PDA

View Full Version : Косопад



babity
07-29-2011, 16:51
Мили дами, помагайте! Имам ужасен косопад. На кичури пада. Посъветвайте ме какво да използвам по този повод. Благодаря предварително!

Nappii
07-29-2011, 17:02
Хм.. за косопад . . . хининова вода. Аз я използвам и мога да кажа, че косопада ми намаля определено. :)

mynichka
07-29-2011, 17:04
Себорал форте

jghgh
07-29-2011, 17:07
По принцип за умерен косопад са ми помагали ампули против косопад след къпане, както и шампоан ДЕВА с кокос (наистина много ми заздравя косата и спряха да падат косми).
Но ако е толкова хард положението, както и при теб, направо си купи професионален шампоан от фризьорски салон и ползвай ампули след къпане (такива против косопад). Ампулите ги има във всяка аптека и дори евтините вършат добра работа.

babity
07-29-2011, 17:13
jghgh, ампулите след всяко къпане ли се ползват?

Djuff
07-29-2011, 17:45
По-добре отиди на лекар.Не мисля, ч косопад на кичури е нормален.

jghgh
07-29-2011, 18:01
jghgh, ампулите след всяко къпане ли се ползват?
Да, на влажна коса. То колко да е влажна де, просто да се е изляла водата и слагаш отгоре на пътя. Аз слагах не само на пътя де, ами навсякъде, където с ръка мога да си открия скапла (като поразровя в косата).

LudotoDevoiche
07-29-2011, 18:13
Незнаех, че хининовата вода помага и срещу косопад...
Иначе авторке незнам занимава ли ти се с домашно приготвени бърканици, но ти предлагам следното: Отвара от коприва (вариш си всеки ден), впръскваш в корените сутрин и вечер... Можеш и да масажираш едновременно скалпа - както прецениш. Сипи си я в шишенце с пулвенизатор, за да ти е по-удобно... В момента и аз се боря с косопада и тази коприва страшно много ми помага. :)

brutaLxxbunny
07-29-2011, 19:11
Не знам колко е сериозно положението ти,но нали знаеш,че косата август и септември пада най-много.

jghgh
07-29-2011, 19:21
Не знам колко е сериозно положението ти,но нали знаеш,че косата август и септември пада най-много.

Абе като цяло не е нормално да ти пада на кичури.
А за август не съм го чувала? Моята коса пада на есен и на пролет, и май тогава е нормалното време.

И също като съм под стрес.
Последният ми по-сериозен косопад беше в резултат на мъчителни любовни истории, така че... бейби, елимнирай стреса!

babity
07-29-2011, 19:40
Абе аз не съм подложена на кой знае какъв стрес в интерес на истината. Имам едно обяснение за ситуацията, което мен лично не ме задоволява, но все пак... напоследък постоянно съм с вързана коса, а аз обичам да ми е стегнато, максимално да ми са прибрани стърчилките и вероятно я накъсвам, освен че т'ва стягане не влияе особено благотворно на корените. Но няма как... жега е, тренирам, потя се много и няма как да съм с пусната коса. Нещо и краищата ми са сухи. Мисля да се подстрижа идната седмица. Но иначе определено утре ще си взема нещо против косопад и ще почна да си правя и разни домашни маски.

Djuff
07-29-2011, 19:52
Може и от възрването да е, защото аз всеки божи ден преди я вързвах и когато реша за малко да я пусна изваждах по кичур.

kalpazanka
07-30-2011, 11:55
Да те види лекар. Няма да е зле да провериш хормони и дори да те види ревматолог.

IvcHe7y
07-30-2011, 12:04
Домашна маска със зехтин и яйце.. аз си правих и определено има ефект :)

xoxi
07-30-2011, 12:22
На мен първия и последен път, когато ми падаше на кичури, беше защото не бях посещавала фризьорката от доста време.
Още на следващия ден го нямаше този проблем.

tanch3t093
07-30-2011, 12:23
Да те види лекар. Няма да е зле да провериш хормони и дори да те види ревматолог.
И аз това щях да кажа. По-добре да си направиш изследвания за да си по-сигурна и да си знаеш за всеки случай, ако нещо не е наред.

babity
07-30-2011, 12:35
Първо само с продукти за коса, после ще мисля за друго. Не съм фен на лекарите. Но съзнавам, че и менюто ми напоследък е доста еднообразно, но това не е от мои съображения. Ям каквото ми се яде, а на мен всеки ден ми се яде едно и също. Днеска си взех един билков шампоан, поръчах и маска. Като се подстрижа ще видя какво ще стане.