1 път, обаче после последва втори и трети и тнт. Беше ми приятно с него, държеше се много добре с мен, съобразяваше се какво искам аз, нещо което в предишната си връзка не съм имала...ест и той си има лоши страни, една от които е че като си пийне започва да говори страшни глупости и става много палав и не мога да съм сиг. дали няма да хване някоя и да си тръгне с нея...В началото нищо не беше официално, но после той поиска нашите взаимоотношения да станат по-сериозни и да започнем да се представяме като двойка. Аз му казах, че не искам и няма смисъл тъй като и двамата си имахме планове за лятото, той да ходи на морето, аз на бригада и реално до моето заминаване имаше 2 месеца, но той каза да даваме сега така пък после да му мислим. Съгласих се, защото повечето момчета, с които се бях срещала след като се разделих с бившия не търсеха някаква сериозност, която пък мисля че всяко момиче предпочита...и така започнахме заедно, но не след дълго той започна да ме дразни по някакъв начин, даваше ми поводи постояно да се съмнявам в него, според мен, но според мои познати просто съм параноична заради предишната ми връзка, след която мн страдах...и все пак имаше 2 момичета едната някаква дето спал с нея но сега просто били приятели?! Тази втората въпросната ме дразни изключително, защото на няколко пъти той я беше викал на негови купони и тя идва някаква там въпреки че вижда че аз съм там и сме заедно дърпа го и му се натиска , след което аз говорих с него и той обеща да не се виждат повече, но това ест не стана....
И така с времето просто не можах да си задълбоча чувствата към него, а той ми повтаряше постояно че ме обича....на няколко пъти след скарвания заради тези двете за които споменах се опитвах да го оставя, но той започва да реве и да ми се моли и ми става супер гадно, защото като си спомня как и аз така съм се молила на бившия ми и какво ми е било просто не искам да го причинявам на друг и казвах окей и реших че ще чакам да замина на бригада и тогава просто растоянието ще ни раздели....обаче пак не стана така, пак ми се моли, пак ревове, обещава че ще ме чака и тнт и сега си пишем по скайп...той постояно повтаря че няма търпение да си дойда и тнт, а аз не искам да съм с него като се прибера. Вчера видях че си е писал разни коментари с онази за която споменах и му писах смс да избира или тя или аз, той ми написа само добре което нз какво значи....не знам какво да правя не искам да съм с него повече, понякога си мисля за него, но после всичко отминава с някаква такава глупост...страх ме е че като се върна ще продължа да съм с него от някакво съжаление...Искам съвет как наистина да го оставя, какво точно да му кажа така че да изглеждам супер категорична, но и да избегна сцени на ревове молене и тнт. Наистина чувствам, че сама не мога да се справя със ситуацията колкото и тъпо да звучи...

Auriss
07-27-2011, 04:22
покривам ти изискванията.

На въпроса - започнала си връзка с човек ,който е привлякъл вниманието ти с милото си отношение. Сама казваш ,че в началото ти е бил безразличен.

=> съвсем логично бих могъл да си направя извода ,че вниманието ,което получаваш от този човек ,е и причината да си с него. Доста егоистично. Но не в това е проблема ,а във факта ,че в момента ,в който не си център на внимание ,ще започнеш да се дразниш. Така е и станало.


разни коментари с онази за която споменах и му писах смс да избира или тя или аз,

не искам да съм с него

Да се върнем пак на егоцентричната ти персона. Не искаш да си с този човек ,но все пак продължаваш да търсиш вниманието му.


По отношение на късането - казваш квото имаш да казваш и си тръгваш. Не е трудно. Оставам обаче с впечатлението ,че наистина сама не знаеш какво искаш ;/ . Не мога да ти кажа как да го резнеш ,но мога да ти кажа ,че имаш сериозна нужда да преоцениш собствената си личност. Успех

Done
07-27-2011, 04:29
За съжаление не знам как да ти помогна. Искам само да отбележа, че презирам ей такива "мъже", които разчитат да пробудят съжаление в дадена жена... Имал съм какви ли не случаи, бивши на мои гаджета да им говорят за самоубийства, че били в болница, щели да си прецакат следването, започнали наркотици, алкохол и какво ли не.. Повръща ми се.
А ти много правилно си се насочила да го зарязваш, не позволявай на съжалението да те води, защото то няма как да крепи една връзка. Съжалението е компромиси и търпение и то само от едната страна.

