PDA

View Full Version : Как да стопя мазнините?



SladkaZagadka
07-29-2011, 22:30
Как да стопя мазнините в краката или главно в бедрата до 1 месец?
Всеки ден правя кардио 40 минути (но не знам до каква степен се натоварват краката) , скачам на въже и карам колело двайсетина километра ( понякога замествам карането с ходене 1 -2 часа) . Освен това спазвам и диета. Обаче вече 6 дни и не виждам никакъв ефект - вярно, че не става толкова бързо, но на мен ми трябват резултати, дори и малки, за да се мотивирам и да продължавам да го правя.

А относно бягането - знам, че става постепенно, обаче бягам 1 минута най-много и не мога да дишам - когато тичам дишам през носа. А и това тичане, колко минути на ден трябва, за да има ефект?

Липсва описателно заглавие.
kalpazanka

Rebirthing
07-29-2011, 23:09
Като цяло мисля, че се пренатоварваш...
Видим ефект има ПОНЕ след 2 седмици, да не кажа чак след месец.
За тичането бих ти казала да си правиш джогинг, вместо да тичаш като за състезание !

Pamaa
07-30-2011, 00:26
И на мен ми се вижда прекалено много :? ...
Хем си на диета, хем се натоварваш толкова физически.

Djuff
07-30-2011, 07:57
Натоварваш се много.Раздели си го като програмка и прави джогинг, както казаха по-горе, а пък ако и от джогинга се изморяваш пробвай спортно ходене.Резултат за 6 дни няма да видиш или поне не особено забележим.

KremProtivBru4ki
07-30-2011, 07:59
Пуши трева - помага

SladkaZagadka
07-30-2011, 09:23
Благодаря за отговорите. Ъмм.. нали резултати се постигали като съчеташ човек хранителен режим със спорт? Не знам точно как бих получила желаните резултати ако 22 часа на ден спя/лежа/почивам и 2 от тях само спортувам, а може би това е правилно :smt026 :?

malkasladka
07-30-2011, 10:27
Тичане 1минута и искаш ефект???? Абе вас в България по физическо кво ви карат да правите???? АААААА!!! Когато ти кажат да тичаш, това не означава спринт, а джогинг! По 10км...каква една минута кви 5лв... тича се бавно и спокойно, а не се състезаваш с вятъра! Вдишва се през носа и се издишва през устата докато се измориш, после вече както дойде. Трябва сама да си усетиш темото и дишането... :)

Djuff
07-30-2011, 10:32
Благодаря за отговорите. Ъмм.. нали резултати се постигали като съчеташ човек хранителен режим със спорт? Не знам точно как бих получила желаните резултати ако 22 часа на ден спя/лежа/почивам и 2 от тях само спортувам, а може би това е правилно :smt026 :?

е ти няма да спиш и лежиш, ще вършиш някаква дейност и 2/3 часа отделяш за спорт.

SladkaZagadka
07-30-2011, 10:45
Тичане 1минута и искаш ефект???? Абе вас в България по физическо кво ви карат да правите???? АААААА!!! Когато ти кажат да тичаш, това не означава спринт, а джогинг! По 10км...каква една минута кви 5лв... тича се бавно и спокойно, а не се състезаваш с вятъра! Вдишва се през носа и се издишва през устата докато се измориш, после вече както дойде. Трябва сама да си усетиш темото и дишането... :)

Не искам ефект от 1 минута тичане, за Бога . А по ФВС - баскетбол, волейбол, тенис на маса и др .

tanch3t093
07-30-2011, 12:29
Ако изведнъж си почнала с физическото натоварване, не очаквай големи ползи. По-добре постепенно започвай, за изгарянето на мазнините - джогинг, кардио, но 3 пъти в седмицата - по 2 км като за начало. И така всяка седмица увеличаваш, но преди тичането винаги прави разтягащи упражнения, за да подготвиш мускула. Заедно с правилната диета ще се получи. :)

xdennyx
07-30-2011, 15:40
Много се натоварваш.Като за начало започни да бягаш 3 пъти седмично,през ден.Прави си почивки,например
Първи ден - 1 минута джогинг,1 минута ходене и повтаряш това към 15 пъти
Втори ден - 2 минути джогинг,1 минута ходене и повтаряш колкото пъти успееш.
И така всеки ден увеличаваш докато не свикнеш и не успееш да почнеш да бягаш по много време :)

