PDA

View Full Version : Препоръки?



Bebee66
07-31-2011, 17:38
Привет на всички дами!
Проблема ми се състои в това,че от фон дьо тен-а ми излизат доста бенки, като кафяви петънца. Аз по принцип си имам доста бенки по лицето, но мисля,че от гримовете започнаха да ми се появяват нови бенки. Не са някакви големи(за щастие) малки кафяви петънца са. Майка ми има същите петна, но нейните са направо по целите бузи :(. Мисля,че преди нанасянето на фон дьо тен е хубаво да се слага някакво кремче..знам ли.. Бихте ли ми препоръчали нещо,което да предотврати появата на петна и бенки? Вие с какво си мажете лицето преди нанасянето на фдт?
Абе чела съм за много процедури,които се извършват при дерматолог/примерно хим. пилинг/ ама все не мога да се реша и да отида...страх ме е да не стане по-зле положението :-s

Jaune
07-31-2011, 17:42
Крем със слънцезащитен фактор. Петната са по-скоро от слънцето, отколкото от самия фдт, който бтв гледай да е качествен.
Аз ползвам сега един на Uriage.

lolabunny7
07-31-2011, 17:54
петната не са от фдт... може да са от слънцето, а може и да са петна на гъбична основа... майка ми имаше такива (бяха кафеви, различни по форма) и ги маза с някакво кремче и минаха за около 20 дена.
А щом и майка ти има може да е наследствено.
Така че се консултирай с лекар, ние неможем да ти кажем със сигурност!
:) :) :)

Bebee66
07-31-2011, 17:58
Не са наследствени. Беше и чиста кожата преди. Но при постоянно ползване на фдт й се образуваха такива петънца.Те малки, но са много , като лунички. Не искам и моята кожа да стане така, пък като гледам все повече такива бенки ми се появяват.
Използвам фдт на Импала, но мисля да заменя фдт със пудра. Как мислите? Пудрата дали е по-добро решение :-o

lolabunny7
07-31-2011, 18:01
аз използвам същия фдт.. ноо според мен не е от него... лятото от слънцето излизат лунички и на мен също ми излизат малко по лицето... ако ги нямаш зимата тези петна значи е лунички от слънцето.
Аз и зимата използвам този фдт и нямам такива петна по лицето

Bebee66
08-04-2011, 10:10
Възможно е да е от слънцето, но според мен от гримовете ми излизат...всеки е с различен тип кожа :o .
Иначе, препоръчайте ми някакво мазило,което е добре да се нанася преди нанасянето на фдт :)

Exothermic
08-04-2011, 15:06
99% не е от фон дьо тена!
Аз използвам изключително рядко и винаги съм имала чиста кожа, но
миналата година се излагах доста на слънце,
без да предприемам особени предпазни мерки за кожата на лицето си
и ми се появиха няколко петънца в областта на очите и носа,наподобяващи лунички.
Просто ползвай слънцезащитен крем, за да предотвратиш появата на нови, аз така процедирам вече.
А петънцата на майка ти може да са от възрастта и`.
Всеки има различна кожа, ако толкова се притесняваш отиди на дерматолог
и наистина използвай по-качествен и лек фон дьо тен, например този на Виши за мен е перфектен,
но за теб може и да не е, намери
тестерчета на различни марки и виж кой фон дьо тен е най-подходящ за товята кожа.


Малко дълго се получи.

CherryMe123
08-04-2011, 15:32
петната не са от фдт... може да са от слънцето, а може и да са петна на гъбична основа... майка ми имаше такива (бяха кафеви, различни по форма) и ги маза с някакво кремче и минаха за около 20 дена.
А щом и майка ти има може да е наследствено.
Така че се консултирай с лекар, ние неможем да ти кажем със сигурност!
:) :) :)

Съгласна съм! :D

SmilezZz
08-04-2011, 15:37
Щом смяташ ,че са от фон дьо тена - спри да го ползваш. Надали е от това,де. Ама ти си си го наумила явно. Така,че отиди на дерматолог.

SunT
08-04-2011, 21:08
Импала не е най-качественият фдт, който можеш да си купиш :? Дори и да нямаше този проблем, пак бих ти препоръчала да си вземеш друг.Но не вярвам да е от него.Ние тук не можем да ти кажем много, по-добре е една консултация на двете с майка ти при дерматолог.Поне ще разбереш от какво са, а няма да гадаем тука :)

YyoOnNiItTyY
08-05-2011, 06:25
Използвай фдт на билкова основа ,който не запушва порите. А петната са от слънцето..

nimfetka7
08-05-2011, 06:35
100% не е от фдт. Ти не си добре 8-)

elysunny
08-05-2011, 06:44
на колко си години ?

замени фон дьо тена с пудра

YyoOnNiItTyY
08-05-2011, 06:46
на колко си години ?

замени фон дьо тена с пудра
Пудрата в повечето случеи се слага ВЪРХУ фон дьо тен-а :-D

elysunny
08-05-2011, 06:50
знам, но ако момичето е на 14-15-16 не е хубаво да използва фон дьо тен, пудрата не запушва толкова порите и когато е качествена дава една много естествена визия

YyoOnNiItTyY
08-05-2011, 06:57
знам, но ако момичето е на 14-15-16 не е хубаво да използва фон дьо тен, пудрата не запушва толкова порите и когато е качествена дава една много естествена визия
За това казах вместо да се маже с боклуци за 10 лева ! Най-хубавия фон дьо тен е на bourjois и НЕ запушва порите .. както и е само заличаващ ,което значи , че няма да те направи 29489ч04290392382357923 тона по тъмна ,ами покрива въпросните петънца! И авторке за да нямаш още проблеми с кожата бъди сигурна че си изчистила хубаво това нещо от лицето си .. за да не продължаваш да иамш проблеми.. като пъпки ,запушени пори и така :)

musicbaby
08-05-2011, 09:31
от слънцето е