PDA

View Full Version : как да си изчисля овулацията



malinawasilewa
07-29-2011, 18:23
дойде ми на 23-ти този месец , свърши ми на 28ми , попринцип цикъла ми не е много редовен , този месец ми идва за 2ри път , на 3ти също ми дойде и беше около 4 дена , та въпроса ми е как да изчисля точно кога съм в овулация ?

peace95
07-29-2011, 18:24
8 дена след като ти е свършил.

Zaharinka
07-29-2011, 18:25
След като нямаш редовен цикъл и овулацията ти може да е на различни периоди.
http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-ovulaciq-i-termin/menu-id-157.html Ето г/д къде можеш да изчислиш.

Me4encety
07-29-2011, 18:27
Ако не ти е редовен няма как да изчислиш :)

kalpazanka
07-30-2011, 12:08
8 дена след като ти е свършил.
Да, ама не!

Гледа се продължителност на МЦ!

Biskfitka
07-30-2011, 12:35
Аз някъде тук четох,че от датата,на която трябва да ти дойде следв. месец се изважда 14.Вярно ли е? Защото аз няколко пъти така съм я смятала и наистина се получава,но не знам дали при всички е така..? :-o

kalpazanka
07-30-2011, 12:41
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.

peace95
07-30-2011, 17:52
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в овyлация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на овyлацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?

dream1707
07-30-2011, 19:17
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в оволация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на оволацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?

Как си прочела как се изчислява... като даже думата не можеш да напишеш правилно :-o

Най-точният метод, ако не се лъжа е с измерване на температурата... Но иначе при напълно редовен цикъл (28 дни) се пресмята като се изважда 14 от датата на която трябва да ти дойде.

07-30-2011, 19:20
Аз някъде тук четох,че от датата,на която трябва да ти дойде следв. месец се изважда 14.Вярно ли е? Защото аз няколко пъти така съм я смятала и наистина се получава,но не знам дали при всички е така..? :-o
да но това е ако си с редовен 28 дневен цикъл. аз примерно съм с 30 и овулацията ми е на 15тия ден..

kalpazanka
07-30-2011, 19:20
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в овyлация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на овyлацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?
Зависи колко ти е МЦ и колко ти е М. В овулация имаш не бяло течение, а цервикална слуз.

peace95
07-30-2011, 19:23
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в оволация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на оволацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?

Как си прочела как се изчислява... като даже думата не можеш да напишеш правилно :-o

Най-точният метод, ако не се лъжа е с измерване на температурата... Но иначе при напълно редовен цикъл (28 дни) се пресмята като се изважда 14 от датата на която трябва да ти дойде.
Не мисля , че `96 може да ми даде акъл и не съм задала въпроса си към теб, защото знам , че не можеш да ми отговориш, така че си запази мнението. :)

07-30-2011, 19:26
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в оволация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на оволацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?

Как си прочела как се изчислява... като даже думата не можеш да напишеш правилно :-o

Най-точният метод, ако не се лъжа е с измерване на температурата... Но иначе при напълно редовен цикъл (28 дни) се пресмята като се изважда 14 от датата на която трябва да ти дойде.
най-точния начин е с тест за овулация!

MojoJojo88
07-30-2011, 19:43
^Така е- правилото на Огино- Кнаус.
Ами много се интересувам относно тялото си и съм чела , че 8 дена след като ти свърши си в оволация.Аз на 6ти , 7ми ден до 10ти след като ми е свършило имам някакво бяла течение и знам , че това е отличителен знак на оволацията .Извинявам се , че не съм подготвена , но какво е това тогава ?

Как си прочела как се изчислява... като даже думата не можеш да напишеш правилно :-o

Най-точният метод, ако не се лъжа е с измерване на температурата... Но иначе при напълно редовен цикъл (28 дни) се пресмята като се изважда 14 от датата на която трябва да ти дойде.
Не мисля , че `96 може да ми даде акъл и не съм задала въпроса си към теб, защото знам , че не можеш да ми отговориш, така че си запази мнението. :)
По-скоро се засрами, че набор `96 пише по-правилно от теб, че и е по-наясно от теб.

kalpazanka
07-30-2011, 20:18
Температурният метод е неточен, защото ти показва кога навлизаш в лутеална фаза, а не кога ти е овулацията. Малко след дъжд качулка се получава, защото прогестеронът е главният виновник за повишаване на базалната температура. Най-точни са фоликулометрията и тестовете за овулация.

