PDA

View Full Version : да учиш език сам



Colouring
07-28-2011, 12:28
Не знам дали бях подтикната от безкрайно продължаващата скука,но се замислих за нещо..Понеже нямам никакво занимание лятото,пък и тази година се очертава то да е доста скучно,си помислих да взема да направя нещо полезно.Много ми се иска поне да започна да уча някой чужд език,но проблема е,че нямам възможността да се запиша на някаква школа или пък да взема да ходя на частни уроци.И си помислих пълен провал ли ще е,ако например се заинтересувам и взема да си купя сборници,книжки за напълно начинаещи и да започна да уча някакъв език.Това + интернет,в който мога да намеря много и полезна информация.. може пък и да науча нещо основно.
Запитането ми е-според вас дали такова начинание може да е успешно?Сега ще ми кажете-зависи от езика.Да.. ето го и още по-големия проблем-не знам какъв да е той. 8-) Винаги съм харесвала страшно много френския,ама някак ми се струва прекалено труден.Харесвам и испански,руски.. Съвсем си размътих мозъка,моля някой да помогне. 8-)

cvetitoyoy
07-28-2011, 12:37
ем започни да го учиш и каквото стане ... мисля че от изброените езици най-лесен е испанския - на френския ще ти е трудно произношението ,а руския има доста падежи .. Браво за и идеята :)

Sarafina
07-28-2011, 14:17
И аз така реших - да уча италиански. Ама не стигнах до никъде... сега пак ме подсети и вече си налагам воля.

Fiction7577
07-28-2011, 14:28
Испанският избирай. Най-много ще научиш от него, ако ще четеш у дома.

Vivid
07-28-2011, 15:50
Който и език да избереш, гледай да ти харесва най-много, да няма нещо, което да те спира.
Иначе, трудно може да кажеш че един език е прекалено труден за да го учиш сама - един познат се справя много добре с японския, преведе ми няколко песни с едно прочитане, и то как? Харесва му много! Купи си един мини-разговорник, учи думи, слуша японска музика, върви по онлайн уроци..
Мисли си какъв ти е стимула. Ще учиш в еди-коя-си държава, ще се запознаеш с х-говорящи хора, или просто си обогатяваш общата култура? Нека има нещо, което те кара да действаш.
Поздравления за инициативата!
П.П. Виж това :wink: (http://vbox7.com/play:8cdf29e677)

SmilezZz
07-28-2011, 19:15
С воля и търпение всичко се постига.
Давай. Според мен ще има ефект,поне да научиш основните неща.
Успех !!

vilityyy979
07-28-2011, 19:28
може да го научиш стига да искаш и д аимаш търпение :)

iiordanova
07-28-2011, 19:50
Аз така преди 2 години учих гръцки. Основни неща,изрази,думички и да ти кажа ефекта беше страхотен. ;) Сега мога да казвам някои неща и да чета. Учих от самоучител и доста песни на гръцки.

Rebirthing
07-28-2011, 22:52
Задължително си тегли от нета видео или поне аудио урок, трябва да знаеш произношението, а това само с книга няма да стане.

c14m
07-29-2011, 06:10
Аз, така започнах с английския тази година. Учила съм го и имам леки познания, колкото да чета и да си по преведа нищо по-лесно, но от към граматика съм пълна скръб :D Татко от работа ги бяха задължили да ходят на английски и от там има 2 учебника. Въпросът е, че леко волята ми е :lol: , но като седна да прочета нещо, гледам да видя поне 1/2 граматически правила :) Пък и сега в 8 клас го почвам сериозно и малко поне да науча :D

Blab
07-29-2011, 08:39
Който и език да избереш, гледай да ти харесва най-много, да няма нещо, което да те спира.
Иначе, трудно може да кажеш че един език е прекалено труден за да го учиш сама - един познат се справя много добре с японския, преведе ми няколко песни с едно прочитане, и то как? Харесва му много! Купи си един мини-разговорник, учи думи, слуша японска музика, върви по онлайн уроци..
Мисли си какъв ти е стимула. Ще учиш в еди-коя-си държава, ще се запознаеш с х-говорящи хора, или просто си обогатяваш общата култура? Нека има нещо, което те кара да действаш.
Поздравления за инициативата!
П.П. Виж това :wink: (http://vbox7.com/play:8cdf29e677)
мхм!
мотивацията е най-важна. трябва да е естествена; успех!)