SladkaZagadka
07-30-2011, 15:54
Много се натоварваш.Като за начало започни да бягаш 3 пъти седмично,през ден.Прави си почивки,например
Първи ден - 1 минута джогинг,1 минута ходене и повтаряш това към 15 пъти
Втори ден - 2 минути джогинг,1 минута ходене и повтаряш колкото пъти успееш.
И така всеки ден увеличаваш докато не свикнеш и не успееш да почнеш да бягаш по много време :)

Благодаряя :-) , в такъв случай ми се струва, че ще успея.

Например днес : 40 минути танци зумба, 600 скока на въже, но не бавно, а бързоо - накрая цялата бях червена и лицето ми пламтеше, очакват ме 30 минути обръч . Това пак ли е много и трябва ли да съкратя нещо :-D

Rebirthing
07-30-2011, 16:04
Много ми се струват 600 скока на въже :-o .

SorrowEyes
07-30-2011, 16:52
Много ми се струват 600 скока на въже :-o .

Ще направиш големи мускули на прасците според мен .

И ще използвам тук темата за да задам едно въпросче между другото.

Аз за разлика от авторката съм фен на джогинга, но за скачането на въже... i suck :(

Та въпроса ми е: само при мен ли се получава тази болка в прасците и след 100 скока ги чувствам 2 пъти по-големи. Имам чувството, че само там се натоварвам.
Аз ли не скачам правилно или при всички е така?

SladkaZagadka
07-30-2011, 17:19
От тези скокове няма ли да стопя мазнините в областта на прасците или само мускул ще направя?

SorrowEyes, при мен не е така, но аз правя по серии - 50 скока , 15 секунди почивка и отново :D

barbiegirl17
07-30-2011, 18:03
От тези скокове няма ли да стопя мазнините в областта на прасците или само мускул ще направя?

SorrowEyes, при мен не е така, но аз правя по серии - 50 скока , 15 секунди почивка и отново :D
Само мускул ще направиш.

SladkaZagadka
07-30-2011, 18:10
От тези скокове няма ли да стопя мазнините в областта на прасците или само мускул ще направя?

SorrowEyes, при мен не е така, но аз правя по серии - 50 скока , 15 секунди почивка и отново :D
Само мускул ще направиш.

E как да стопя мазнините тогава?

barbiegirl17
07-30-2011, 18:13
От тези скокове няма ли да стопя мазнините в областта на прасците или само мускул ще направя?

SorrowEyes, при мен не е така, но аз правя по серии - 50 скока , 15 секунди почивка и отново :D
Само мускул ще направиш.

E как да стопя мазнините тогава?
С тичане сутрин на гладно/ако говорим за мазнините по прасците/. Обаче трябва да се заредиш с търпение, точно в тази област доста трудно се постига резултат.

SladkaZagadka
07-30-2011, 18:33
От тези скокове няма ли да стопя мазнините в областта на прасците или само мускул ще направя?

SorrowEyes, при мен не е така, но аз правя по серии - 50 скока , 15 секунди почивка и отново :D
Само мускул ще направиш.

E как да стопя мазнините тогава?
С тичане сутрин на гладно/ако говорим за мазнините по прасците/. Обаче трябва да се заредиш с търпение, точно в тази област доста трудно се постига резултат.

А освен тичане какво друго ще предложиш?

DownloadVirus
07-30-2011, 21:39
Тичаш по 20 минути всеки ден и увеличаваш всяка седмица с 5 минути,по-добре да ходиш бързичко с около 6.5 km/h

Диетата каква е ?