PDA

View Full Version : проблем със зареждане на xp



sbm2
07-29-2011, 17:13
Здравейте! Днес когато реших да си включа компа (на xp е) нещо започна да ми върти едно и също. Като го включа ми излиза да натисна f2 или f11 за секунди и после излиза едно там дето са safe mode там няколкото вида и отдолу start windows normally и ми брои или можеш да си избереш enter. Като изчезне това си се появява иконката на xp и зареждането, което си се появява като включваш компютъра и после излиза едно мъничко прозорче на което пише entering sleep mode и после пак всичко започва отначало. Не мога да разбера защо така се получава, ако можете помогнете, че не ми се преинсталира пак на ново. Чувала съм, че така става, когато изключиш компютъра от копчето, само че не съм, всичко си вървеше нормално. Единствено от копчето за захранване от разклонителя го бяхме изключили за 1 ден. Много ще съм ви благодарна ако кажете какво става и как мога да го разреша.

gadgetsbg
07-29-2011, 17:25
Здравей,
Това е наистина интересен проблем и досега не съм се сблъсквал с подобен. Все пак според мен това е вирус и решението е стартиране под Safe Mode и използване на софтуер за премахване на злонамерен такъв.

За начало ще ти препоръчам 2 програми - това са Kaspersky Anti-Virus 2011 и последната версия на Norman Malware Cleaner (безплатна е, за да я намериш използвай гуугъл). Запиши ги на флашка, защото ще ти трябват за проблемния компютър.

За да влезеш в прословутия Safe Mode ще трябва да натиснеш клавиша F8 неколкократно, след като стартираш компютъра. Трябва да излезе следното меню:
http://msinfluentials.com/blogs/jesper/Disable%20Automatic%20Restart.jpg
Използвайки стрелките на клавиатурата отиди до Safe Mode и натисни клавиша Enter. Windows XP ще стартира под специален режим, които не стартира много от сервизите, в които най-често се крият и вирусите. Така ще можеш спокойно да сканираш компютъра.

Ако това не помогне, моля пиши отново в темата, защото имам още няколко идеи.

Поздрави

sbm2
07-29-2011, 18:04
мерси, още сега ще пробвам :)

sbm2
07-29-2011, 18:28
ммм не става. Изобщо не стартира под safe mode. Пак си продължава същото да си се повтаря

luda4et0o
07-29-2011, 18:39
преинсталация.

gadgetsbg
07-29-2011, 18:41
ммм не става. Изобщо не стартира под safe mode. Пак си продължава същото да си се повтаря
Здравей,
Когато избереш Safe Mode, какво става? Можеш ли да ми опишеш?

Поздрави

luda4et0o
07-29-2011, 18:44
приенсталирай си Ц диска и си готов

sbm2
07-29-2011, 18:45
ами излизат едни много букви и после пак се появява това entering sleep mode и си почва отначало

sbm2
07-29-2011, 18:47
приенсталирай си Ц диска и си готовто за преинсталацията е ясно, ама гледам да намеря начин да ми се размине :D В краен случай май така ще стане

gadgetsbg
07-29-2011, 18:52
Здравей,
За съжаление няма как да ти помогна - последния вариант е да се стартира външна операционна система като тези от Hiren's boot CD или с антивирусна, която има собствена операционна система и сканира извън Windows.

Все пак смятам, че тези варианти са по-сложни и освен ако нямаш важна информация в дяла с ОС, то нова инсталация ще е най-доброто решение.

Поздрави

sbm2
07-29-2011, 18:54
Здравей,
За съжаление няма как да ти помогна - последния вариант е да се стартира външна операционна система като тези от Hiren's boot CD или с антивирусна, която има собствена операционна система и сканира извън Windows.

Все пак смятам, че тези варианти са по-сложни и освен ако нямаш важна информация в дяла с ОС, то нова инсталация ще е най-доброто решение.

