PDA

View Full Version : Спешно е.



nenormalad
07-29-2011, 19:39
Здравейте,
моят въпрос е следният: направих си форум във forumotion. Ще ми се да си направя собствен скин, защото тези, които сайтът предлага не ми харесват особено. Някой да знае нещо по въпроса как мога да си направя и след това да го инсталирам или нещо от сорта...
Ще бъда адски благодарен, ако някой помогне. (:

nenormalad
07-29-2011, 19:52
Мерси много, ще пробвам. (:

gadgetsbg
07-29-2011, 19:52
Здравей,
forumotion имат много хубави готови темплейти. Защо не използваш тях?

Създаването на собствен дизайн изисква сериозни умения в областта на графичните програми (PhotoShop, CorewDRAW). След създаването на дизайна следва сложна операция - кодиране на сайта/форума.

Би трябвало да има сайтове за създаване на форуми с вграден графичен редактор, който има ограничени, но все пак достатъчни възможности за реализиране на дизайнерски идеи :) . Ако потърсиш в Google, Може би ще откриеш такъв.

Поздрави

sm_95
08-01-2011, 16:03
Добре какво разбираш под собствен скин? Да смениш изцяло дизайна на форума или само катинките който са ти като лого и т.н.
Ако искаш драсни на ЛС да видим дали няма да мога да ти помогна.

MaGuSs
08-02-2011, 18:29
Мили боже...

скин>xHTML>кодиране>прорамиране>език баа ще с епукна от смях :lol:

Момчета или по-точно момичета ако не разбирате моля не спамете.

1.Скин се пише на CSS
2.Кодирва се на HTML,PHP,JS,FS
3.Няма програми за правене на скинове
4.Не драсвайте на ЛС,а пишете във форума, за да могат и другите да четат и да се учат !
5.CorewDRAW служи за обработка на векторна графика. Така че сайта в г*за
6.Website creator - това к'во е :? ?!?
7.Задължително прочетете първите шест !!!

gadgetsbg
08-02-2011, 18:49
Здравей,
Участвал ли си в изготвянето на уебсайт? Аз лично не съм, но съм работил в такава фирма и всичко е ставало пред очите ми - клиента идва, разбира се с дизайнера и главния девелъпър, след което дизайнера изготвя 2-3 примерни дизайна. Клиента одобрява някой или иска още корекции - това е без значение. Взима се най-често готова платформа, след което започва процеса кодиране - най-простите графики се правят на CSS, текстовете, които имат нужда от специални ефекти отново се правят на CSS. Свалят на всички графики от дизайна (който първоначално представлява изгледа на сайта в jpg/png формат)и се подреждат (всичко става с текстов редактор разбира се). Завършва се с въвеждане на информация в сайта и тестване.

Поздрави

MaGuSs
08-02-2011, 18:55
Здравей,
Да участвал съм и съм ходил на състезаия. Първото ми беше в училище МГ Варна бях на 4то място по ре дизайн. Знам всичките стъпки за изготвянето на сайт.Създал съм Maxamuss Group (www.maxamuss.co.cc) и се упражнявам с разни поръчки...

Между другото не се пише/произнася/казва девелъпър, а се пише/произнася/казва девелопер .

Поздрави !

gadgetsbg
08-02-2011, 19:05
Добър сайт :) . Виждам, че определено разбираш какво правиш! А това за наградите :) Имам 3то място от състезание във ВСУ, организирано от IBM, като единственото което знаех беше <html> <head> и <body> (не е като да нямаше конкуренция). Помогнаха ми единствено знанията по PS.

MaGuSs
08-02-2011, 20:47
И аз бях във ВСУ тази година :D Може би бях единствения който се отказа и за 2 секунди изтри всикчо направено (Ctr+a>Shift+Delete) :D . Забравих един код от CSS-а и изтрих всичко :lol: :lol: Не знам ама ми беше кеф :lol: :lol: После като раздаваха наградите ми стана скучно,щот ако бях направил нещо то поне щях да получа нещо ама нищо вече ще знам и ще продължавам напред :)

IncendiaSanctus
09-04-2011, 10:52
Между другото не се пише/произнася/казва девелъпър, а се пише/произнася/казва девелопер .

Поздрави !

:razz:

Защо пък точно ДЕВЕЛОПЕР да се произнася xD Влез ето тук, за да не кажеш, че те препращам към треторазряден сайт - http://translate.google.com/ , напиши developer ( така се пише, да, на английски ), натисни там долу от дясната страна бутончето подобно на високоговорител... и бъди изумен xD Точно пък си се произнася "дивелъпър" ( най-близкото произношение с български букви ). Това "девелопер" ми звучи толкова смешно, че не можах да се сдържа просто...