P.S : кажи му че имаш връзка там където си сега..

GregoryHouse
07-27-2011, 04:31
Еее виж cа къф cи гаден Ауриcе...зе ми хубавата реч ... :(

Btw и аз ти покривам изиcкванията. Чувcтваш cе недооценена, чакаш принца и т.н. И принца трябва да не cе занимава c др шафрантии и блаблабла... Въпроc! Имаш ли някакво доказтелcтво, че ти е изневерявал или нещо такова? Или проcто не те кефи, че отделя някфо внимание и на други хора от твоя пол?

Ако не иcкаш да cи c него му казваш - Пич, не ме кефиш вече. Не изпитвам нищо към теб. Край. И готово.

Но и 2мата(3мата) знаем, че няма да го направиш :)

Уcпех! :)

Done
07-27-2011, 04:42
Моите уважения към House и Auriss но според мен не разтълкувахте правилно ситуацията...
Наистина ли не познавате представител на онзи тип "мачо" който се изживява на душата на компанията, всички са му приятели, всеки го кани на купони. Харесва му да се държи предизвикателно с жени ( най-вече бивши, защото там е по-лесно ) дори и пред сегашната си приятелка. В началото на една връзка прави всичко за да спечели момичето което е набелязал като цел и предизвикателство. В последствие обаче, трябва да му се напомнят някои елементарни норми на поведение. Раздялата с момиче я приема като провал, до тогава докато не намери причина той да прекрати връзката с уговорката да останат приятели.
Според мен случая е такъв. Разбира се няма да бъда сигурен, не познавайки хората.

ПП : и аз покривам изискванията

DontSpeak
07-27-2011, 04:48
Не мисля, че това че искам добро отношение от половинката си ме прави егоист...както се казва човек се учи от грешките си и просто не искам да допускам отново някой да се отнася с мен като с вещ или нещо подобно...а и не мисля че до момента въпреки че не съм лудо влюбената в него по някакъв начин заслужашам лошо отношение или това да флиртува с бившите си, мисля че всички сме съгласни че е дразнещо подобно нещо...сиг 100 пъти съм му казвала директно че не искам да съм с него и че няма смисъл, а той както казах започва да реве като жена, да ми се моли ама МОЛИ и да ми обяснява как ще рухне и тнт....ако бях егоистката, която ме нарече просто щях да се обърна да си хвана п*тката и да кажа не ме *бе какво ще става с него ако ще да се беси да реве и тнт аз не искам да съм с него и точка...

DontSpeak
07-27-2011, 05:10
И кво ще рече това, че ми покривате изискванията...ако е това което си мисля...дайте да направим нещо по въпроса.... да видим аз вашите изисквания покривам ли ги :D :P

dimitar_ak
07-27-2011, 05:12
Той реве и се тръшка не защото толкова те обича, а защото го е страх да остане сам. Ако наистина те обича го помоли да го докаже съобразявайки се с нещата, които те дразнят.

Auriss
07-27-2011, 05:25
DontSpeak ,моето момиче ,сега искаш да ми кажеш ,че си толкова всеотдайна личност ,готова да пожертва живота си (щото тва правиш ,квото и да си говорим - дали ще е месец ,година или десетилетие е се 1) за да спести някому душевното 'страдание' ?
Или просто ти прави кеф цялата тази драма ? Някой да реве за теб и да ти пълзи в краката сигурно е гот.

Естествено все пак ,че след като не те устройва ситуацията трябва да я промениш ,но не виждам ние с какво можем да ти услужим. Опитвам се чисто и просто да ти обясня защо ти е трудно да го направиш - щото ти е кеф да получаваш шибаното му внимание.

@Done - такива хора не циврят като се стигне до късане. Не мисля ,че е такава ситуацията ,а и да беше - това не променя мнението ми ,че авторката сама не осъзнава собствените си ... ъъъ... пороци ,да го наречем.

