PDA

View Full Version : Косата ми след къпане е на ужасни къдрици



zvezdiichkataa
07-30-2011, 08:32
Значии .. този проблем не е само мой, не съм търсила такава тема, ако се повтаря - сории.. Таа .. косата ми след къпане е ужасна - начупена ии рошава. След всяко къпане /2 пъти в седмицата/ я изправям . А и в дните, в които не си къпя косата пак я изправям, защото като се събудя пак се е накъдрила малко. Та въпроса ми ее как да намаля изправянето ии ако някойй има като моя проблем да ми каже как се справя с косата си, без да я изправя. Бтв .. имам г/д дълга коса,а искам да порасне още, ама като отида на фризьор винаги реже по много , защото е изгорена. Засега мисля да опитам да се оплета на плитки ии на сутринта да съмм с по-хубави къдрици . Добра идея ли е ? :d

pressiana
07-30-2011, 08:42
Имам една съученичка, която си изправя косата по няколко пъти на ден. :?
Ужасно е, по добре си я направи нещо, накъдри я, начупи я /без да я гориш/, отколкото непрекъснато да я дърпаш и гориш с пресата.

Иначе аз почти никога не си изправям косата и ако я изправя, ще е със сешоар и кръгла четка.

DoublePleasure
07-30-2011, 11:12
Здравей мила! Косата ми е много къдрава и също като теб я изправям секи ден.Да но искам дълга и здрава коса и затова започнах да я вързвам на кок или карам майка ми да ми оплете плитка и стоя цял ден с вързана коса и тя наистина пораства.Отностно пресите и изправянето .. радвай се на това което ти е дал господ :) И аз я мразя,но трябва да се приемем такива каквито сме :-)

nymphadora
07-30-2011, 11:25
Аз съм с къдрава коса и преди много я горях с пресата.Много изсъхна и реших да спра.Сега си я мачкам с бира,или пяна и даже се харесвам повече с къдрава,отколкото с права коса.

blueberryyy
07-30-2011, 11:54
^можеш ли да обясниш как става това с бирата?

Аз също бях така преди, бях решила, че с чуплива коса не може и всеки ден изправях, но първо, че ми писна ужасно много, второ, че косата ми стана като слама и просто се отказах. Сега се харесвам много повече с начупена коса, изправям се най-много веднъж в месеца, ако не ме домързи...

Djuff
07-30-2011, 12:08
Вържи си я на плитка докато е влажна и изчакай да изсъхне.Стават много сладки вълнички или докато е влажна я намачкай малко с пяна или ако изкаш да е права я изсуши със сешоар и голяма кръгла четка, пак гори, но по-малко.

Minerva
07-30-2011, 12:15
Изправяй си я, щом не я харесваш, обаче и слагай термозащитен крем/спрей и маска. Като не ти харесва къдрава, по-добре си я оправяй и я подстригвай редовно. Ако си ти това на снимката, доста дългичка според мен ти е косата, повече не е много красиво.

nymphadora
07-30-2011, 12:17
^можеш ли да обясниш как става това с бирата?



Като си с влажна коса си слагаш малко бира на ръцете и почваш да мачкаш все едно си слагаш пяна за коса.За по голям ефект аз си слагам и след като изсъхне и става много къдрава и оформена.

zvezdiichkataa
07-30-2011, 12:44
Благодаря ви за съветите, страхотни сте. Да, това на снимката съм аз, но по собствено желание .. искам по-дълга косичка. :) :-P

zvezdiichkataa
07-30-2011, 12:45
Ммм, блягодаря за съветите, страхотни сте. И и , да , това на снимката съм аз, но по собствено желание , искам по-дълга косичка. Отново благодаря за съветчетата. :) :-P

Alekssandyr
07-30-2011, 16:03
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

pressiana
07-30-2011, 16:26
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

Аз пък харесвам момчешки коси, които са начупени. Е не чупка само до ушите и на врата.. но ги предпочитам пред идеално правите.

