PDA

View Full Version : Проблем с touchscreen :(



Biskfitka
07-30-2011, 11:10
Имам телефон Самсунг Star....отдавна екрана му е надраскан,но досега нямаше проблем :-D И от няколко дни,когато например се опитам да натисна 8,то излиза като 2...и с всичко е така,преди се оправяше,но тази сутрин не става :x и го оставих :o Някой има ли идея как може да се оправи,няма да му сменям дисплея,то ще излезе повече от самия телефон :Д
Бях чувала за някакво покритие,което слагат часовникарите,но нямам представа какво представлява точно :(

DarkAngelOfHope
07-30-2011, 11:20
някаде в опциите на телефина трябва да има калибриране на дисплея пусни го извърши нужните действия и виж дали ще се оправи ... покритието няма да ти помогне ако вече е повреден дисплея :)

може да ти е повреден самия touch а не дисплея и ремонта ще ти струва доста по малко :)

gadgetsbg
07-30-2011, 11:37
Здравей,
DarkAngelOfHope ти е дал/а много добър съвет. Ако все пак това не помогне, можеш да ми пишеш на мейла, защото смятам, че мога да намеря подобен дигитайзер (повърхността над дисплея, която го прави тъч скриин) на ниска цена.

Поздрави

Biskfitka
07-30-2011, 11:59
Мерси,обаче телефона е изключен...не мога да напиша пин кода,там е проблема ,ако беше включен щеше да върши някаква работа г/д...;(
Аз мисля,че е от дисплея,защото наистина е доста надраскан,а и преди няколко дни забелязах нещо като ''пукнато'' ;д ....но един приятел каза,че не е...уф :(
По-късно ще пробвам пак да го включа,пък ако не ще го мисля ;х

gadgetsbg какво представлява дигитайзер :oops:


А май е това http://gsmmobile.eu/index.php?route=product/product&product_id=962 ...;д значи и в сервиз за телефони може да се смени ,предполагам :-o

gadgetsbg
07-30-2011, 12:06
Здравей,
Да - точно това е! Все пак, опитай да включиш телефона без сим карта и с няколко опита да достигнеш до калибрацията на дисплея. Другия вариант е резет на телефона.

Поздрави

Biskfitka
07-30-2011, 12:15
Здравей,
Да - точно това е! Все пак, опитай да включиш телефона без сим карта и с няколко опита да достигнеш до калибрацията на дисплея. Другия вариант е резет на телефона.

ПоздравиАко го включа ще стане,защото вече го схванах,просто натискам по-надолу,за да отговаря по-горното ...например за 9 ми е 1...проблема е,че за 7,8,9 няма къде да натисна ;д а там е и менюто,затова не мога да стигна до това... :( ...
Не се бях сетила,че може и без сим :o



А колко години е гаранцията на телефоните от Мтел :-o :)

gadgetsbg
07-30-2011, 12:26
Здравей,
Гаранцията на Samsung s5230 Star е 2 години, не би трябвало да има значение от къде е закупен.

Поздрави

Biskfitka
07-30-2011, 12:31
Здравей,
Гаранцията на Samsung s5230 Star е 2 години, не би трябвало да има значение от къде е закупен.

Поздрави :) Значи ще си го закарам в Мтел,на една приятелка й бяха сменили дисплея( само че виваком),защото беше в г/д същото състояние :)

Благодаря ви много,много.така се бях депресирала :grin: :-)

Biskfitka
07-31-2011, 00:46
Аааа дали ще има проблем,че отзад съм си рисувала телефона с лакове...и личи и преди това ,че съм си лепила разни глупости ;д ..то няма нищо общо с дисплея и цялата система на телефона,но все пак... :-o