PDA

View Full Version : Тема за по-големите



truly
07-31-2011, 09:24
Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте?
2) Къде ви приеха?
3) Чрез матурата или с изпит влязохте?
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това?
5) На квартира ли ще сте или на общежитие?
Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :)

Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате?
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре?
3) Защо избрахте точно това?
:)

SisiStrange
07-31-2011, 12:24
Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? Молекулярна биология в СУ.
2) Къде ви приеха? Молекулярна биология в СУ. :D Първо желание ми беше.
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? С матура. С нея ми беше по-висок бала.
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? Детската ми мечта беше да стана агент на ФБР. :D Но това ми беше мечтата от почти 2 години, още от 11 клас. Избрах това, защото съм си маниачка на тема биология в почти всеки нейн аспект.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? В нас си. Аз съм от София.
Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :)

А относно студентските ми години... ами просто нямам търпение. 8-) Дано октомври дойде по-скоро. :grin:

truly
07-31-2011, 12:51
ее браво на теб =D>
много е хубаво когато те приемат по първо желание
а от кога започвате годината в су и къде ще се събирате тогава :)

SisiStrange
07-31-2011, 13:27
ее браво на теб =D>
много е хубаво когато те приемат по първо желание
а от кога започвате годината в су и къде ще се събирате тогава :)
Октомври започваме, а не знам къде е събирането. Сигурно в Ректората и после по факултети. :) :) :)

marin4itu
07-31-2011, 14:13
[quote="truly"]Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? Русенски университет "Ангел Кънчев"
2) Къде ви приеха? Русенски университет "Ангел Кънчев"
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? С матура
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? Детската ми мечта е да бъда маникюристка, вече имам и такъв завършен курс и съвсем скоро ще я осъществя. Иначе съм приета със специалност Предучилищна и начална училищна педагогика, е не ми е детската мечта, но наистина смятам, че ще ми е интересно, защото дори да не я работя, специалността ще ми помогне един ден с отглеждането на моите деца.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? Нито едно от двете. Ще живея с приятеля ми.
Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :)

Blab
07-31-2011, 16:25
ох, и аз ще отговоря, да се почувствам малко по-млада:Д

Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? - в СУ и НАТФИЗ
2) Къде ви приеха? - на второто място
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - изпити
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? - не, това ми е юношеската мечта. като дете исках да бъда китаристка в рок банда, по-късно се запалих по модата, скицирах и шиех като луда. след това, в съзнателните си години обмислях медицина и архитектура, първото заради интереса си към биологията, второто, за да си използвам математиката и рисуването, но се отказах навреме)). ИТ ги отписах също, макар още да ме бива:Д

та, на въпроса, да, това е едно от нещата, с които искам да се занимавам, едно от малкото, за които има специалност във ВУЗ.;
5) На квартира ли ще сте или на общежитие?
вкъщи съм си, 'баси:Д
Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :)
впечатленията ми са смесени. аз се чувствам добре за себе си. погнусена съм, обаче, от масата човеци в редиците, на всякакви етажи и възраст, но положително има приятни (и полезни:Д) неща и хубави хора измежду плевела. студентските ми години са зрели години, достатъчно бурен пубертет изкарах, сега съм доста по-уравновесена и наясно със себе си, желанията, възможностите, хоризонтите си.
очаквам, или по-скоро се надявам, да съумея да се съхраня, предвид и въпреки атмосферата и топоса, който обитавам. това е най-важното, да не се предам на играта!
мечтая да оползотворя оставащите ми години в университета и средите, показвайки изкуството си на точните хора и проправяйки си път към сцената и театъра изобщо. това е - скромно, но от сърце.:Д

vavi13
07-31-2011, 18:04
Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате? НАТФИЗ, Начална Педагогика, Българска филология
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре? Да ще ходя
3) Защо избрахте точно това? Голямата ми мечта е винаги е била да се занимавам с литература и т.н. За НАТФИЗ ми трябва много литература, за педагогиката и филологията също ми трябва много литература.

truly
08-02-2011, 10:49
Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате? НАТФИЗ, Начална Педагогика, Българска филология
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре? Да ще ходя
3) Защо избрахте точно това? Голямата ми мечта е винаги е била да се занимавам с литература и т.н. За НАТФИЗ ми трябва много литература, за педагогиката и филологията също ми трябва много литература.
а кога ще кандидатстваш (коя година) :)

roten
08-02-2011, 11:52
1) ТУ Варна
2) ТУ Варна
3) Да с матура
4) Еми .. вече не си спомням каква беше, но искам да се занимава с компютри ...
5) Квартира
Очаквам студентските години с нетърпение ! Смятам че няма да ми е чак толкова трудно, колкото всички го описват ...

SummerRain
08-02-2011, 12:03
Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? МУ Пловдив
2) Къде ви приеха? МУ Пловдив :)
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? два изпита
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? Това ми е мечтата и единствената професия, която си представям да практикувам.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? Нито едно. При приятеля си ще живея

Chacho
08-02-2011, 12:19
1) Къде кандидатствахте? - СУ
2) Къде ви приеха? - СУ
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - С изпит
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това?

