PDA

View Full Version : Археология



sunshineee16
07-28-2011, 21:00
Здравейтее ... аз съм на 16 години т.е 11ти клас.. уча в обикновена гимназия профил хуманитарен съм. Както всички мои съученици и аз реших с какво и къде ще кандидатствам - в СУ факултет история (тъй като имаме повече часове по история) специалност археология, НО много ме е страх от това, че после няма да мога да си намеря работа, а много обичам историята.. искам да знам вие какво мислите по въпроса, според вас има ли бъдеще археологията ? Благодаря ви предварително за отговорите... :)

WesCraven
07-29-2011, 12:04
Така.Студентските ти години ще са много готини.В смисъл такъв ще ходиш по разкопки,ще обикаляш и така нататък,но след като завършиш няма да имаш голяма перспектива.Имам 1 познат обаче,който е като Индиана Джоунс,просто обожава историята и всичко.Постоянно чете легенди,разни исторически неща и археологически..всичко каквото му попадне.Мога да ти кажа ,че през 2 седмици вади някакви монети от някъде и сякакви други неща,които ги продава или ги дава на мозеи и така нататък и изкарва пари.Но за да изкарваш парите,ти не се водиш Археолог толкова...ти си си иманяр..Ще ти трябва и пари за техника..Начи имаш 2 варянта..Или си напълно запленен от това и учиш постоянно и четеш и ходиш по разкопки и се правиш на Бен Гейтс , или учиш го това и после не можеш да си намериш работа..Много зависи от теб!

sunshineee16
07-29-2011, 16:30
благодаря ти много за отговора ! :)