PDA

View Full Version : Набирания



e4emik
07-30-2011, 09:39
Значи на 15 съм висок съм 174 и тежа 63 кг ... и не мога да направя и едно набиране :-x :-x от началото докато свия до средата изобщо не мога .. а от средата на горе ми е лесно ... защо така се получаава и кака мога да се науча да правя 1 цяло набиране ....

awerw
07-30-2011, 10:27
Прави всеки ден набирания и накрая ще успееш.

slicky
07-30-2011, 10:58
Прави всеки ден набирания и накрая ще успееш. Сигурно е искал да каже опити за набиране.Сложи нещо под лоста като столче или нещо подбно.Но преди набиранията почни с лицеви опори и кофички за да събереш сила.Между другото има 1 програма за набирания. http://twentypullups.com/node/1-ето линк.

e4emik
07-30-2011, 11:03
Прави всеки ден набирания и накрая ще успееш. Сигурно е искал да каже опити за набиране.Сложи нещо под лоста като столче или нещо подбно.Но преди набиранията почни с лицеви опори и кофички за да събереш сила.Между другото има 1 програма за набирания. http://twentypullups.com/node/1-ето линк.

лошото е че съм се мъчил и кофички а и те не стават :@ :@ а много искам да почна Streetfitnes

slicky
07-30-2011, 11:07
Не ти говоря за обикновенните кофички,а тези на пейка(не съм уточнил) . http://www.bb-team.org/exercise/1180_kofichki-na-peyka-polukofichki#axzz1TaNO1PT7 -за това говоря.Пък огледай и програмата,която дадох.Там пише,че ако не можеш 1 набиране да правиш асистирани,т.е. със столче.

slicky
07-30-2011, 11:09
И да знаеш-стрийт фитнеса не е само набирания.Ако мислиш,че бицепса прави ръката,си в голяма грешка.2/3 от ръката ти е трицепс.

e4emik
07-30-2011, 11:18
И да знаеш-стрийт фитнеса не е само набирания.Ако мислиш,че бицепса прави ръката,си в голяма грешка.2/3 от ръката ти е трицепс.
Аз искам да започна да тренирам Streetfitnes .. но щом не мога 1кофичка или 1 набиране .. за кво да говорим пък не съм дебел .. гледал съм разни дебелаци ги праят по 20 кофички аз 1 не мога

slicky
07-30-2011, 11:22
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.

loveca777
07-30-2011, 11:24
И да знаеш-стрийт фитнеса не е само набирания.Ако мислиш,че бицепса прави ръката,си в голяма грешка.2/3 от ръката ти е трицепс.
Аз искам да започна да тренирам Streetfitnes .. но щом не мога 1кофичка или 1 набиране .. за кво да говорим пък не съм дебел .. гледал съм разни дебелаци ги праят по 20 кофички аз 1 не мога
Пич нали всеки е започнал от нулата.
Не ги гледай ,,дебелаците'' . То няма голямо значение... иска се тренировки.
Прави домашен фитнес, вдигай някакви гири...
Всичко с времето си. ;)
Успех.

e4emik
07-30-2011, 11:25
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.
ходя на фитнес но повече ми се иска да тренирам стрийтфитнес ..
а ако ми кажеш и някакви упражнения в фитнеса които да са подготовка за лостовете ... ще съм много благодарен

loveca777
07-30-2011, 11:26
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.
Ако ще ходи на фитнес преди това трябва малко да заякне ! Независимо дали със набирания или с вдигане на гири...
Иначе от лежанка колко ще вдигне? 20 ли ?

loveca777
07-30-2011, 11:28
Щом ходиш - добре пак :)

slicky
07-30-2011, 11:28
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.
Ако ще ходи на фитнес преди това трябва малко да заякне ! Независимо дали със набирания или с вдигане на гири...
Иначе от лежанка колко ще вдигне? 20 ли ? В залата ще придобие някаква сила,иначе ще отиде на лостовете няма да успее да се набере и ще се откаже.За лостовете трябва упорство и добър хран.режим, а като го гледам колко е инф,надали ще се справи.

loveca777
07-30-2011, 11:34
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.
Ако ще ходи на фитнес преди това трябва малко да заякне ! Независимо дали със набирания или с вдигане на гири...
Иначе от лежанка колко ще вдигне? 20 ли ? В залата ще придобие някаква сила,иначе ще отиде на лостовете няма да успее да се набере и ще се откаже.За лостовете трябва упорство и добър хран.режим, а като го гледам колко е инф,надали ще се справи.
Лостове и фитнес нямат нищо общо!!
Фитнеса може много малко да му помогне...
Лостовете от начало доста ,,помпят'' . След това спира ефекта и трябва с допълнителни тежести.
Ако иска релефно тяло, да е жилка, корав , но не много мускулест. Без големи ръце - атлетично тяло- да почва лостове. ;)