Като малък планувах съвсем други неща, но винаги ми беше интересно, аджеба, как са направили Супер Марио. В гимназията вече добих представа, какво горе-долу представлява информатиката и след малко промени в желанията реших, че не е късно да отпиша математиката и мога да се захвана с това. Подготвих се, влязох и не съжалявам - на този етап отговаря на очакванията ми.

5) На квартира ли ще сте или на общежитие? - Общежитие. И миналата година бях, и тази година възнамерявам да съм.

therichbitch
08-05-2011, 20:23
1) Къде кандидатствахте?- в СУ, в УНСС, в Хайделберг
2) Къде ви приеха?- и в трите, предпочетох СУ
3) Чрез матурата или с изпит влязохте?- за СУ и УНСС с изпити, за Германия- с немска диплома+немски матури
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това?- Чак детска мечта- не, но още от 6-7и клас бях достатъчно ориентирана
5) На квартира ли ще сте или на общежитие?- от Сф съм

gofeto917
08-06-2011, 07:15
1) Къде кандидатствахте? - ТУ Дармщат, РВТХ Аахен
2) Къде ви приеха? - И в двата. Избрах ТУ Дармщат.
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - Матура и тест ДАФ
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? - Детска чак не, ама винаги съм искал да уча в чужбина и като влязох с немски 8 клас в гимназията, знаех че ще е Германия.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие?- Общежитие от университета.
Тук студентските години са скучни, няма такива купони като в бг, но пък за сметка на това се срещаш с хора от целия свят и почти всеки ден се сблъскваш със съвсем нови неща (поне в началото). Специално в нашия град от към реализация в научната област нямам никакви притеснения, защото града е бъкан (буквално) с най-различни институти и научни организации, които търсят студенти непрекъснато, дори можеш да започнеш от 3 семестър да бачкаш, като научен работник ако ти излезе късмета. Сега целта ми е да завърша бакалавъра за 5 години някъде и да специализирам микро и нанотехнологии и после магистратурата засега съм решил също да е в тази област, но нищо не се знае.

mrtn
08-06-2011, 08:30
Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? В МУ-София и МУ-Варна
2) Къде ви приеха? МУ-Варна
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? Чрез изпити
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? Детската ми мечта беше да стана адвокат.. боже това никога няма да стане. Иначе това, което ще уча сега го знам от преди 3 години, глвната причина, е че ми е интересно, искам го.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? На общежитие, евентуално.

Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :)

Ами не очаквам студентски живот да е прелестен, защото много ще се разочаровам ако очаквам всичко да е розово едва ли не. Каквото стане.. :)

sexa_na_kompleksa
08-06-2011, 17:48
Кандидатствах само в НБУ и ме приеха специалност "Психология" на първо желание, първо класиране. Държах ТОП, а в балообразуването учасват и матурите. Психологията не ми е детска мечта (като дете мечтаех за много и най-различни неща), но пък това е желанието ми от 2 години насам. Още не съм решила дали ще живея в родния си град и ще ходя само за по-важните лекции и за изпитите, или пък ще си вземем квартира под наем с приятеля ми и ще бъдем малко в София, малко в родния ни град. Планувам и да работя, а пък "студентският живот" изобщо не ме вълнува. Подобно на Блаб, аз също се налудувах през пубертета.

Kopu
08-06-2011, 20:39
1) Къде кандидатствахте? - УНСС и ЮЗУ
2) Къде ви приеха? - УНСС и ЮЗУ
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - Изпити
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? - Това е пътят по който трябва да мина за да постигна детската си мечта :)
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? - Квартира

polina17
08-14-2011, 18:58
Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате? - Много бих искала да кандидатствам ветеринарна медицина в Стара Загора. Като разбрах, че вече се влиза само с матура биология, още повече искам. Но проблемът ми е, че съм от друг град и не знам дали ще мога да се справям финансово.
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре? - Не, защото успехът ми е висок. И ако кандидатствам вет. медицина І желание, предполагам, че ще ме приемат.
3) Защо избрахте точно това? - Това е детската ми мечта. Но ако не кандидаствам там, най-вероятно ще е в Русенския мед. сестра или акушерка или начална педагогика с чужд език.

