PDA

View Full Version : За първия месец на противозачатъчните



make_you_mine
07-29-2011, 18:14
Здравейте, предпазват ли минимално противозачатъчните при първия месец на употреба ? Знам,че действието им принципно започва след втория месец, но тъй като на 12тия ден от цикъла ми (а при започването на противозачатъчните той всъщност ще се измести малко.. :?) правихме секс с приятеля ми и той се съмнява,че е изхвърлил малко сперма в мен, има ли риск ? Притеснявам се,защото за пръв път се случва да се съмнява дали е проникнала сперма във влагалището ми,но се надявам,че поне малко противозачатъчните на някакво хормонално ниво биха могли да ме предпазят. Предното ми кръвотечение започна на 17ти,когато започнах и противозачатъчните, имам още 7 хапченца, следователно едва ли на 27ми,когато се случи това,съм била в овулация... :? Кажете си мнението,моля. Освен това вземам лекарство за смъкването на нивото на пролактина,но тъй като това спомага за по-лесно забременяване вчера не го приех и едва ли не си спирам временно лечението с него,за да не забременея. Моля ви успокойте ме или ми кажете мнението си.

Zaharinka
07-29-2011, 18:15
От 1я ден на менструацията ли ги взимаш?

molecc
07-29-2011, 18:15
да и като забременееш ще родиш дете което ще е малко а нали знаеш кой харесва малките деца.
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20090917190061/uncyclopedia/images/0/05/Pedobear1.gif
всичко ще стане бързо http://cdn2.holytaco.com/wp-content/uploads/blog/f0/9584/25-Visits-Pedo-Bear.jpg
а после когато това стане торбалан ще дойде и ще открадне детето ти
http://kafene.bg/picture/article/picture/7530.jpg
и ще го занесе при пешо канибала :)
http://www.telemaniac.com/wp-content/legs.jpg
който ще го сготви на клада и ще го изяде със свинско месо и салатка.
такаа че най-добре не прави секс без презерватив. :-)

от иван

make_you_mine
07-29-2011, 18:28
Да, от първия ден на кръвотечението вземам противозачатъчни. За какво ме питаш ? Искам да знам кога най-рано кръвен тест за бременност може да отчете реален резултат.

Zaharinka
07-29-2011, 18:30
Да, от първия ден на кръвотечението вземам противозачатъчни. За какво ме питаш ? Искам да знам кога най-рано кръвен тест за бременност може да отчете реален резултат.
Не си бременна,няма страшно.Предпазена си щом си ги започнала от 1я ден на менструацията,не се филмирай

make_you_mine
07-29-2011, 19:06
Значи все пак противозачатъчните предпазват и през първия месец ? Или не, защото пише, че НЕ го правят. Има ли повод за притеснение и наистина някой може ли да ми каже кога може да се направи кръвен тест.

make_you_mine
07-29-2011, 19:07
Започнах по следната схема : на 16ти през нощта в 4 часа ми дойде и на 17ти в 13-14 часа ги взех, т.е.,да,в първия ден на менструацията съм ги почнала. Предпазена ли съм ?

Zaharinka
07-29-2011, 19:10
Прочети си листовката.Кръвен тест мисля,че бяха 2 седмици.Ти продължавай да ги пиеш всеки ден без пропуск :)

sladkish_14
07-29-2011, 21:13
Защо след като прочете листовката, че не предпазват още от първият месец, а от втория, реши да правиш секс без презерватив?
Наистина много ми е интересно. Относно това, което питаш, ами щом пише, че не предпазват значи.. не предпазват. Не знаеш и кога ти е овулацията.
Изчакай 2 седмици и си направи тест. 1-2 теста може би ще ти покажат истината.

kalpazanka
07-30-2011, 12:05
Какви ОК пиеш?

07-30-2011, 14:39
Защо след като прочете листовката, че не предпазват още от първият месец, а от втория, реши да правиш секс без презерватив?
Наистина много ми е интересно. Относно това, което питаш, ами щом пише, че не предпазват значи.. не предпазват. Не знаеш и кога ти е овулацията.
Изчакай 2 седмици и си направи тест. 1-2 теста може би ще ти покажат истината.
абсолютно съм съгласна.
щом пише, че не предпазват през първия месец, значи НЕ ПРЕДПАЗВАТ!

dani9363
08-01-2011, 06:00
Вагинален Херпес !!! :lol:

MaLkaTa_LaDy
08-01-2011, 09:28
Какви ОК пиеш?
И аз това питам. Но пък ако в листовката пише месец, значи е месец.

А не съм сигурна дали е редно да пиеш противозачатъчни и хапчета, за по-лесно забременяване. Едните подтискат овулацията, а другите предпочагам, че влиаят по обратния начин - поддържат я. Не знам за това, ама гинеколога ти знае ли, че ги пиеш едновременно?