Rolezzz
07-30-2011, 12:07
Хранителен режим имаш ли? И той влияe...

redbul2
07-30-2011, 12:53
Влизай в залата и прави вертикален скрипец с широк хват пред гърди и зад врат. А също много ще ти помогне и теглене,придърпване на вертикален скрипец с тесен подхват. Прави по 3-4 серии с 10 повторения. Трябва да постигнеш такава сила,че да можеш да дърпаш на вертикалния скрипец: с широк хват поне 55-60 килограма,а на тесния хват поне 50 кг. И тогава е сигурно,че ще се набираш без проблем.
Обаче,ако не можеш да издърпаш толкова,вероятно няма да можеш и да се набираш защото нямаш сила.

loveca777
07-30-2011, 13:00
Влизай в залата и прави вертикален скрипец с широк хват пред гърди и зад врат. А също много ще ти помогне и теглене,придърпване на вертикален скрипец с тесен подхват. Прави по 3-4 серии с 10 повторения. Трябва да постигнеш такава сила,че да можеш да дърпаш на вертикалния скрипец: с широк хват поне 55-60 килограма,а на тесния хват поне 50 кг. И тогава е сигурно,че ще се набираш без проблем.
Обаче,ако не можеш да издърпаш толкова,вероятно няма да можеш и да се набираш защото нямаш сила.
Това са простотии....
Аз се научих да се набирам без да дърпам нищо. После във фитнеса дърпах някакви 40...
Познавам момчета ,които дърпат много . Но пък много трудно се набират. И обратното...
Двете нямат нищо общо според мен.

play23
07-30-2011, 14:12
Почни с негативни набирания т.е слагаш нещо под лоста докато си в такава позиция, че все едно си направил едно набиране само се пускаш надолу, ама не много бързо. Не след дълго ще можеш да правиш набирания. Другото с по-тесен хват е по-лесно.

Vagabond
07-30-2011, 14:35
Сигурно доста хора ще скочат,ама стрийта е ала-бала.Отиваш във фитнес залата и почваш там.
ходя на фитнес но повече ми се иска да тренирам стрийтфитнес ..
а ако ми кажеш и някакви упражнения в фитнеса които да са подготовка за лостовете ... ще съм много благодарен
Във фитнеса също има лост.Преди тренировка за гръб прави набирания или поне се опитвай.Нека някой приятел ти помага,като ти хване краката и ти помага да се набираш+тва във него/фитнеса/можеш да правиш и кофички и пулокофички+всички други упражнения.Няма смисъл от стрийт/лично мнение не ме нападатейте лостаджиите/

DownloadVirus
07-30-2011, 14:48
Фитнеса и лостовете нямали нищо общо :D Само дето във фитнеса има лост и успоредка . И ква е цялата работа ? Не можеш се набираш? Първо почваш да тренираш с по-малки тежести и тогава почваш със собствено тегло,малко хора на тази вързаст без никакви тренировки могат да се набират.. Също добра опция е да викаш някой да ти помага като се набираш ;)

awerw
07-30-2011, 14:53
2 стр. изписахте за една много проста тема, все едно да пита някой как да се научи да бута 70 от лег а той може само 50, еми буташ всеки ден и накрая ще успееш, то няма техника, няма нищо което трябва да се знае.

firstdiesel
07-30-2011, 15:19
що всички се ориентират към стрийтфитнес ???

ArrowsOfDeath
07-30-2011, 16:23
що всички се ориентират към стрийтфитнес ???

Щото във фитнеса ще станат с 50 ръка, а пък не искат :lol:

slicky
07-30-2011, 16:51
що всички се ориентират към стрийтфитнес ??? от стрийта се пораства на височина :lol: :lol:

ZipFail
07-30-2011, 16:56
А и се прави релеф, а то от финтеса ставаш мазен само :?

slicky
07-30-2011, 16:58
А и се прави релеф, а то от финтеса ставаш мазен само :? Изводът е:ходете на стрийт за да сте силни и готини и да растете и да нямате мазнини. 8-) 8-)

firstdiesel
07-30-2011, 19:55
стрийтфитнес - чиста работа ...

