PDA

View Full Version : Преинсталиране на Нокиа 5530



sexobeaat
07-31-2011, 08:28
ЗДР..
Телефона ми има проблем с камерата и мисля че ако преинсталирам Ос,ще се оправи....Но нз как става.Моля някой от вас да ми помогне :) :)

gadgetsbg
07-31-2011, 08:47
Здравей,
Опитай да ъпдейтнеш телефона през Ovi Suitе. При качването на нов firmware винаги има риск от brick на телефона.

Все пак, можеш ли да дадеш повече информация за проблема?

Поздрави

sexobeaat
07-31-2011, 08:53
Здравей,
Опитай да ъпдейтнеш телефона през Ovi Suitе. При качването на нов firmware винаги има риск от brick на телефона.

Все пак, можеш ли да дадеш повече информация за проблема?

Поздрави
Ми значи като пусна камерката(програмата)стои си вкл но с черен фон....абе както обикновенно но си няма картина...и когат натисна да снима там ми излиза обработка(обработва снимката окло минута) и после излиза снимката не може да се обработва моля рестартирайте телефона нещо от сорта май беше....
А за преинстал...потърсих малко в други теми и видях че трябва програмата Nokia Software Updater,но ако преинсталирам ще загубя ли всичките си файлове(програми,снимки,иг и,песни и т.н.)както при Windows например :shock: :shock:

gadgetsbg
07-31-2011, 09:03
Здравей,
Опитай да ъпдейтнеш телефона през Ovi Suitе. Друга от функциите на Ovi Suite е backup - запазване на информацията от телефона в компютъра. По принцип при ъпдейт през Ovi Suite няма да ти се изтрие информацията. Но след ъпдейт обикновено телефона става много бавен и се нуждае от резет, след което вече се възстановява информацията от backup-a чрез restore.

Поздрави

sexobeaat
07-31-2011, 09:25
Здравей,
Опитай да ъпдейтнеш телефона през Ovi Suitе. Друга от функциите на Ovi Suite е backup - запазване на информацията от телефона в компютъра. По принцип при ъпдейт през Ovi Suite няма да ти се изтрие информацията. Но след ъпдейт обикновено телефона става много бавен и се нуждае от резет, след което вече се възстановява информацията от backup-a чрез restore.

Поздрави
Това резет ко означава..ако обичаш(моля те)би ли ми обяснил стъпка по стъпка с ови суит как да го направя...страх ма е да не го ос*ра :shock: :? пък и не ми се рискува с файловете :? :? че ще стане :booooomb: :booooomb: :booooomb: :D

gadgetsbg
07-31-2011, 09:43
Здравей,
В Ovi Suite:
Tools -> Backup и следваш стъпките.
Tools -> Software Updates и намираш firmware-a а на телефона. Ако не е брандиран 100% ще имаш ъпдейт. Ако е брандиран може и да нямаш.
След ъпдейта:
На телефона - *#7370# (за резет)
На Ovi Suite:
Tools -> Restore и следваш стъпките

Важно! Добре е да изкараш картата памет от телефона, както и сим картата. Също така за ъпдейт батерията трябва да е заредена до поне 90%.

Поздрави

sexobeaat
07-31-2011, 12:34
Здравей,
В Ovi Suite:
Tools -> Backup и следваш стъпките.
Tools -> Software Updates и намираш firmware-a а на телефона. Ако не е брандиран 100% ще имаш ъпдейт. Ако е брандиран може и да нямаш.
След ъпдейта:
На телефона - *#7370# (за резет)
На Ovi Suite:
Tools -> Restore и следваш стъпките

Важно! Добре е да изкараш картата памет от телефона, както и сим картата. Също така за ъпдейт батерията трябва да е заредена до поне 90%.

Поздрави

Брандиран какво значи...не ми пускат ъпдейт защото е купен на изплащане ли..защото все още съм с ц v20 пък трябваше да е v30-v31
сега се опитвам да ъпдейтвам но ми се появява това http://prikachi.com/images.php?images/535/3632535n.gif чува се само как тананика нали изкл и вкл УСБ-то....какво да правя ПЛС кажи http://prikachi.com/images.php?images/544/3632544s.gif а това е при ови суит-а

gadgetsbg
07-31-2011, 13:19
Здравей,
Моля те, направи ъпдейта с Ovi, а не с NSU.
Направи това което ти казва програмата - вадиш кабела, рестарт на телефона, вкарваш кабела -> ОК.

Поздрави

sexobeaat
07-31-2011, 13:47
Здравей,
Моля те, направи ъпдейта с Ovi, а не с NSU.
Направи това което ти казва програмата - вадиш кабела, рестарт на телефона, вкарваш кабела -> ОК.

Поздрави
Тва нещо вече го повтарям за 2-ри път и се ми пише че остават 15 мин ..да*ба майка му колко трябва да се чака ве баси ебания телефон :-x :-x :-x