PDA

View Full Version : Няма за какво да си говорим



distance
07-28-2011, 00:43
Това от доста време ме занимава... Често, когато излизам с познати, просто няма за какво да си говорим. Е, да, до някое време може да обсъждаме баналните неща, училище, работа, интереси, приятели/приятелки и т.н., но всичко се изчерпва в определен момент. И какво става, вървим си ние по улицата и мълчиме като пукали. Не знам, много е дразнещо така. Има хора, с които просто ръсиме всякакви глупости и не се усеща как времето минава, само дето това са, да кажем, 2-3ма човека. Не искам заради това да си съкращавам приятелския кръг драстично, та какво правите вие в такива ситуации?

NFW`
07-28-2011, 01:29
Мен лично ме радва, когато хората си знаят кога има смисъл да говорят и кога - не. Даже по това доколко е комфортно мълчанието с даден човек наоколо може да се съди колко точно ти е близък той, по мое мнение.

Ти явно предпочиташ постоянно нечия уста да зее обаче, so...

Намерете си ново общо хоби. И, това вече е лична молба, като ви питат защо сте се хванали на него, кажете "За да има за какво да си говорим.". И по възможност запишете реакцията на отсрещния.

Auriss
07-28-2011, 02:39
^прав е този над мен , обаааче ...

знам за какво говориш ,защото ми е ежедневие това. Не обичам боботещи същества около мен ,когато говорят за някакви тривиални неща. Лигнята ,простотията и циничните подмятания обаче са друго нещо.
В такива ситуации си отивам за 2 бирички и пускам автопилота.

Едва ли ти помагам ,ама нали питаше какво правим ... та ... това правим 8-)

Fraximus
07-28-2011, 09:42
Намерете си някакво хоби.И коментирайте за него. :)

eclipse06
07-29-2011, 04:38
Винаги има какво да се каже. Толкова ли няма какво да разкажеш? Някаква случка, преживяване, нещо, което ти е направило впечатление. Аз ходейки, например, винаги виждам неща, които свързвам с други и ги коментирам. Не трябва да мислиш "какво точно трябва да кажа", а просто да се отпуснеш и да говориш каквото ти е на ума (разбира се, трябва да подбираш от него).

CanisDirus
07-29-2011, 08:56
Имате само няколко теми на които да си говорите, ама имате стотици хиляди над които да мълчите.

Можете цял живот да си мълчите на различни теми без да повторите.

Think positive!

PinkFloydSound
07-29-2011, 11:09
Аз се чувствам така с хора, с които не мога да си говоря за друго освен за тривиални неща, случки и т.н. :) Не са много хората, с които мога да обсъждам по-задълбочени неща (и не, нямам предвид любов), но се радвам, че те преобладават в обкръжението ми (вече). :)

Vladel
07-29-2011, 13:41
Добрия спор винаги е опция(ако обичаш да спориш),но не с ядове и псувни а с доводи и логика.

VampireGirl95
07-30-2011, 18:08
Всичко е до общи интереси.

MysteryOfMan
07-30-2011, 18:28
Това говори само колко скучен живот живееш и колко еднообразно е всекидневието ти. Разнообрази го. :)

JuStElly
07-30-2011, 20:19
Ами намери си други приятели, с които има за какво да говориш или просто се примири, че не си интересна личност и нямаш с какво да се похвалиш и не можеш да започнеш някакъв интересен разговор.Спокойно има и други такива необщителни хора.. можете да си мълчите заедно ;пп

megusta
08-11-2011, 19:19
Боже, нямаш си и представа колко до болка ми е познато това. Така съм с доста хора около мен, не правя нищо по въпроса. ОК, виждаме се (напр. с мои съученици), започваме да говорим кой какъв бил, що бил, нещо ново и така. Нещо ново покрай теб, покрай мен- ок, и това го минаваме. И край, мълчание, освен ако не обсъдим хората около нас. Неловко е, но и не правя почти нищо по въпроса, зависи от човека с който съм. По мое мнение имаш да си кажеш все нещо със всеки човек. След време започваш да се питаш в тебе ли е причината, че не си говорите, в него/нея ли е, или просто и двамата сте такива натури. Споко. Просто се впрягаш за глупости. Бъди повече време с хора, с които имаш какво да си кажеш и да си използваш времето пълноценно, а не в неприятно мълчание.

FeelMyPain
08-11-2011, 19:45
завъртете една трева