PDA

View Full Version : объркана съм. помогнете ми.



bloodyF
07-30-2011, 05:15
моето семейство (баба,дядо,леля и мама) са кръстници на едни момчета.
обаче ние с единия от тях.. :oops:
та, има ли нещо съвсем грешно в това и как да кажа поне на баба ми?

Auriss
07-30-2011, 05:32
е че това какво общо има бе шемет ? Ако нямате роднинска връзка силно се съмнявам родителите ти да имат нещо против.
Другото ,което е - защо трябва да им казваш? Не казвам ,че е нужно да го криеш ,просто не разбирам защо е необходимо да ги занимаваш ако не са те питали ?

VaMpiRKaTaaa
07-30-2011, 05:46
Ако нямате кръвна връзка,не представлява проблем.

bloodyF
07-30-2011, 05:48
кръвна връзка нямаме, но ми е малко съвестно..ама като се позамислих, те са по-скоро като приятелски семейства.
а защо да им казвам.. защото в момента сме в града на моята и неговата баба (то тук се и запознахме) и ако някой ни види, той ще им каже, защото мен всички ме познават от малка..пък и да ви кажа честно, не ми е много яко постоянно като видим някой човек и да ни е гадно, че може да каже.. :?

Auriss
07-30-2011, 06:09
Да ти кажа - щом са ви приятелски семействата най-много да се зарадват ,не да те упрекват. Успокой се - нищо нередно няма.

marin4itu
07-30-2011, 06:13
Да ти кажа - щом са ви приятелски семействата най-много да се зарадват ,не да те упрекват. Успокой се - нищо нередно няма.

Именно!

bloodyF
07-30-2011, 06:17
^те не са точно приятелски, ами..вече обясних връзката
*питах баба ми, и тя каза:"а не, няма как да се ожените , те са ни роднини"
е да, ама аз не искам да се женим.. :? ама ми беше кофти да я питам втори път, че чисто щеше да се осъмни..

VaMpiRKaTaaa
07-30-2011, 06:36
Според баба ти и нейното старовремско мислете е естествено,че сте роднини,но щом нямате кръвна връзка значи не сте.Действай без да пука какво ще кажат хората.

Hilary_
07-30-2011, 07:38
Абе да не ти пука .. щом не сте роднини к'во лошо има? ..

balu4ka
07-30-2011, 07:55
Нямате роднинска връзка,тогава какъв е проблема?!
Щом се харесвате не виждам... какъв е смисъла толкова да се дерзаеш.Напротив ,имате повече козове.Вашите><техните се познават,море гууд (: .

KremProtivBru4ki
07-30-2011, 07:58
наеби го и избягай от града

SmilezZz
07-30-2011, 10:12
Супер,щом са си приятелски семейства. Надали тогава ще имат някакъв проблем. Пък и щом нямате кръвна връзка - какъв е проблема ?

Thrombocyte
07-30-2011, 10:16
Атакувай го младежа, к'во толкова му мислиш :)

sexytty
07-30-2011, 11:30
Приятелски семейства , познават те от малка - защо пък да не разрешат. :) Само спокойно. :)

DarkTemplar
07-30-2011, 14:52
Селски драми...

Колкото и да е банално ще ти препоръчам да се наслаждаваш на собствения си живот и емоции, вместо да се чудиш "кво ще кажат хората", пък били те и твои роднини. ;)

marti93
07-30-2011, 16:28
наслади се на връзката ви и нямай угризения ,щом не сте роднини!

Moderatorius
07-30-2011, 17:11
Селски драми...

Колкото и да е банално ще ти препоръчам да се наслаждаваш на собствения си живот и емоции, вместо да се чудиш "кво ще кажат хората", пък били те и твои роднини. ;)
Бе недей така, има хора (като мен), които наистина ги вълнува какво ще кажат хората, особено роднините. Като едно дете, не ми е приятно да разочаровам родителите си по някакъв начин. Тва, да не се съобразяваш с тях е един вид неуважение. Не че моите родители са перфектни, не че правя всичко, което ми кажат, но все пак се съобразявам до някаква степен с тях.

Иначе за теб - защо не им кажеш? :-o Друг вариант - крийте се.

blaaablaaablaaa
07-30-2011, 17:23
Най-много да се зарадват за вас. Още повече че познават другото семейство и мислят, че са свестни (ако е така де). Нямаш никакъв проблем - не се крий, ами показвай радостта си на света.

bloodyF
07-31-2011, 10:29
Иначе за теб - защо не им кажеш? :-o Друг вариант - крийте се.[/i]


не знам, още сме в началото
тя майка му май разбра де, ама не е официално някакво,т.к. нашите още не знаят (не съм у дома), а баба ми е твърдо против тая връзка (тя не че знае че имаме , ама по принцип си е против) ,защото според нея сме някакви роднини..пък то хич не е така, ама няма значение

и засега няма да им казваме,ако продължим напред тогава : )

мерси на всички
много си се радвам на връзката ни и нямаме абсолютно никакво намерение да се разделяме заради някакви остарели разбирания и т.н.

Audiophile
07-31-2011, 13:24
Бъди щастлива, приятелче :)

bloodyF
07-31-2011, 13:40
Бъди щастлива, приятелче :)


благодаря ти, Ди ^^
оценявам го!

Torn
07-31-2011, 13:44
have fun :)

marin4itu
07-31-2011, 13:56
Баба ти се дърпа, защото са им кръстници и се водят духовни родители или нещо от тоя сорт... За това ти разправя, че сте роднини, а вие всъщност нямате кръвна, а духовна връзка.. За мен са глупости, защото не съм вярваща, ама вие си преценете...

fenkaaa
07-31-2011, 14:42
Приятелски семейства , познават те от малка - защо пък да не разрешат. :) Само спокойно. :)

Особено баба ти много ще се радва.. нали са такива бабите,като се познаваш с някое момче от много време или са приятели на семейството се почва.. ще се зимате като пораснете,ще се зимате :D :D

DarkTemplar
07-31-2011, 16:10
Бе недей така, има хора (като мен), които наистина ги вълнува какво ще кажат хората, особено роднините. Като едно дете, не ми е приятно да разочаровам родителите си по някакъв начин. Тва, да не се съобразяваш с тях е един вид неуважение. Не че моите родители са перфектни, не че правя всичко, което ми кажат, но все пак се съобразявам до някаква степен с тях.

Иначе за теб - защо не им кажеш? :-o Друг вариант - крийте се.
Точно там е проблема - чувството (ви) за отговорност е леко (понякога и тежко) прекалено. Аз също съм едно дете и всички погледи са вперени в мен, но никога не съм си подбирал приятелките/партньорките според критериите на родителите ми. Различни хора от различни поколения сме, няма как да имаме еднакъв вкус. Тея филми "аз съм супер примерен и не искам да разочаровам нашите" звучат добре, но все някога трябва да се надживеят и да се заложи на вземането на самостоятелни решения (и поемането на съответната отговорност ест.).

Да им каже би било най-зрялата постъпка, въпросът е дали й стиска.


много си се радвам на връзката ни и нямаме абсолютно никакво намерение да се разделяме заради някакви остарели разбирания и т.н.
Само така авторке. Успех в любовната авантюра и продължавай да мислиш повече за собственото си щастие и благосъстояние, отколкото за мнението на другите. :)

bloodyF
08-01-2011, 10:35
Само така авторке. Успех в любовната авантюра и продължавай да мислиш повече за собственото си щастие и благосъстояние, отколкото за мнението на другите. :)

благодаря и ще се опитам, т.к. в момента това за мен е най-важно :)