Harmonyy
07-30-2011, 17:07
Моята коса е права,но връхчетата ми са на супер гадни чупки и просто няма как да я оставя така.. Като сме на даскало я изправям секи ден,щото като стана пак са си се начупили :( много е кофти , но се радвам,защото косата ми не цъфти чак толкова..Напоследък започнах да се плета на рибена кост,или на обикновени плитки и ефектът е доста добър..просто не може всеки ден да се изправя..нямам избор :/

Alekssandyr
07-30-2011, 17:10
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

Аз пък харесвам момчешки коси, които са начупени. Е не чупка само до ушите и на врата.. но ги предпочитам пред идеално правите.

Всичко бих дал, за да е права косата ми .. наистина всичко !

MaLkaTa_LaDy
07-30-2011, 17:24
Абе момчета с чуплива рошава коса са толкова по-секси от тези с правите коси, които на мен ми приличат на зализани в повечето случаи.
А по темата: Аз я суша с дифузер и й слагам лак след това, за да стои на отделни кичури. Спрях да се изправям от няколко месеца и много повече си се харесвам с коса близка до естествната ми.

plamuu
07-30-2011, 17:26
И аз съм така - със супер къдрава коса и всеки ден я изправям. А през лятото я изправям само след къпане и като се извият крайчетата я намачквам с пяна и връзвам на кок. 8-) И плитките са вариант , но на мене лично не ми стоят. 8-)

Мм, иначе можеш още докато е влажна косата да я намачкваш с пяна, много добре става . :)

elifunniest
07-30-2011, 18:23
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

Аз пък харесвам момчешки коси, които са начупени. Е не чупка само до ушите и на врата.. но ги предпочитам пред идеално правите.
Аз предпочитам момчета с чуплива или къдрава коса, :oops: Дори е много секси като косата е леко рошава! 8-)

Co0kieGirl
07-30-2011, 21:09
и аз съм къдраво и миналата година по едно време много си тормозех косата.На време се спрях и осъзнах,че ми е по-добре къдраво 8-)

againstyou
07-30-2011, 21:17
Mного рядко,няма нужда просто,защото си ми е почти права.

07-30-2011, 21:36
моята е чуплива..понякога я изправям с бретон или без :D
Но често я сплитам защото не винаги ми се занимава :D

canopy_
07-30-2011, 22:56
Моята коса е къдрава, но ако след баня не я издухам малко със сешоара стои гадно, т.е сплескана. За това си слагам една кърпа, която попива водата, стоя така час-два, според времето с което разполагам. После я изсушавам (с главата надолу). Така става по обемна и небрежна.
Преди си я изправях постоянно и си я бях съсипала. Намери начин, чрез които да спреш с това изправяне. Например има толкова много продукти за оформяне на къдрици. :)

zvezdiichkataa
07-31-2011, 16:50
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

ами аз по принцип не харесвам момчета с къдрави коси, но можеш да си купиш лак за коса и да си вдигаш косата нагоре, пък отдолу да я залижеш не мога да ти кажа по какъв начин .. имам един приятел с къдрава коса и така прави .. ще го питам как се зализва и ще ти пиша, но става хубаво :) :-P

zvezdiichkataa
07-31-2011, 16:51
Моята коса е къдрава, но ако след баня не я издухам малко със сешоара стои гадно, т.е сплескана. За това си слагам една кърпа, която попива водата, стоя така час-два, според времето с което разполагам. После я изсушавам (с главата надолу). Така става по обемна и небрежна.
Преди си я изправях постоянно и си я бях съсипала. Намери начин, чрез които да спреш с това изправяне. Например има толкова много продукти за оформяне на къдрици. :)

еее, като са толкова много дай 2-3 примера да е по-хубаво накъдрена БЕЗ да я горя .. :X

zvezdiichkataa
07-31-2011, 16:53
И аз съм така - със супер къдрава коса и всеки ден я изправям. А през лятото я изправям само след къпане и като се извият крайчетата я намачквам с пяна и връзвам на кок. 8-) И плитките са вариант , но на мене лично не ми стоят. 8-)