molecc
07-31-2011, 07:02
Аз знам как ! Взимаш температурата, умножаваш по атмосверното налягане и делиш на Пи. Прибавяш последния валеж в милиметри, изваждаш годините си и делиш на ръста си, делен на 10. След това прибавяш кура на гаджето ти и изваждаш тоя на предишния и излиза точното число!

dream1707
07-31-2011, 08:49
peace95 .. Това, че съм 96 не значи несъмнено, че знам по-малко от момиче с една година по-голямо от мен ;)
Просто си изказвам мнението.. И аз съм изчела много неща, но не се правя на най-голямата разбирачка по тоя въпрос, въпреки това... Винаги както аз (96) така и ти (95) можем да сбъркаме относно това ;)

peace95
07-31-2011, 18:42
peace95 .. Това, че съм 96 не значи несъмнено, че знам по-малко от момиче с една година по-голямо от мен ;)
Просто си изказвам мнението.. И аз съм изчела много неща, но не се правя на най-голямата разбирачка по тоя въпрос, въпреки това... Винаги както аз (96) така и ти (95) можем да сбъркаме относно това ;)
Да , признавам , че имах грешки , видях ги , поправих ги , не знаеш причината , по която съм писала на бързо и невнимателно, просто не беше нужно да казваш , че две думи не мога да вържа ;)

MojoJojo88
08-01-2011, 14:16
peace95 .. Това, че съм 96 не значи несъмнено, че знам по-малко от момиче с една година по-голямо от мен ;)
Просто си изказвам мнението.. И аз съм изчела много неща, но не се правя на най-голямата разбирачка по тоя въпрос, въпреки това... Винаги както аз (96) така и ти (95) можем да сбъркаме относно това ;)
Да , признавам , че имах грешки , видях ги , поправих ги , не знаеш причината , по която съм писала на бързо и невнимателно, просто не беше нужно да казваш , че две думи не мога да вържа ;)
Тя изобщо не ти е казала това, а извинения за грешките всеки може да си намери, но от какъв зор трябва и да се ежиш?

stanislavcheto91
08-01-2011, 15:15
"Изберете дължината месечният Ви цикъл: "
какво разбираме под това? :x :x

dream1707
08-01-2011, 16:47
"Изберете дължината месечният Ви цикъл: "
какво разбираме под това? :x :x

Еми дължината на месечния ти цикъл :D Тоест, ако е 28 дни, избираш 28 ... 26,27... Ако ти е нередовен няма как да избереш.

stanislavcheto91
08-01-2011, 21:35
е как месечния цикъл ще ти е 28 дена предишния месец ми дойде на 9ти юли и ми свърви на 14 кога би трябвало да съм в овулация

Biskfitka
08-01-2011, 23:04
е как месечния цикъл ще ти е 28 дена предишния месец ми дойде на 9ти юли и ми свърви на 14 кога би трябвало да съм в овулацияМ.Ц. е периода между двете менструации.Дано наистина не си на 20(според ника) ,че...

MojoJojo88
08-02-2011, 10:44
е как месечния цикъл ще ти е 28 дена предишния месец ми дойде на 9ти юли и ми свърви на 14 кога би трябвало да съм в овулация
Ами смяташ времето от първия ден на идването на мензиса (бляк, мразя я тази дума) до следващия. Ако то е да речем 28 дена, значи това е дължината на месечния ти цикъл.

tanichka93
08-02-2012, 23:01
понеже ми стана интересно, реших и аз да попитам нещо.. на мен ми идва през месец и то не на една и съща дата.. аз как да си изчисля овулацията?

granger
08-02-2012, 23:25
през месец?
Отивай на лекар.

mechone
08-03-2012, 09:51
Не мисля , че `96 може да ми даде акъл и не съм задала въпроса си към теб, защото знам , че не можеш да ми отговориш, така че си запази мнението. :)

Защо пък '96 да не може да ти даде акъл или обяснение. След като е по-запозната от теб мисля,че няма никакви проблеми, дори и '98 да е...


Да , признавам , че имах грешки , видях ги , поправих ги , не знаеш причината , по която съм писала на бързо и невнимателно, просто не беше нужно да казваш , че две думи не мога да вържа ;)
Причината за неправилното ти писане сигурно е, че си се "надрусала яко като животно" или, че си се "напила на мотика" ... Друга причина не ми мина през главата , а си '95 ...