PDA

View Full Version : Часовник



dev22
07-30-2011, 17:46
Темата със сигурност е тъпа!!! :o Часовника долу на лентата на задачите винаги при включването на Windows се прави на сепетемвпи 2006 и часа на 12:00,как да направя да е сверен винаги без аз да го сверявам? Ще ви бъда много благодарен,ако ми съдействате :razz:

K_O_L_E_V
07-30-2011, 18:39
С кой Windows си ? XP, Vista, 7 ?

dev22
07-30-2011, 19:22
С кой Windows си ? XP, Vista, 7 ? с XP

SeXyMaCka
07-30-2011, 19:28
И аз съм така на старият комп. Преди бях с XP сега съм със седмицата.

gadgetsbg
07-30-2011, 19:36
Здравей,
Свери часа на компютъра. Натисни клавиша с логото на Windows (до клавишите Alt) + клавиша R. Ще се появи диалоговия прозорец Run. В него напиши cmd - ще ти се отвори командния промт. В него трябва да напишеш time /t - ще ти покаже някакъв час. Ако той се различава с този на Windows-a, то батерията на дъното ти е заминала и ще трябва да се смени.

Поздрави

dev22
07-30-2011, 19:48
Здравей,
Свери часа на компютъра. Натисни клавиша с логото на Windows (до клавишите Alt) + клавиша R. Ще се появи диалоговия прозорец Run. В него напиши cmd - ще ти се отвори командния промт. В него трябва да напишеш time /t - ще ти покаже някакъв час. Ако той се различава с този на Windows-a, то батерията на дъното ти е заминала и ще трябва да се смени.

Поздрави
http://prikachi.com/images/103/3630103y.jpg - до колкото разбрах си е нормално,а има ли някакъф проблем като всяка вечер като си изгася компа както трябва: старт-изключване на комп. ....... и после от щепсела и чак на следваща сутрин го включвам? Да не да е от това? :)

gadgetsbg
07-30-2011, 19:53
Здравей,
Напиши следните команди в команд промта:
net stop w32time
w32tm /unregister
w32tm /register
net start w32time

Ако и това не помогне ще е добре да се изкара батерията от дъното, за да се замери.

Поздрави

dev22
07-30-2011, 20:06
Здравей,
Напиши следните команди в команд промта:
net stop w32time
w32tm /unregister
w32tm /register
net start w32time

Ако и това не помогне ще е добре да се изкара батерията от дъното, за да се замери.

Поздрави и сега ще разбера чак кат си изкюча компа нали? :)

gadgetsbg
07-30-2011, 20:30
Здравей,
Щом ти прави проблема при включване на компютъра, то чак тогава ще разбереш дали проблема продължава да съществува.

Поздрави

dev22
07-30-2011, 20:31
Здравей,
Щом ти прави проблема при включване на компютъра, то чак тогава ще разбереш дали проблема продължава да съществува.

Поздравида много ти благодаря!!! :)

Requisition
07-30-2011, 21:42
XP мисля че правеше и подобни проблеми ако биоса се реска при включване на компа, но не съм сигурен, защото не го ползвам от години. :)

gadgetsbg
07-30-2011, 22:22
Здравей,
Всяка операционна система би ти правила проблем с датата и часа, ако биоса се резетва :)

Поздрави

dev22
07-31-2011, 14:20
Здравей,
Щом ти прави проблема при включване на компютъра, то чак тогава ще разбереш дали проблема продължава да съществува.

Поздравида много ти благодаря!!! :)да ама не се е оправило :lol:

doomkillerr
07-31-2011, 15:04
Ами проблема се решава елементарно, като се смени батерията на дъното... Струва 2-3 лева (орентировъчно) и се сменя точно за 2 минути с отварянето и затварянето на кутията на компа.

П.С. - "dev22" - Случва се така, че часовника ти тръгва от определена дата, защото след изключването на компа от "Shut down" го изключваш и от контакта - По принцип батерията на дъното е за да се запаметяват направените от Биоса настройки, както и системната дата и час, но при теб батерията е остаряла и не държи ток, за това трябва да се подмени! :)

dev22
07-31-2011, 16:36
Ами проблема се решава елементарно, като се смени батерията на дъното... Струва 2-3 лева (орентировъчно) и се сменя точно за 2 минути с отварянето и затварянето на кутията на компа.

П.С. - "dev22" - Случва се така, че часовника ти тръгва от определена дата, защото след изключването на компа от "Shut down" го изключваш и от контакта - По принцип батерията на дъното е за да се запаметяват направените от Биоса настройки, както и системната дата и час, но при теб батерията е остаряла и не държи ток, за това трябва да се подмени! :)благодаря че ми отговорихте!!!! :)