PDA

View Full Version : Съвместими ли са приятелството и егото ? (3 въпроса)



Legendtina
07-31-2011, 09:30
Здравейте. Скоро ми предстои важен изпит по немски.Имам възложен проект на тема "Дали егото и приятелството са съвместими?" и трябва поне 40 човека да ми отговорят на три въпроса, свързани с това, за да мога да изготвя своеобразно обобщение след това. Реших,че форумите са подходящ начин за това, ще се радвам, ако се включите.
Ето и въпросите, на които трябва да отговорите :

1.Какви са вашите асоциации с думата его?
2.Ако се явяваш на изпит, заедно с твоя най-добър приятел, би ли му дал твоите отговори или не - кое би защитил : своето его или вашето приятелство?
3. За приятелство с его или без его сте и съответно какви предимства и недостатъци намирате на избрания от вас отговор?

MysteryOfMan
07-31-2011, 09:40
Здравей и на теб. Ще ти отговоря на въпросите:
1. Егото за мен е личността на човека, това което е той, това как се възприема, как иска другите да го възприемат.
2. Бих дал отговорите на приятел, но не заради его, ами заради доброта и уважение към него, защото ще знам, че ако той трябваше да даде отговорите на мен, щеше да го направи.
3. Приятелство без его според мен няма. Да нямаш его, означава да не знаеш кой си, да не познаваш себе си, а от там и другите няма да те познават, камо ли да ти бъдат приятели.