ми викам и аз да го почвам, да сторя 80-90 ръка на лостовете и да стана леко безсмъртен .... :D

e4emik
07-31-2011, 09:47
между другото в нас имам лост прикрепен към касата на вратата .. и не е висок ... мога да правя това упражнение което от наи горното положение спускам на доло бавно ... но дали ще помогне незнам . Вчера ходих в даскало на успоредките и смъквам около 1 педя на кофички :X

Torn
07-31-2011, 10:12
Пич иска се постоянство , ако се опитваш 1 път на ден няма да стане ... Почваш всеки ден да се опитваш по колко пъти можеш и след време ще можеш не 1 а 10 всичко се постига с времето , пък ако чак толкова неможеш вземи някой приятел да те бута леко за гърба докато свикнеш и после сам

mlakniwe2
07-31-2011, 10:16
Аз пък съм същия ръст и многоо по-малко килограми и мога да правя цели 5 набирания 8) без да съм тренирал никога и не мисля да го прая, защото така изглеждам по-малък и още ми дават детски билет навсякъде пък съм на 18 8) и плащам по-малко навсякъде, щото ме мислят за 14 годишен-тва е супер яко, ако тренирам ще заприличам на някъв 20 годишен ужас ,пък и повечето на 18 дори и брада имат вече и се бръснат ,пък аз още няям 8)

anonymous546178
07-31-2011, 10:24
теб и акъла ти е на 14 годишен

mlakniwe2
07-31-2011, 10:51
теб и акъла ти е на 14 годишен

Що така мислиш, аз съм мноого умен и имам познания в много науки 8) ако, който е тъп компенсира с хубаво тяло и тренировки, но за съжаления в главата няма никой, мога да дам много примери на хора, които преди да почнат да тренират и да се нацепят бяха много по-умни, а ся са супер тъпи и изпростели, но нацепени-това е важното-вежте ме кой съм аз с много хубаво тяло съм, но съм супер тъп :-o

redbul2
07-31-2011, 12:13
а ся са супер тъпи и изпростели, но нацепени-това е важното-вежте ме кой съм аз с много хубаво тяло съм, но съм супер тъп :-o

Е,не искаш ли и ти да направиш хубаво тяло,бе момче? :) Всички го искат. На фитнес не ходиш ли? Не са притеснявай,затъпява се,но само малко от фитнеса. :D Не сме хептен тъпи,я. :D Ако е малко,не пречи! :)

loveca777
07-31-2011, 15:28
Стига сте критикували тоя стриит фитнес! Нямате ли си друга работа...
Мислите ли,че не усещам , че доста изостават някой мускулни групи от лостовете като не ходя дълго време на фитнес - така си е. Но просто стриита ме влече доста. А фитнеса по-малко. С много по - голям кеф ходя да тренирам на лостове ...
И тай де...
Той Арнолд а сиктир му изпрострял тап*нгер :shock: ОО и Американското правителство колко глупави, че са го били избрали за губернатор! :shock:
:D

DownloadVirus
07-31-2011, 15:42
Лудак си е Арнолд :)

firstdiesel
07-31-2011, 17:00
а ся са супер тъпи и изпростели, но нацепени-това е важното-вежте ме кой съм аз с много хубаво тяло съм, но съм супер тъп :-o
акъл не се губи, той се крие ;)

MysteryOfMan
07-31-2011, 18:56
Прави лицеви, за да натрупаш сила, и тогава се качи на лоста.

DownloadVirus
07-31-2011, 19:10
Прави лицеви, за да натрупаш сила, и тогава се качи на лоста.

Какво общо имат лицевите с набиранията ? :-o

musicinmyveins
07-31-2011, 19:20
Прави лицеви, за да натрупаш сила, и тогава се качи на лоста.

Какво общо имат лицевите с набиранията ? :-o :D :D :D :D :D :D Зе ми буквите от клавиатурата.Прави http://www.bb-team.org/exercise/3500_horizontalni-nabiraniya#axzz1TiBKRkrQ и опитвай на лоста.Ше скачаш ли ше драпаш ли опитвай....И гледай да не си избиеш зъбките като скачаш :D Айде успех

firstdiesel
07-31-2011, 19:32
Прави лицеви, за да натрупаш сила, и тогава се качи на лоста.

Какво общо имат лицевите с набиранията ? :-o

ИМАТ! На едно тяло са ;) Ако се развиват едните, малко или много се развиват и другите ....
Но ще е по-удачно да кляка, не да прави лицеви опори, ефекта ще е по-бърз, понеже мускулите на краката са по-големи от гърдите и трицепсите.........
най-добре ще е да прави всички базови упражнения :D

DownloadVirus
07-31-2011, 20:27
Прави лицеви, за да натрупаш сила, и тогава се качи на лоста.

Какво общо имат лицевите с набиранията ? :-o

ИМАТ! На едно тяло са ;) Ако се развиват едните, малко или много се развиват и другите ....
Но ще е по-удачно да кляка, не да прави лицеви опори, ефекта ще е по-бърз, понеже мускулите на краката са по-големи от гърдите и трицепсите.........
най-добре ще е да прави всички базови упражнения :D

То ако ставаше на лоста да правиш базови упражнения,билдърите нямаше да се харчат за фитнеси :D

firstdiesel
08-01-2011, 10:35
То ако ставаше на лоста да правиш базови упражнения,билдърите нямаше да се харчат за фитнеси :D

упсс .. забравих, че става въпрос за стриит-щанга :D :D