DontSpeak
07-27-2011, 05:42
Ми да бе нали за това я написах темата, защото не искам да си жетрвам живота, а това правя в момента, осъзнавам,че не е правилно за това пуснах темата, за съвети как да съм по категорична и да го оставя веднъж за винаги не да се размеквам като се разциври, и да ти кажа не ме КЕФИ някое момче да ми реве, гадно ми е, тъпо ми е, ЖАЛКО и единствената причина поради, която предизвиква съваление в мен е примерно , че се сещам че миналата година аз съм била някъде там тръщкайки се пред някой който съм обичала и много добре си спомням чувството и всичко ми се обръща като си помисля че има вероятност той да се чувства по същия начин и знам колко време ми е трябвало да се събера аз самата и да се стегна, за да водя отново нормален живот, просто не искам да го причиняшам на друг толкова ли е трудно да се повчрва че има хора които не са дотам гадни?!

Done
07-27-2011, 05:53
Както казах, вярвам ти. Но можеш ли да формулираш конкретен въпрос, защото малко се обърках вече. Ти знаеш, че не искаш да си с него, но не знаеш как да го отрежеш, така че да не страда ?

P.S: покриваме изискваията ти от 20+, това значи ;)
P.S2 : ами хайде де, да видим ти дали покриваш нашите 8)
P.S3 : още не съм пил кафе и ми е малко трудно да изразявам мислите си разбираемо

Auriss
07-27-2011, 05:57
Ами виж нещата в друга перспектива - не го харесваш => му правиш дори по-сеченко като продължаваш да подхранваш надеждите му. Ако върнеш лентата назад сигурно ти е срам от самата себе си ,че си жертвала време и усилия за една кауза пердута. Замисли се - ако го оставиш ,макар и да му е тегаво за известен период от време ,ще направиш услуга не само на себе си ,но и на него. Защо да продължавате да си пилеете времето един с друг ?
Стегни се и прекрати нещата. Явно твърде емоционално приемаш факта ,че си била и ти на негово място. Замисли се не е ли действително добре това ,че предишната ти връзка е приключила ,макар и да си останала ъъъ... наранена??

OnlyMeAndYou
07-27-2011, 06:06
Говори с него (за предпочитане да не е по скайп) и му кажи, че държиш на него, но ти е неприятно да флиртува с други. Дай му ясно да разбере, че ако не престане ще прекратиш всякакви отношения с него. Разбирам те, като казваш, че знаеш какво е и не искаш да го нараняваш, но да се самозалъгваш, че нещата могат да се оправят и да оставаш с него пак не е вариант. Мисля, че е по-добр да се разделиш с него сега, а не когато започне да ти говори за по-сериозна връзка. Ако се стигне до там и той найстина започне да те обича, ще бъде много по-наранен, когато го оставиш, отколкото сега, когато връзката ви не е толкова сериозна /до колкото разбрах/. Все пак ако продължи да ти прави сцени, защо просто не започнеш и ти като него? Знам, че е детинско, но явно и той е с малко лапешки акъл. :-D Флиртувай и ти с други. Пиши си коментари из фейсбук, ала бала. Но не го прави прекалено явно. Просто леко да го подразниш. Кой знае, може и да престане. Ако не, както ти казаха, кажи му, че имаш връзка с някой от бригадата. :)
П.С. Няма как да се разделиш с него, без поне малко да го нараниш. Личи си, че за него това ще бъде един вид провал. Може да прави всичко това, за да те кара да ревнуваш и просто да иска да си погъделичка егото. За да е по-малко болезнено му кажи в очите: Късаме! Не мога вече така. Хората заслужават втори шанс, но само веднъж. Аз ти дадох и повече. Нашето не е връзка, когато само аз правя компромиси. Този път каквото и да кажеш, няма да промениш нищо. :wink:

DontSpeak
07-27-2011, 06:11
P.S2 : ами хайде де, да видим ти дали покриваш нашите 8)

еми дай кажи ги вашите :P

Auriss ми да радвам се, че предишната ми връзка е приключила,искам да скъсаме, за това пуснах темата и нали знаеш си има тънкости например като отиваш на интервю за работа как да се държиш и др такива психологически тайни, и си помислих че и при късането може да има нещо подобно, нещо, което да го улеснява и даже може би да го прави приятно изживяване... :D

Done
07-27-2011, 06:12
Ами виж нещата в друга перспектива - не го харесваш => му правиш дори по-сеченко като продължаваш да подхранваш надеждите му. Ако върнеш лентата назад сигурно ти е срам от самата себе си ,че си жертвала време и усилия за една кауза пердута. Замисли се - ако го оставиш ,макар и да му е тегаво за известен период от време ,ще направиш услуга не само на себе си ,но и на него. Защо да продължавате да си пилеете времето един с друг ?
Стегни се и прекрати нещата. Явно твърде емоционално приемаш факта ,че си била и ти на негово място. Замисли се не е ли действително добре това ,че предишната ти връзка е приключила ,макар и да си останала ъъъ... наранена??Тук вече подкрепям на 100%. Ако се чудиш как да се разделите - измисли няква история или пък истината, бъди категорична - без да му оставяш надежди. И след това тотал игнор - без смс-и, без кафенца. Колкото по-рязко, толкова по-лесно ще се възстанови след първоначалния шок. Ще те намрази и ще реши че не си заслужаваш, което пък теб те удовлетворява.

SisiStrange
07-27-2011, 06:26
Според мен въобще не го слушай, авторке. Нека си реве и се обяснява. Има хора, с които късането е като Кубче на Рубик. С първия ми късахме в продължение на цели три часа. Не спря да плаче през цялото време, чак накрая вече се паникьосах малко. Сега ме е яд, че седях да му се обяснявам и да го успокоявам - било е пълна грешка. Мисля, че ако просто си бях тръгнала след това, щеше да се стегне по-бързо. Отиваш, казваш му го, обясняваш най-спокойно без да обръщаш внимание на молби и други подобни и си заминаваш.

DontSpeak
07-27-2011, 06:30
OnlyMeAndYou П.С-а ти ми хареса...мерси!
А пък това да го лъжа, че си имам някой тука е супер тъпо....първо изобщо не толерирам подобно поведение, не съм дошла тука да се шибам, а да работя и не мисля, че да се правя на нещо, което не съм е добра идея, отделен е въпроса, че това ще оправдае всички негови флиртове и тнт и той за в бъдеще ще остане с впечатление че този модел на поведение е правилен, а иначе може да се замисли дали се е държал правилно и в бъд. връзки да не го рпави....
Ето явно защо повечето момчета в днешно време да идиоти, явно целта е да надцакаш другия, да му е гадно мах. и тнт и цикъла се повтаря и новите партньори тр да ядат лайната на старите....

Sh@d0w
07-27-2011, 06:34
Отиваш, казваш му го, обясняваш най-спокойно без да обръщаш внимание на молби и други подобни и си заминаваш.

Най-смисления отговор от цялата тема.

Пак ме превари -.-

OnlyMeAndYou
07-27-2011, 06:36
Чесно казано и аз не харесвам идеята за лъжите, но просто го казвам като възможност. :-D А и офтопик. На 16 съм и не покривам изискванията. :-D

Niakoitam
07-27-2011, 07:17
OnlyMeAndYou П.С-а ти ми хареса...мерси!
А пък това да го лъжа, че си имам някой тука е супер тъпо....първо изобщо не толерирам подобно поведение, не съм дошла тука да се шибам, а да работя и не мисля, че да се правя на нещо, което не съм е добра идея, отделен е въпроса, че това ще оправдае всички негови флиртове и тнт и той за в бъдеще ще остане с впечатление че този модел на поведение е правилен, а иначе може да се замисли дали се е държал правилно и в бъд. връзки да не го рпави....
Ето явно защо повечето момчета в днешно време да идиоти, явно целта е да надцакаш другия, да му е гадно мах. и тнт и цикъла се повтаря и новите партньори тр да ядат лайната на старите....

Я какво съвпадение. :) Способността да се поставиш на мястото на другият. Хубаво качество, но както съм казвал понякога и бреме.И аз го имам и знам какво е.И мисъл за веригите така да го нареча.Да, не го промениш за сметка на друга, защото може друга да промени друг за твоя сметка или веригата да се върне отново при теб.Понякога се чудя дали това да се замисляш толкова е толкова добра идея или просто трябва да живееш без да се замисляш много за да си щастлив.Но такива сме какво да се прави.
А съвет:
Ако искаш да се разделите вдействителност трябва да се опиташ да игнорираш другата гледна точка, за която се сещаш.Трябва да си решителна и да успееш да се убедиш сама себе си че не би ти било много готино ако предишното момче в което си била влюбена и за което си плакала е продължавало да ходи с теб просто от едно голямо съжаление,защото и той някога е бил така.Трябва да игнорираш някакси емоционалността си и поне пред него да успееш да игнорираш молбите и сълзите му пък когато си сама всичко е позволено.Пълен игнор.Не му давай никакви надежди и никога не се размеквай пред него.Ако го накараш да те намрази може и да е още по-добре.Да, той може и да си го върне на следващата, а някога при някой ти може да си следващата, но трябва да изтриеш този факт от съзнанието си и някога при подобна ситуация само че от противоположната страна колкото и да го обичаш да си спомниш че е гадно да те съжаляват. :)
Иначе и аз спадам в категорията ти 20+ и не обичам да се правя на това, което не съм.Мисля си че и тук има хора, който наскоро се убедиха в това. :)

