PDA

View Full Version : Вие ми се свят.



OnlyMeAndYou
07-28-2011, 19:44
Здравейте. На някой случва ли му се на определен период от време, да започне да му се вие свят? Преди около 2 месеца, сутрин като станех ми се виеше свят. Ако стоях по-дълго време седнала и станех рязко отново започваше. Така беше седмица - две и спря. Преди 2 дни отново започна да ми се вие свят. Според вас възможно ли е да е от някакъв външен фактор/ кафе, време, алергия или нещо подобно/ или трябва да отида на лекар? Благодаря предварително. :-)

ThisIsMe
07-28-2011, 20:19
Хипотония?
Измери си кръвното налягане!

OnlyMeAndYou
07-28-2011, 20:37
Кръвното ми е нормално. !-2 пъти максимум да е било малко по-високо. Мерила съм го, когато ми е било лошо и когато просто съм била любопитна. Винаги е еднаква /почти/. Понякога само пулса ми да е по-силен, и то пак рядко.

Abigoria
07-28-2011, 20:59
ставаш прекалено рязко. Сутрин се изтягай малко, и чак тогава ставай, не се изстрелвай от леглото... Когато седиш важи същото.
Случва се така, защото при рязкото изправяне вестибуларният апарат не може да се настрои достатъчно бързо. :)

VaMpiRKaTaaa
07-29-2011, 04:25
Анемия?
За твойто кръвно не знам,но мойто обикновенно е 80 на 50 и често ми се вие свят,даже и припадам.Изследвай се,ако нещо те притеснява.

vilityyy979
07-29-2011, 07:45
еми и на мен ми се случва понякога :D е ся примерно като бях на кино 2 часа и като станах после направо залитах :-D

ThisIsMe
07-29-2011, 08:23
Кръвното ми е нормално. !-2 пъти максимум да е било малко по-високо. Мерила съм го, когато ми е било лошо и когато просто съм била любопитна. Винаги е еднаква /почти/. Понякога само пулса ми да е по-силен, и то пак рядко.

Храниш ли се нормално?Ако си гладувала е възможно да се е понижила кръвната захар и оттам да се появи световъртеж.Приемаш ли достатъчно течности?

OnlyMeAndYou
07-29-2011, 14:47
^ Храня се когато огладнея. Лятото обикновено ям малко, защото просто не ми се яде, но и не гладувам. А течности приемам в огромни количества. 2-3 литра вода на ден. Също и разни сокове. Благодаря за мненията все пак. Ще изчакам да видя дали ще продължи и тогава ще реша дали да се изследвам. :-)

ThisIsMe
07-29-2011, 17:11
Сърцебиене имаш ли?Главоболие?Лесна уморяемост?Възможно е да имаш слаб хемоглобин.Направи си изследвания!

VaMpiRKaTaaa
07-29-2011, 18:18
Също и разни сокове.
ТУК ти е грешката.
Заeби всички химикали,пий по 2л.минимум на ден ВОДА.
Другото всичко е боклук.
Разни химикали и консерванти,в които дори няма истинска захар,a разни шибани подсладители,които са по-вредни дори от бялата смърт.

OnlyMeAndYou
07-29-2011, 18:55
Аз пия по 2-3 литра вода и отделно сокове. Знам че са химии.

Waterpolo1997
07-29-2011, 19:03
Ся такива неща на мене секи ден ми стават щот ставам рязко и отлитам веднага се едно,пък точно тогава съм се събудил.Като се събудиш,седна малко за 5-10-15 секунди и после стани.


За соковете.Да,многоооо са вкусни,но ако можеж сама да си ги изцеждаш,може да пиеш колкото искаш.Да са купени плодове,изцеждаш,разрешдаш малко,не слагаш захар,достатъчно са сладки и пиеш :)

malkasladka
07-30-2011, 12:58
На мен така ми става постоянно, може да заради ниско кръвно или от липса на движение..при мен е заради ниското кръвно, ноо аз преди време си имах и други проблеми със сърцето заради пубертета, слава Богу вече ги няма, пий повече течности, особенно сега през жегите :)

lili12
08-05-2011, 15:48
Ниско кръвно!Нормално е за пубертета.
На мен също ми става, обикновено като не съм яла.

strawberry88
08-06-2011, 14:59
еми и на мен ми се случва понякога :D е ся примерно като бях на кино 2 часа и като станах после направо залитах :-D И аз такаа :D

darkPaladin
08-07-2011, 08:37
това се получава от липса на кръв в мозъка не е нещо опасно при много хора са получава и не си мисли че е нещо за постоянно просто за момент е слабо оросен

нямаш анемии и тем подобни