PDA

View Full Version : с коя прическа косата се изправя по-лесно и бързо?



sExYbEbS
07-29-2011, 17:12
здрасти,знам че въпроса ми е тъп,обаче сега съм на пластове и се чудя дали да се направя на черта,като си оставя същата дължина.Косата ми е чуплива,но я изправям щото имаче е ..... ужасна.Таа има ли някакво значение дали ще съм на черта или на пластове ,средно дълга..... щото понякога съм чувала ,че има ама нз..... така,че ще съм ви много благодарна ако ми кажете :)

DesireToFire
07-29-2011, 17:14
Ако си на черта естествено че ще се запазва по-права. От пластовете се чупи. Аз преди бях с напълно права коса, направих се на пластове и косата ми се навиваше буквално на букли.

brutaLxxbunny
07-29-2011, 17:52
Ако си на черта естествено че ще се запазва по-права. От пластовете се чупи. Аз преди бях с напълно права коса, направих се на пластове и косата ми се навиваше буквално на букли.
;-) напълно съгласна,личен опит..

musS
07-29-2011, 18:33
Ако си на черта естествено че ще се запазва по-права. От пластовете се чупи. Аз преди бях с напълно права коса, направих се на пластове и косата ми се навиваше буквално на букли.
;-) напълно съгласна,личен опит..

sExYbEbS
07-29-2011, 20:31
Много благодаря за отговорите ! Само да ви питам ... :oops: сега като съм на пластове с коса средна дължина ще може ли да отида да ме направят на черта ,но със същата дължина или няма да стане :( щот не искам къса коса. И последно да ви питам ,че една позната ми беше казала нещо ,което се чудя дало е вярно.... аз си мислех ,че е обратното.Ми ,значи тя ми каза ,че наистина стои по -дълго време права ,когато е на черта ,обаче по-трудно щяло да ми е да си я изправям.Щото аз по принципр съм си с две леви ръце :shock: :lol: :lol: ии чак тази година се научих да си я изправям а преди нищо не ставаше .... но с много труд успях :grin: :grin: :-) моля отговорете ми спешно е щот утре ще ходя на фризьор и направо незнам какво да правя :? :? :( :(

Minerva
07-29-2011, 21:01
По принцип "Чертата" се прави на нивото на най-късия пласт, който имаш. Ако ти е много късо и не искаш, можеш да помолиш просто да ти я подравнят, но на нивото на по-дълъг пласт и другите да си останат. Един вид тя пак е на пластове, само дето отдолу е равна. Баш на черта е когато абсолютно всички косъмчета са ти на една дължина. Не се изпрая много по-трудно. Можеш да си вземеш големи фиби като щипки и да си я разделяш на сектори, като започваш от най-долните и най-задните. Така се изправя лесно и качествено ;)