PDA

View Full Version : Изгаряне!!!



beb0ranka
07-28-2011, 21:31
Здравейте! Пиша ви защото просто немога а стана да мръдна да отида на лекар,а и искам да чуя чуждо мнение и съвет. Значи ходих на басейн днес сигурно за 2-3 път това лято(нямах време и нямаше с кой да ходя преди това,затова толкова малко пъти) Такам та ходих ии тъй като съм с много бяла кожа(скандинавски тип се води май) ии винаги да почервенявам изгарям леко всяка годига което е нормално... не се беля никога а директно ставам черна след като се скрие червенината.. но днес изгорях доста доста доста брутално... мазах се с някакво плажно масло на една приятелка(бях забравила моето) ии това масло беше марка която не бях чувала досега... приателката ми твърдеше,че е евтино,но все пак хубаво... както и да е доверих се и се мазах цял ден..уж се крих на сянка,уж се мазах обилно... и просто като се прибрах и като се погледнах щях да припадна... буквално на домат съм станала.. и адски много ме боли прсто болката е неописуема.. :smt085 след като се изкъпах се мазах със лосион за след плаж на Nivea (много съм доволна от него по принцип) ,но не ми помогна кожата ми кипи яйце да си сложа на крака ии ще се изпържи... мазах се и с исело мляко тъй като знам ,че това е метод за успокояване на изгоряла кожа... пак боли пак червено пак гадно.. та исках да попитам някой знае ли няой дрг метод,който да помогне защото наистина е много гадно ии особено за моята бяла кожа е много опасно а и постоянно кават по новини и насам натам ,че заболяванията от рак на кожата се се увеличили и главн причина е силното слънце и солариума... просто наистина притеснявам се и исам съвет някакъв,а отделно е отида на дерматолог на преглед ,но трябва да ми помине кожата защото наистина едвам мърдам.. не се шегувам!!!

Cucko0
07-28-2011, 21:37
кисело мляко и пантенол

Pamaa
07-28-2011, 22:21
Пантенол :)

malka_sladkka
07-29-2011, 06:54
Дефламол и при първа възможност лекар

MaLkaTa_LaDy
07-29-2011, 06:58
Да, Пантенол е по-добър от киселото мляко, но аз миналата година така бях изгоряла, че и той не ми помагаше... Търси нещо по-силно.

vilityyy979
07-29-2011, 07:50
с какъв фактор беше маслото на приятелката ти ? :shock:

Minerva
07-29-2011, 10:04
По-горе ти казаха пантенол и мляко. За един ден няма да ти мине. Аз бях малко изгоряла на гърба и може би го усещах седмица. Сеа спиш на закачалка и после се белиш яко. А за следващия път знаеш - фактор 30.

shell
07-29-2011, 21:31
Пантенол е решението на пробема!
Ако маслото е било за придобиване на по-бърз тен,нормално да изгориш!Другият път си взимаш крем с много висок фактор!!! :---)

beb0ranka
07-30-2011, 11:06
Да пробвах и с кисело мляко и с пантенол... още си боли много де.. а до въпроса какъв фактор беше маслото ами 20-ти... не е толкова малко и друг път съм се мазала с 20-ти фактор и не съм изгаряла така иии си беше защитно масло уж,а нее такова за хващане на по-бърз тен... просто самата марка ми беше някаква неизвестна иии приятелката ми кказа,че е евтино,но хубаво и тъй като нямах друго за мазане се доверих на нейното... :( просто явно е било нещо непоносимо за кожата ми или нз.. по принцип мойта кожа е чувствителна,но на мазла не е някаква претенциозна.. използвала съм всякакви,алергии нямам... но тоз път явно това масло просто съм сгрешила с него..