Мм, иначе можеш още докато е влажна косата да я намачкваш с пяна, много добре става . :)

мерси за съвета, страшна си :)

canopy_
07-31-2011, 17:44
Моята коса е къдрава, но ако след баня не я издухам малко със сешоара стои гадно, т.е сплескана. За това си слагам една кърпа, която попива водата, стоя така час-два, според времето с което разполагам. После я изсушавам (с главата надолу). Така става по обемна и небрежна.
Преди си я изправях постоянно и си я бях съсипала. Намери начин, чрез които да спреш с това изправяне. Например има толкова много продукти за оформяне на къдрици. :)

еее, като са толкова много дай 2-3 примера да е по-хубаво накъдрена БЕЗ да я горя .. :X

Ти четеш ли? Пише 'продукти', а не 'начини'. Отиваш в съответния магазин и търсиш продукта според косата си.

zvezdiichkataa
07-31-2011, 19:09
Моята коса е къдрава, но ако след баня не я издухам малко със сешоара стои гадно, т.е сплескана. За това си слагам една кърпа, която попива водата, стоя така час-два, според времето с което разполагам. После я изсушавам (с главата надолу). Така става по обемна и небрежна.
Преди си я изправях постоянно и си я бях съсипала. Намери начин, чрез които да спреш с това изправяне. Например има толкова много продукти за оформяне на къдрици. :)

еее, като са толкова много дай 2-3 примера да е по-хубаво накъдрена БЕЗ да я горя .. :X

Ти четеш ли? Пише 'продукти', а не 'начини'. Отиваш в съответния магазин и търсиш продукта според косата си.

ауу объркала съм, бе .. ч0вещинка , хъхъх .. хубаво иначе

terii
07-31-2011, 21:03
Аз преди я къдрех почти всеки ден :? Сега нещо започнах да се харесвам с права коса и започнах често да се изправям

plamuu
07-31-2011, 21:16
И аз съм така - със супер къдрава коса и всеки ден я изправям. А през лятото я изправям само след къпане и като се извият крайчетата я намачквам с пяна и връзвам на кок. 8-) И плитките са вариант , но на мене лично не ми стоят. 8-)

Мм, иначе можеш още докато е влажна косата да я намачкваш с пяна, много добре става . :)

мерси за съвета, страшна си :)


8-) . Мм междудругото, може да се правиш и с някакви едри ролки , така ще изглежда все едно си се правила на маша с голям диаметър и няма да си гориш косата. 8-)

pressiana
07-31-2011, 21:25
Абе.. аз съм момче, ама и мен ме е яд, че ми е чуплива косата.. щот прическите, които ми харесват са за хора с доста по-права от моята коса и направо откачам .. :o

ами аз по принцип не харесвам момчета с къдрави коси, но можеш да си купиш лак за коса и да си вдигаш косата нагоре, пък отдолу да я залижеш не мога да ти кажа по какъв начин .. имам един приятел с къдрава коса и така прави .. ще го питам как се зализва и ще ти пиша, но става хубаво :) :-P

Съвет - не прави горното нещо.
Нищо лично. 8-)

zvezdiichkataa
08-01-2011, 10:25
И аз съм така - със супер къдрава коса и всеки ден я изправям. А през лятото я изправям само след къпане и като се извият крайчетата я намачквам с пяна и връзвам на кок. 8-) И плитките са вариант , но на мене лично не ми стоят. 8-)

Мм, иначе можеш още докато е влажна косата да я намачкваш с пяна, много добре става . :)

мерси за съвета, страшна си :)


8-) . Мм междудругото, може да се правиш и с някакви едри ролки , така ще изглежда все едно си се правила на маша с голям диаметър и няма да си гориш косата. 8-)

мерси (: