PDA

View Full Version : Болезнена менструация



maya884
07-28-2011, 12:47
Винаги когато ми дойде и първия ден имам ужасни болки в корема.Мисля си че ме боли понеже не ми идва редовно.Искам да попитам ако някой има същия проблем какво пие за успокоение на болката (аз пия Аулин) и дали наистина ме боли защото ми закъснява...

YouAreBitchBaby
07-28-2011, 13:08
Здравей ! :P Не се притеснявай, че те боли корема... при много жени е така. Ако наскоро ти е дошъл цикалът е нормално първите 3/4 години да не ти е редовен . Също така може да се получи и ако си слабичка. Поне при мен е по-тези 2 причини. Моят цикъл идва през 3/4 месеца (понякога и през повече) :D . Болкити имаш, защото слоя на яйцеклетката се сменя. Но не при всички жени има болки (както при мен). Леля ми май пиеше нощспа или нещо от този сорт, но най-добре се консултирай с личния ти лекар. :(

ThisIsMe
07-28-2011, 13:14
Не е защото ти закъснява.Това са предменструални болки и са нормални.Но веднага бих ти дала един съвет.Спри аулина!
Той е прекалено силно болкоуспокояващо.Изписва се дори на хора,страдащи от ракови заболявания за облекчаване на болките.
Съветвам те да го замениш с други медикаменти като -''Спазмалгон,''но шпа'',''ибудолор'',''беналгин.' 'Не си натоварвай организма със силен медикамент ,като ''Аулин''!

maya884
07-28-2011, 16:09
Пробвала съм със СПАЗМАЛГОН,БУСКОЛЕЗИН..но не ми минава...Само аулина ми спира болката..И на лекар като съм ходила ми казваха да си взимам тези хапчета,но не ми минава..Сега съм на 22год а цикълът ми дойде когато бях на 15год. Много рядко може да пропусне да ме боли.Майка ми също казва,че е била с нередовен цикъл преди да ме роди,а след това се е оправил.

BrutalPrincess
07-28-2011, 16:11
Това е нормално.Аз пия БУСКОЛИЗИН и съм доволна.

maya884
07-28-2011, 16:16
Знам за нормалните симпроми болки в корема,кръста и т.н но ме боли толкова,че направо мога да ревна (и съм го правила) Корема ме свива много яко и даже не мога да се изпикая.Чак задника ме боли :shock:

ThisIsMe
07-28-2011, 17:15
Знам за нормалните симпроми болки в корема,кръста и т.н но ме боли толкова,че направо мога да ревна (и съм го правила) Корема ме свива много яко и даже не мога да се изпикая.Чак задника ме боли :shock:

Въпреки това не е препоръчително приемането на ''Аулин''.
Опитай ''но шпа'',''беналгин'',''ибудолор'' .Има толкова медикаменти против дисменорея,за да се осланяш на нимезулид!

07-28-2011, 17:19
нормално аз преди като ми дойде първия ден повръщах и припадах..като пораснеш малко ще се оправиш

maya884
07-28-2011, 21:27
Какво като порасна малко,аз съм на 22 колко още да чакам :?


Не знаех,че не е хубаво да се пие аулин...Като си направя прачето и след 5-10мин забравям за болката...НО...Ще пробвам с нещо друго

kalpazanka
07-30-2011, 11:33
Колко дни ти закъснява? Колко ти е МЦ и колко дни е М? Каква е кръвозагубата?

malkasladka
07-30-2011, 12:55
Здравей, и при мен първия ден е някакъв ужас, умирам от болки, в началото мама ми даваше някакви хапчета, но нищо не помага, а пък и аз не съм човек, който си пада по лекарсвата...
Абе ще търпим..друг избор нямаме, щом сме се родили момичета... :)

maya884
07-30-2011, 19:28
Здравей, и при мен първия ден е някакъв ужас, умирам от болки, в началото мама ми даваше някакви хапчета, но нищо не помага, а пък и аз не съм човек, който си пада по лекарсвата...
Абе ще търпим..друг избор нямаме, щом сме се родили момичета... :)

Аулина му е майката.Не знам дали си пила но минава за 10мин и забрававяш за болката :)

maya884
07-30-2011, 19:30
Колко дни ти закъснява? Колко ти е МЦ и колко дни е М? Каква е кръвозагубата?

Ами то по-принцип ми идва на 35-45 дни,върви ми по 5-7 дни,нормалко кръвтечение...

kalpazanka
07-30-2011, 19:32
Потърси гинеколог. Боли те, защото лигавицата разраства прекалено. Ако трябва, се лекувай.

maya884
07-31-2011, 07:22
Потърси гинеколог. Боли те, защото лигавицата разраства прекалено. Ако трябва, се лекувай.

Какво ще рече това? :shock: Сериозно ли е ?

kalpazanka
07-31-2011, 09:16
Ще рече ехография на корем и да се изключи заболяване, смущаващо яйчниковата функция. Нормално МЦ е до 35 дни. Не знам ти с какъв акъл се държиш и не си обръщаш внимание.

maya884
07-31-2011, 15:38
Ще рече ехография на корем и да се изключи заболяване, смущаващо яйчниковата функция. Нормално МЦ е до 35 дни. Не знам ти с какъв акъл се държиш и не си обръщаш внимание.

Аз съм ходила..Яйчиците ми са си добре.Относно закъсняването ми изписаха Оргаметрил..Докато го пиех ок,но след като спрях и пак същото.