Hilary_
07-27-2011, 07:38
Признавам си, че съм много близко до 20те, но с моето "остаряло мислене" според някои, ти покривам критериийте .. 8-)

По темата:
Изпадала съм в същата ситуация и ще ти споделя какво се случи .. продължихме с повтарянето на момента "аз го късам, той реве и ми обещава целия свят" 2-3 месеца .. накрая просто МИ ПИСНА!
Разковничето според мен е да осъзнаеш, че нещата се превръщат в един омагьосан кръг, който ти губи времето и съсипва нервите! Замисли се за себе си и за това дали така искаш да продължаваш? И така следващия път, когато пак почне просто си кажи твърдо "КРАЙ" ..
Такива хора НЕ заслужават втори шанс, просто защото реването им е станало навик и съвсем не е искрено, а какво остава за промяна .. + това даже в твоя случай няма чувства от твоя страна, което още повече те улеснява!! Бъди ктегорична и го направи за себе си! Повярвай ми след това олеква! Успех! :)

fenkaaa
07-27-2011, 08:08
Абе какво съжаление бе човек,няма съжаление.. той ще си се киска с онези две к**ви,а ти ще го съжеляваш.. независимо от това,че знаеш какво ти е причинявал бившия.. не се води по тази логика,нещата са коренно различни и всеки път има различни решения.. и в този случай трябва да го оставиш според мен,колко и да си реве ..

w0sh
07-27-2011, 08:10
И аз съм на 20+, но очевидно интелекта ми е на 10-, защото така и не схванах къде е цялата драма.

Той реве, защото му минава номера. Строяваш го набързо, казваш му да си присади топки и си хващаш седемлентовата магистрала. Тази жалост не помага на никой от двама ви.

Много писане, много обясняване, пък аз съм гладен.

ntL
07-27-2011, 12:49
Покривам изискванията ти.

Аз също съм на мнение, че тук проблемът е в егоцентризма ти.
Престани да мислиш САМО за себе си, помисли и за момчето.

"аз му писах смс - или тя, или аз"; ЩО? Нали не го искаш?
Защо го караш да избира?

Как да го скъсаш - лесно, с думи, бъди хладна и откровена И НЕ СИ ИЗМИСЛЯЙ РАЗНИ ИСТОРИИ С ДРУГИ МОМЧЕТА.

Нека малко и да ти подхраня егото.
Един мъж, който реве пред една жена е псевдоманияк, който не може да взима решения, тоест е СЛАБ от всичките възможни страни.

Така че, един кретен по-малко.

Айде, и умната.
](*,) ](*,)

VaMpiRKaTaaa
07-27-2011, 13:13
Това,което прочетох ми е до болка познато.
Този е голям артист.
Просто спри всякакви взаимоотношения и контакти с него като се прибереш.Затваряй му,като ти пише смс не му отвръщай,или пък си смени номера,блокирай го в скайпа,като го видиш на вънка се дръж все едно не го познаваш.Трябва да разбере,че е НЕжелан,тогава сам ще излезе от живота ти.

sasha_90
07-27-2011, 18:17
Щом не искаш да си с него,не бива нещо да те кара да правиш обратното.Понеже съм сигурна,че няма да искаш да го зарежеш по телефона,след като се прибереш,си уредете среща и му кажи всичко.За срещата-избери място,на което не би посмял да използва сълзи като оръжие да те задържи.След като му обясниш,че не искаш да сте заедно,му заяви,че това е краят и няма връщане назад,а накрая си тръгни.Той ще се убеди в решението ти,ако спреш всякакъв контакт с него-не му пиши в скайп,дори можеш да го блокираш,не му се обаждай,не отговаряй и ако той ти пише или ти позвъни.