PDA

View Full Version : кандидатстване с математика



Karrri
07-29-2011, 10:45
Напоследък все повече се запитвам какво искам да кандидатствам след 12 клас.Всъщност,доста път имам да измина,докато дойде това време,но някак си съм се шашнала,защото всички мои познати и приятели са се насочили към нещо,а само аз не съм сигурна и не знам какво точно искам.От всички предмети мога да кажа,че математиката ми е най-добрата възможност за кандидатстване..Разбирам я,интересна е и знам,че ако започна да уча сериозно-мисля,че ще се справя.Въпросът е дали с кандидатстването с математика мога да се реализирам?Както всички-и аз искам хубава и доходна работа,а не знам какви възможности имам пред мен.Искам да ви попитам според вас кои са математическите специалности,с които човек може да се реализира в България и към кой ВУЗ вие бихте се ориентирали?А ако има студенти,които са кандидатствали с математика-ще се радвам да напишат едно мнение.Наистина съм много объркана,защото в момента навлизат супер много нови специалности..вече почти всеки университет приема с математика,но аз искам да се ориентирам към нещо наистина добро,за да не съжелявам след това.

Colouring
07-29-2011, 15:03
И аз съм в подобна ситуация.Рано ми е още,но и аз мисля да кандидатствам с математика,само че не ми са много ясни нещата и не съм сигурна..

roten
07-29-2011, 18:50
Тази година кандидатствах с математика. От септември месец се канех да започна да си преговарям. Аз съм профил математика ( ПМГ ) и имам 11 часа математика / седмица и съответно от 8 ми клас до сега имам 8-9 тетрадки голям формат по 80 листа ( някои май липсват де ) и така разбираш, защо започнах да отлагам ... дойде около ноември месец, казах си като започне новата година тогава ... дойде и тя, казах си втория срок ... и той мина.През това време всичко сякаш се случваше не за месеци,а за седмици дори дни ...
Дойде Април месец ... започнахме да решаваме матури в училище. Часовете ни бяха подредени по 3 математика един след друг и без междучасия и т.н. решавахме 3 дни в седмицата матури, на четвъртия проверявахме резултатите и се консултирахме за грешките, питате се какво правихме в училище до тогава ? Ами преговаряхме ... но пропусках от тук от там ... та така почнах да правя матури първите 3 матури имах 2,3,3 после една четворка и госпожата от 4-те матури взе най-високата и писа на всеки, после още няколко матури правих, на които имах подобни оценки, като най-високата ми бе тогава петица, но до този момент така и не бях почнал да си преговарям ... и се стреснах че това ще ми е първата година в която няма да имам отличен за годината по математика ... започнах да решавам матури в нас, започнах да преговарям от тетрадките си от листите със задачи, които раздаваше госпожата. Веднага си пролича, изкарах 2 петици и 83+- точки на класното, което беше пак матура ( почти 5.50 ). И така само в рамките на 3-4 седмици направих доста добри за мене резултати и на матурата изкарах 5.67 ( е наистина 2-3 задачи от тестовата и от втора част ги преписах, защото не ми бяха много ясни ), но съм доволен.
Не се стягай толкова много за тази матура, защото може да ти изиграе лош номер това и да отидеш много наплашена и да не направиш нищо ....
С математика можеш да кандидатстваш почти навсякъде, това му е хубавото, така че остава да си помислиш какво искаш да работиш или поне г/д какво. Няколко мои съученици не бяха наясно, но все пак се записаха в ТУ с компютърни специалност, защото са им интереснии ...
ПП: Пфф че дълго стана, не очаквах да е толкова много...

Ge7OverHere
07-29-2011, 19:05
Не съм чел какво сте писали. Ако ще кандидатствате с матура няма да ви е трудно да се подготвите. За УНСС и ТУ също, там си има сборници определени, които трябва да изрешите и задачите, които ще ви се паднат на изпита са от подобен тип. За УАСГ до сега се говореше, че е с най-труден изпит по Математика. Тази година обаче, в СУ изпита беше в пъти по-труден. Ако ще се готвите за кандидатстване в СУ трябва да изрешите бая сборничета. Някой ако иска може да ми пише, ще му кажа от кои автори и кои сборници съм решавал аз. Общо взето там влиза целия материал по Математика, който се учи. Само един съвет имам, понеже видях, че така почва горното мнение. Когато завършите 11 клас - не си губете времето. Друг е въпроса, че баловете на специалностите, в които се кандидатства с Математика са зверски ниски..