PDA

View Full Version : Объркана - бяло течение и вагинално??!



BonbonkaR
07-27-2011, 08:05
Съжалявам ,че повтарям темите, но исках да попитам нещо за бялото течение и вагиналното . Объркана съм и ме е страх да не би да имам гъбички или инфекция или нещо такова. Мисля ,че си е бяло и понякога е съвсем малко количество, но понякога повече. Ползвам ежедневни превръзки и понякога ги зацапва малко. А понякога има и лек мирис, но мисля че това е когато превръзката ми е седяла повече време- гледам да ги сменям често!
На 13 съм и не съм сигурна дали е нормално, ако ми има нещо много се притеснявам за ходенето при гинеколог, а и ми е за първи път. Не съм казвала нищо и на майка ми тай като както казах не съм сиг. :-#
Искам и да попитам как въобще изгледат тези гъбички ?

Моля ви за помощ, и ако може си запазете тъпите коментари ! Мерси предварително !

BonbonkaR
07-27-2011, 08:45
Мерси ! Но много се притеснявамм :neutral: :-# и затова питах за да съм сигурна, смисъл ако ми няма нищо да не издавам излишна тупурдия :D

BonbonkaR
07-27-2011, 08:50
И ако ходя на гинеколог - въобще нз ко да прая :D надявам се майка ми да не седи при мен ?? :D

BonbonkaR
07-27-2011, 09:19
И ако ходя на гинеколог - въобще нз ко да прая :D надявам се майка ми да не седи при мен ?? :D
8-) Еми може и да не те карат да се събличаш а само да им обясниш всичко подробно понеже си девствена предполагам. Може само секрет да ти вземат :) аз миналия месец ходих, защото ми закъсняваше и само ме разпитваха :D ще потъна в земята ако ме накарат да си събуя гащите :-o ...някак несгодно ще ми бъде :D

Разбира се че съм девствена :lol: :lol: :lol: да не съм ... :D аз направо нз 8-) ако ми каже да си събуя гащите ще избягам :lol: :lol: :lol: базикам се ама наистина ще потъна в земята ](*,) поне да съм сама с тая лекарка, а представяш ли си да съм при лекар направо се връщам вкъщи ;-) :D да са съблека пред някъв мъж :lol: кък ли пък не :D
Ето затова не искам въобще да се занимавам с това и ми е притеснено :D ЩЕ ОТКАЧА !

BonbonkaR
07-27-2011, 09:46
Не знам , но зависи, сестра ми един път беше при един гинеколог мъж, мисля че беше по възрастен и като излезе направо се разрева щот мн я болеше направо :( Нз к`во и правел ама при него никога повече не отиде . Не знам ... тя сиг майка ми ако реши да ме води ще ме заведе при нейния лекар апък мисля че е мъж :shock: :-s :-# :?

п.п.
И аз съм чувала че жените гинеколози са някви по строги , вместо да ти са по-съпричастни :D :? :?

maya884
07-27-2011, 11:08
Аз когато ходих за първи път на гинеколог бях девствена и само ме гледаха и после на видеозон ... Чувствах се като изнасилена после,но сега като се сетя направо ми е смешно,няма от какво да се притесняваш...Аз тогава,а и сега си имам едно течение което е слабо и ми зацапва бельото бяло....малко е и няма някаква миризма..не е обилно..Лекарката ме пита само какво е на цвят,мирис и не ми каза нищо..каза само,че е ако е жълтеникаво до зелено е лошо.... Така,че не знам дали е нормално но ме ми каза нищо по въпроса...Каза ми само,че яйчниците ми са добре :)

ThisIsMe
07-27-2011, 15:16
Да имаш бяло течение не е нормално.Нормално е да имаш прозрачен вагинален секрет,който по принцип не изтича от влагалището навън и не цапа бельото .Гъбичната инфекция се характеризира с налично бяло течение, силно зачервяване в определена област,сърбеж,парене,поняк га подуване.

Ето гъбична инфекция на ходилата,за да добиеш обща представа за какво иде реч - http://www.zdravenchas.org/upload/Gubichni%20infekcii/gabichni%20infekcii%202.JPG

За кандидоза потърси в www.google.bg,защото не е приятна гледка,за да поставям снимки тук.

maya884
07-27-2011, 15:55
Ами ако има само леко зацапване без тези "силно зачервяване в определена област,сърбеж,парене,поняк га подуване."

ThisIsMe
07-27-2011, 16:02
Ами ако има само леко зацапване без тези "силно зачервяване в определена област,сърбеж,парене,поняк га подуване."

Не е нормално да имаш бяло течение,дори останалите симптоми да не са налице.Бялото течение говори за проблем.Прочети тук:

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=224757&start=0

BonbonkaR
07-29-2011, 10:49
едва ли са гъбички или кандидоза ( защото нямам такива обриви) а и нямам нараняване или зачервяване, парене , сърбеж или нещо подобно*

"Вестибуларно бяло течение. То произхожда от лигавицата на преддверието на влагалището и се среща най-често при нарушена лична хигиена, при възпаление на вулвата, при захарен диабет, при самозадоволяване и др. "

Ако е заради нарушение на лична хигиена за да се оправи трябва ли да се пият хапчета или просто да спазваш много по добра лична хигиена ?

П.п.
вече поддържам много по-добра лична хигиена, и гледам да не ползвам прашки, и бельото ми да е памучно.