awesomesheepy
07-29-2011, 09:59
И аз много искам френски да почна така.
(:
Успех;

Colouring
07-29-2011, 10:20
Реших испански да уча.От опит глава на боли,ще пробвам,пък дано да успя.Ще си изтегля някакви аудио уроци,за да ми помогнат за произношението и утре отивам да разгледам книжарниците за някакво помагало за начинаещи.Все нещо ще науча. 8-)

Karrri
07-29-2011, 10:47
Много хубаво решение.И аз отдавна искам да започна да уча някакъв език,но все и не се решавам окончателно.Накара ме пак да премисля нещата. :-D

gandalfepi4
07-29-2011, 12:06
ми до човека си е. аз познавам един дето се научи на КИТАЙСКИ сам.

и при това добре, до толкова добре че сега е в китай и учи в университет там (с добър успех до колкото знам) и това сам самичък.


ако не друго какво имаш да губиш? поразтърси се из пайрът бей или 4shared за гайдове и дерзай

malkasladka
07-29-2011, 13:45
С френския трудно ще се справиш с произношението, ако бех на твое място нямаше да се захващам с нов език, ами щях да си затвърдя знанията на чуждите езици, които знам в момента, защото едва ли ги говориш перфектно...учи нови думи, преговори граматика, купи си една книга на тоя език и чети...това май ще ти е повече от полза, а? :)

Colouring
07-29-2011, 14:51
^С английския съм доста добре.Разбира се,хубаво е да си преговоря граматиката и съм решена да го направя преди започването да годината,но това няма да е много работа.Относно книгите-ами,за ваканцията и без това имам да превеждам английска книга,така че мисля,че това до някаква степен ще ми помогне.За други книги в момента на английски нямам време,защото списъка ми от училище по БЕЛ е доста дълъг,но при първа възможност взимам една и почвам.Така че за момента не мисля,че да започвам да преговарям отново английския ще е по-полезно,отколкото да се захвана да правя нещо друго.
Другия език,който уча,е немски.За съжаление го уча от една година само и знанията ми не са обширни,че да взема да чета някаква книга на немски,но всичко,което съм учила през годината ще си го преговоря.Попринцип винаги правя така преди началото на годината и то започвам 1-2 седмици преди това,за да ми е всичко прясно.

Така че според мен нов език всъщност е добро начинание засега,защото преговора на езиците,които в момента уча,така или иначе ще си го направя набързо на по-късен етап. :)

malkasladka
07-29-2011, 17:55
^С английския съм доста добре.Разбира се,хубаво е да си преговоря граматиката и съм решена да го направя преди започването да годината,но това няма да е много работа.Относно книгите-ами,за ваканцията и без това имам да превеждам английска книга,така че мисля,че това до някаква степен ще ми помогне.За други книги в момента на английски нямам време,защото списъка ми от училище по БЕЛ е доста дълъг,но при първа възможност взимам една и почвам.Така че за момента не мисля,че да започвам да преговарям отново английския ще е по-полезно,отколкото да се захвана да правя нещо друго.
Другия език,който уча,е немски.За съжаление го уча от една година само и знанията ми не са обширни,че да взема да чета някаква книга на немски,но всичко,което съм учила през годината ще си го преговоря.Попринцип винаги правя така преди началото на годината и то започвам 1-2 седмици преди това,за да ми е всичко прясно.

Така че според мен нов език всъщност е добро начинание засега,защото преговора на езиците,които в момента уча,така или иначе ще си го направя набързо на по-късен етап. :)


Супер! Учи по немски, учи напред, че като почнеш училище да си по-напред от съучениците ти, ако ти трябва помощ, кажи!

iiordanova
07-29-2011, 21:51
Испанския е много готин език,аз не съм го учила,но много искам. :) Успех и можеш да споделяш прогреса си тук.

Sarafina
07-30-2011, 07:24
Hola amigos!
Забравих италианския :D Да не казвам голяма дума, но научих доста испански език :grin: той е уникален :grin:

ето, който иска:
http://ispanski.net/urok1.html
този сайт е на АЕ:
http://www.livemocha.com/
Испанци ти превеждат съчиненията :grin: