PDA

View Full Version : Ужасна болка. Никой не казва какво ми е.



XTREMEFREERIDE
07-28-2011, 10:00
Здравейте, хора!

Вече 5 сутрини подред получавам болки в костите на гръдния кош (около лъжичката, под нея, ребрата, гърба, гръбначния стълб и леко към плешките), като по-силни са от лявата страна. Всяка сутрин в 9 часа (като по часовник е, наистина) започва да ме боли. Болката е остра и идва на пристъпи, като между тях си остава една тъпа болка, която не ме оставя да дишам нормално. След 30 минути всичко минава изведнъж. Не е като да намалява постепенно, просто в едната секунда боли адски, а после изчезва.
Консултирах се с лекари, казаха, че трябва да ми се направят изследвания, но това не може да стане преди понеделник, защото до тогава се очаква да съм в цикъл.
Изключиха възможността да са бъбреци, но пък казаха, че може да е от натрупването на хормони по време на цикъл. И все пак е странно как всяка сутрин ме боли точно от 9 до 9:30, по абсолютно един и същи начин започва и спира.
Болката е адски силна, крещяла съм. Моля, ако някой има идея от какво може да е, нека сподели. Не ми се мисли как ще издържа до понеделник с тези болки всяка сутрин.

Abigoria
07-28-2011, 10:13
Моя приятелка беше така, само че не знам дали пак по часовник... Рязко започваше да я боли, и рязко спираше. Не можеше да диша чак. Казаха й, че е херпангина. Иначе идея нямам...

gummybear
07-28-2011, 10:14
Здравейте, хора!

Вече 5 сутрини подред получавам болки в костите на гръдния кош (около лъжичката, под нея, ребрата, гърба, гръбначния стълб и леко към плешките), като по-силни са от лявата страна. Всяка сутрин в 9 часа (като по часовник е, наистина) започва да ме боли. Болката е остра и идва на пристъпи, като между тях си остава една тъпа болка, която не ме оставя да дишам нормално. След 30 минути всичко минава изведнъж. Не е като да намалява постепенно, просто в едната секунда боли адски, а после изчезва.
Консултирах се с лекари, казаха, че трябва да ми се направят изследвания, но това не може да стане преди понеделник, защото до тогава се очаква да съм в цикъл.
Изключиха възможността да са бъбреци, но пък казаха, че може да е от натрупването на хормони по време на цикъл. И все пак е странно как всяка сутрин ме боли точно от 9 до 9:30, по абсолютно един и същи начин започва и спира.
Болката е адски силна, крещяла съм. Моля, ако някой има идея от какво може да е, нека сподели. Не ми се мисли как ще издържа до понеделник с тези болки всяка сутрин.

охх нз, милаааа .. говори с вашите .. не мога да се сетя другооо !! .. сигурно ще трябва да изчакаш :? :smt022

XTREMEFREERIDE
07-28-2011, 10:28
Abigoria, благодаря ти, порових се малко из нета, но нямам никакви симптоми на херпангина. Нито висока температура, нито нещо подобно. След като ми мине кризата съм добре цял ден, нищо ми няма, свежа съм като репичка, мога да спортувам, да правя каквото поискам и точно това е най-странното.

gummybear нашите знаят от самото начало, как иначе.

Наистина не знам какво да правя. Утре май ще се ходи на изследвания, въпреки всичко. Ще си мина един рентген най-вероятно. Това не може да продължава така, аз не мога да го изтърпя.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27642.0 Това беше всичко сходно, което открих. Съмнява ме да не е камък в жлъчката или нещо неврологично, което е по-вероятното.
Може пък и да е от натрупани хормони, та сутринта да избива в болка. Нямам идея, наистина.

Ще чакам още някой да сподели дали му се е случвало и дали въобще някой има понятие какъв може да е проблема. :\

w0sh
07-28-2011, 11:22
http://www.mayoclinic.org/chest-pain/types.html

ThisIsMe
07-28-2011, 11:35
По описаните симптоми прилича на интеркостална невралгия,но да не поставям диагнози.Трябва да си направиш необходимите изследвания и да се предприеме необходимото лечение.

XTREMEFREERIDE
07-28-2011, 11:36
Мерси, Уош, ще ги изчета.

Странното е, че почти навсякъде се свързва с психиката това нещо. Навсякъде пишат за някакви депресии, стресове и пр., пък аз съм един от най-спокойните хора на земята. Особено напоследък - нито съм се депресирала, нито съм се изнервяла кой знае колко. Обичайното. Пък от друга страна това появяване на болката в един и същи час всеки път...не е ли най-вероятно да си е на психическа основа?

Много се озадачих с това чудо.

Abigoria
07-28-2011, 21:09
Плексит е възможна причина наистина. Невралгията също... Хм

VaMpiRKaTaaa
07-29-2011, 04:30
Всичко е въпрос на нервна почва.От нервите идват всички заболявания.

fenkatakrisi952
07-29-2011, 09:25
И аз имах същия проблем преди няколко месеца,и аз нямах точна диагноза.Направи си кардиограма!На мен ми изписаха Невробекс.Без рецепта се продава и съдържа витамини В1,В2 и В12.Ако продължава да те боли може да пробваш с него. :)

XTREMEFREERIDE
07-29-2011, 11:22
Благодаря на всички!

Днес си пуснах изследвания, чакам резултати. Кардиограма ми изкараха - нямам проблеми със сърцето, нито с кръвното, нито с белия дроб. Гледаха ме на видеозон - далака, бъбреците, пикочния мехур, дробовете, яйчниците, матката...всичко е наред. Или е възпален нерв, или песъчинки в бъбреците, които не се виждат на видеозона поради малкия си размер. Ще видим. Благодаря ви още веднъж.