Ако някой има някакъв съвет или просто мнение - ще съм благодарна на всичко :)

Lorein
08-14-2011, 19:11
1) Къде кандидатствахте? - РУ "Ангел Кънчев" и ВИНС-Варна
2) Къде ви приеха? - И в двете, записах се в Русе. :)
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - С матурата бала ми беше по-висок.
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? - Детската ми мечта беше да стана учителка. :D Много време се колебаех какво да уча. Минах през психология, туризъм, мениджмънт и в крайна сметка се спрях на новооткритата в РУ специалност Европеистика и глобалистика с обучение на английски език. Надявам се да не остана разочарована, за сега съм положително настроена. :)
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? - Вкъщи. 8-) От Русе съм си. :)

П.С. Знам, че вероятността е изключително малка да намеря някой тук, но все пак - издирвам си бъдещите колеги. :D Ако има някой, да пише. :)

Chacho
08-14-2011, 20:00
Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате? - Много бих искала да кандидатствам ветеринарна медицина в Стара Загора. Като разбрах, че вече се влиза само с матура биология, още повече искам. Но проблемът ми е, че съм от друг град и не знам дали ще мога да се справям финансово.
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре? - Не, защото успехът ми е висок. И ако кандидатствам вет. медицина І желание, предполагам, че ще ме приемат.
3) Защо избрахте точно това? - Това е детската ми мечта. Но ако не кандидаствам там, най-вероятно ще е в Русенския мед. сестра или акушерка или начална педагогика с чужд език.

Ако някой има някакъв съвет или просто мнение - ще съм благодарна на всичко :)

Да не разчиташ на училищния успех и да се готвиш сериозно. Демек много извънкласна работа - дали на уроци или самостоятелно си е твой избор.

sladkalady
08-15-2011, 07:33
[quote="truly"]Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте?- МУ Варна
2) Къде ви приеха?МУ Варна ,специалност Фармация,Първо желание
3) Чрез матурата или с изпит влязохте?С Изпит
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това?Не ми беше детската мечта..Преди 3 години реших,че искам да се занимавам с фармация.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? Ще живея с приятеля ми

mrtn
08-15-2011, 09:11
[quote=truly]Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте?- МУ Варна
2) Къде ви приеха?МУ Варна ,специалност Фармация,Първо желание
3) Чрез матурата или с изпит влязохте?С Изпит
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това?Не ми беше детската мечта..Преди 3 години реших,че искам да се занимавам с фармация.
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? Ще живея с приятеля ми
хехехе, здравей колега.. :) 8-)

Petrow
08-15-2011, 09:21
Към всички завършили средното си образование:
1) Къде кандидатствахте? - ВТУ
2) Къде ви приеха? ВТУ - Комютърни науки
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? матура
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? Не,но просто се вижда че компютрите въртят света,а й изглежда интересно
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? Квартира

polina17
08-15-2011, 14:00
Към бъдещите кандидат-студенти:
1) Какво искате да кандидатствате? - Много бих искала да кандидатствам ветеринарна медицина в Стара Загора. Като разбрах, че вече се влиза само с матура биология, още повече искам. Но проблемът ми е, че съм от друг град и не знам дали ще мога да се справям финансово.
2) Ще ходите ли на уроци, за да се подготвите по-добре? - Не, защото успехът ми е висок. И ако кандидатствам вет. медицина І желание, предполагам, че ще ме приемат.
3) Защо избрахте точно това? - Това е детската ми мечта. Но ако не кандидаствам там, най-вероятно ще е в Русенския мед. сестра или акушерка или начална педагогика с чужд език.

Ако някой има някакъв съвет или просто мнение - ще съм благодарна на всичко :)

Да не разчиташ на училищния успех и да се готвиш сериозно. Демек много извънкласна работа - дали на уроци или самостоятелно си е твой избор.

Ако мислиш, че няма да се готвя - не е така! Ще уча много сериозно, за да изкарам 6.00 на матурата по биология и поне 5.70 на тази по БЕЛ. За биологията - на пробните в 11 клас на 2 пъти изкарах 6.00, но все пак естествено, че зависи каква ще се падне - някои години са по-трудни ;)

mimsssssss
08-15-2011, 14:19
Хубава темичка :)

1) Къде кандидатствахте? - в Благоевград, в Югозападният университет
2) Къде ви приеха? - там, никъде другаде не съм пускала нищо, исках единствено и само психология - задочно
3) Чрез матурата или с изпит влязохте? - матурата ми по бел беше 5,70 и си рекох, че е малка и за това ходих на 2 изпита (предварителен и редовен), обаче накрая като си смятах баловете, оценките излезнаха що годе еднакви, някви дребни разлики :)
4) Това ли ви беше детската мечта и ако не каква беше тя и защо избрахте да учите именно това? - детска не... като малка исках да бъда четец :razz: , да чета по цял ден и да разказвам книгите и да ми плащат, ама нещо се отказах после хаха, иначе от 14 годишна искам да стана психолог и професията ме влече
5) На квартира ли ще сте или на общежитие? - на квартира, задочници не взимат в общежитията...
Освен да отговорите на тези въпроси всеки може да изкаже впечатления и да направи коментар за това какви очаква да са студентските му години, какъв очаква да стане, за какво мечтае от тук на сетне :
Чесно казано ми идва малко в множко това пътуване от Солун до Благоевград за изпити и лекции, обаче като се замисля точно такъв живот съм искала. Не исках да живея в България, обичам да пътувам... абе мечтите ми стават реалност. Вярно, трудно ми е, виждам зор с всичко, ама все пак насладата от успеха май е по - голяма.