Поздрави
Благодаря все пак. Няма смисъл с тези горните, ще пробвам с преинсталация

sbm2
07-29-2011, 19:02
Много благодаря за съветите, само ако може още един. Тъй като съм малко начинаеща с компютрите, можете ли да ми кажете как да си направя инсталационен диск, за да преинсталирам компютъра. Мисля да мина на win7 обаче. Благодаря предварително.

gadgetsbg
07-29-2011, 19:17
Здравей,
Това става най-лесно с програмата Nero. Когато свалиш Windows 7, той ще е във имидж формат (*.iso; *.bin и др.). Това са формати, които са с готови настройки за запис на диск. За да се възползваш от тези настройки трябва да стартираш Nero Burning Rom, който се намира най-често в "C:\Program Files\Nero\Nero 10\Nero Burning ROM" (10 е версията на програмата, при теб може да е друга). Там ще намериш файл Nero.exe (заб. ако нямаш папка Nero в Program Files, но си сигурна, че си инсталирала програмата - пусни сърч за файла Nero.exe). След като стартираш Nero.exe избери Open От долния ляв ъгъл на появилия се прозорец. Избери имидж файла. Остава ти да избереш скорост на запис, като ти препоръчвам 4х. Сега натисни Burn и дискът трябва да започне да се записва.

Поздрави

gadgetsbg
07-29-2011, 20:03
Здравей,
По принцип RAM паметта не може да предизвика подобно явление - то се предизвиква само и единствено от операционната система.
Все пак ми стана интересно за това наелектризиране. Какво точно имаш в предвид? Да не би да става въпрос за окъсяването на + и - на гнездото за батерията на дъното с цел резет на BIOS?

Поздрави

sbm2
07-30-2011, 15:43
Здравей,
Това става най-лесно с програмата Nero. Когато свалиш Windows 7, той ще е във имидж формат (*.iso; *.bin и др.). Това са формати, които са с готови настройки за запис на диск. За да се възползваш от тези настройки трябва да стартираш Nero Burning Rom, който се намира най-често в "C:\Program Files\Nero\Nero 10\Nero Burning ROM" (10 е версията на програмата, при теб може да е друга). Там ще намериш файл Nero.exe (заб. ако нямаш папка Nero в Program Files, но си сигурна, че си инсталирала програмата - пусни сърч за файла Nero.exe). След като стартираш Nero.exe избери Open От долния ляв ъгъл на появилия се прозорец. Избери имидж файла. Остава ти да избереш скорост на запис, като ти препоръчвам 4х. Сега натисни Burn и дискът трябва да започне да се записва.

Поздрави

Тоест, както записвам най-обикновен диск. Така ли?

gadgetsbg
07-30-2011, 16:07
Здравей,
Не знам как записваш обикновен диск, но най-важното е да заредиш имидж файла в Nero, така, че програмата да може да си вземе настройките за запис. Това означава, че крайния резултат ще е диск с множество файлове в него, а не само един .iso файл. Също така е грешно да копираш файловете от софтуер за виртуално оптично устройство.

Поздрави

sbm2
07-30-2011, 16:54
Инсталирах го :grin: :grin: :grin: . Записах си го както ти казах по моя си начин и тръгна като го вкарах.Компа си върви си перфектно. Много благодаря на всички, особено на gadgetsbg. :)

gadgetsbg
08-04-2011, 20:24
Здравей,
MFT е мястото, където се записва информация за всеки един файл или директория на харда ти.
Такова нещо няма как да има на рам паметта, понеже тя е динамична памет - губи информацията си при липсата на заряд. Ако погледнеш 1 банка памет ще видиш само и единствено чиповете с памет, контролния чип и няколко резистора и кондензатора. Няма такава допълнителна памет за която говориш.
Все пак, ако имаш линк в който мога да прочета за това нещо, ще се радвам да споделиш. В крайна сметка от спора се поражда истината.

Поздрави