PDA

View Full Version : Прическа на черта



FuckingFreak
07-29-2011, 19:25
Мисля да сменя малко прическата. Понеже прочетох, че косата на пластове се къдри, мисля да я направя на черта. Моята е чуплива и то супер нестандартно 8-) Отпред имам 2 кичура напълно безформени и дори когато се начупвам с пяна/дифузер или каквото и да било друго обикновено те убиват цялата идея на прическата, тъй като са различни, а не мога да се занимавам да ги къдря с пресата, не се получава същото. Та мисълта ми е, ако се подстригна на черта и я подръпвам отвреме навреме с пресата дали ще ми се получи нещо не толкова чупливо?

Косата ми представлява ето това :
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261488_241552535870812_100000482018911_998618_1238 882_n.jpg
само че е мааалко по-къдрава от това, тъй като тук ми е съвсем леко изправяна с преса

Е, какво мислите?

pressiana
07-29-2011, 19:34
Косата ти е гъста, на черта ще стои смешно..
Можеш да я филираш малко.

DisturbiaV
07-29-2011, 19:39
Недей да се подстригваш на черта.Ще стане бухнала,няма да стои наникъде и може би ще се накъдри още повече.

FuckingFreak
07-29-2011, 19:40
Косата ми не е чак толкова гъста, но все пак. Чертата само за по-редки коси ли е? На мен честно казано не ми беше правило такова впечатление 8-) Не знам, но искам някаква промяна, защото от много време съм с такава коса, пробвала съм по-къса и леко филирана, да беше по-права и гладка, но ми стоеше ужасно. А после, докато порастваше имаше форма на гъба - бухнала отдолу 8-) Затова ще чакам още мнения, можете да давата предложения и за други прически. Знам, че е по-лесно да отида на фризьор, но щом съм там думите на всичките фризьорки са "това е най-доброто решение за твоята коса", а като си харесам нещо по каталози ми казват "няма да стане защото.. еди какво си". Омръзна ми, не искам цял живот да съм така, ние с чупливите коси сме проклети :(

ch0c0late44
07-29-2011, 20:06
Косата ми не е чак толкова гъста, но все пак. Чертата само за по-редки коси ли е? На мен честно казано не ми беше правило такова впечатление 8-) Не знам, но искам някаква промяна, защото от много време съм с такава коса, пробвала съм по-къса и леко филирана, да беше по-права и гладка, но ми стоеше ужасно. А после, докато порастваше имаше форма на гъба - бухнала отдолу 8-) Затова ще чакам още мнения, можете да давата предложения и за други прически. Знам, че е по-лесно да отида на фризьор, но щом съм там думите на всичките фризьорки са "това е най-доброто решение за твоята коса", а като си харесам нещо по каталози ми казват "няма да стане защото.. еди какво си". Омръзна ми, не искам цял живот да съм така, ние с чупливите коси сме проклети :(

Така е,за жалост.И аз съм в твоето положение,косата ми е горе-долу като твойта,хич не си я харесвам ама какво да се прави ;д Много е гадно примерно ако искаш бретон - постоянно ти се начупва и седи грозно.Ще следя темата,че и аз искам нещо ново.

FuckingFreak
07-29-2011, 20:31
Аз до преди 2 месеца или 3 бях с бретон. 1 година и повече го държах и всеки ден го изправях. Е да, ама ми писна.. :-o

vagarious
07-29-2011, 20:36
Подстриганата на черта коса попринцип е за естествено прави коси или такива, които не ги бърка да се изправят всеки ден.Също става и за хубаво къдрави коси, а не чупливите.То не, че не става, но иска повече игра, която както всички знаем в даден момент писва.Всеки сам си решава. :)

sladkish_14
07-29-2011, 20:44
Ще си прецакаш косата за цял живот.

Minerva
07-29-2011, 20:56
Според мен си е хубаво на черта, нищо, че е гъста. Като я изправиш хубаво ще стои много добре. Но е тва, че след всяко къпане трябва да я изправяш, за да не седи като купа сено. От опит ти го казвам, понеже сътворих същото, а и на мен ми е чупливокъдравка.

FuckingFreak
07-30-2011, 12:34
Благодаря ви момичета! Сигурно ще бъде по-натам, като си взема по-качествена преса. Не че с тази не става да се изправям, но просто ми отнема 40 минути хубавото изправяне и за това го правя рядко. А и сега заради степените, ако я подстригна на черта ще ми бъде с дължина до раменете, което не ме устройва.. :)

tonie__
07-30-2011, 14:20
моля те не се прави на черта,изобщо няма да седи добре..като се изправиш ще си все едно си бръкнала в контакта 8-) филирай я много,можеш да се направиш на пластове,един бритон и изправяне всеки ден и може и да стане

Hilary_
07-30-2011, 14:23
На черта и според мен няма да ти отива!

За косата ти си представям нещо такова:
http://prikachi.com/images/73/3629073x.jpg (аз му викам на триъгълник 8-) )

Ако не знаех какви са последиците от филирането щях да ти го предложа, за да се "поукроти" косата, но сега категорично не го препоръчвам .. :?
Имаш хубава коса .. сплитай я, вместо да я изправяш всекидневно!

FuckingFreak
07-30-2011, 19:44
Не я изправям точно всеки ден, но напоследък или я къдря с пяна, или я поизправям леко, че иначе е голяма гавра с мен като цяло. 8-) Иначе tonie__ косата ми по принцип е на степени и бях до преди няколко месеца с бретон (прав) но просто вече ми омръзна. А и си е голяма играчка, защото косата ми например след баня се изправя много трудно и трябва да се къпя задължително вечер. трябва да слагам по солидно количество лак всеки път за да ми държи, защото 3 косъма да се размърдат и вече плътния прав бретон отива на вятъра. Благодаря ви все пак, значи явно ще си чакам само да ми порастне и да направя по-голяма граница м/у най-късия и най-дългия ми пласт.