PDA

View Full Version : Въпрос..



ScarlettS
07-31-2011, 20:16
Абе от няколко дни си мисля нещо.. какво всъщност е естествената смърт? Няма определен момент, когато на някой "му е дошло времето" или пък когато да умре по естествен път просто така от старост.
Ако оставим настрана убийствата и злополуките, единствената причина за смърт са болестите. Определен брой от тях са нелечими и едновременно смъртоносни, следователно всички останали могат да бъдат излекувани. Ако не преживеем инцидент, не бъдем убити и нямаме нито една от тези нелечими болести и медицината е на достатъчно
добро ниво, така че да открива и лекува другите болести, не би ли трябвало на теория поне да живеем вечно или поне доста повече години отколкото е в действителност?

ZipFail
07-31-2011, 20:46
Не.

playy
07-31-2011, 20:56
Не,защото хората на определена възраст отслабват физически,идват болести вследствие на което те умират,или ако не е от болест,то от естествена смърт,благодарение на което се 'отстъпва' място за младите поколения.На секунда се разждат средно по 5 човека.Представи си,че хората не умираха?Ами то след 10 години,няма да има място на планетата сигурно ,а тя не е много голяма...За това смъртността (естествената) не е толкова лошо нещо :)

antifashionshit
07-31-2011, 21:08
организмът дегенерира с възрастта. брей на колко разсъждения ме навежда това

TheMightyNadenica
07-31-2011, 21:18
Ами нашия(човешкия) организъм е устроен да живее вечно! Но е сложена гилотината! И след определен период в живота(около 30 годин) клетките започват да се копират все по-лошо и по-лошо? Ще попиташ - защо? Еми много просто! ДНКто има като тапа! Докато тази тапа я има, ДНКто се копира напълно идентично и няма проблем! Но й е "казано" на тази тапа да падне...и от ДНКто започва да "изтича" информация! И започва всяко копиране да е все по-зле и по-зле, докато в един момент вече не върши работа!

gandalfepi4
08-01-2011, 05:13
мале къф си чук брато :D

вечно щял да живее човек, много ми е интересно ти как можеш да живееш вечно с опадали зъби, размазани кости и разнебитени органи


то и колата е направена така че вечно да се кара... и така щеше да бъде ако не беше малкият детайл че тя, както човека, не може да се регенерира където се разнебити и ЩЕ остарее


прав си поне че с малко генетични алтерации това би било възможно. ако можехме да си регенерираме органи и крайници както някои тритони могат, ако можехме да си сменяме и клетките които остареят както една медуза може и ако нямахме тенденцията да хващаме рак както акулите на теория щяхме да си живеем до следващата по-голяма, християнска война

Auriss
08-01-2011, 05:14
^значи ако сега взема проба от себе си и след 20г пак - те ще са различни ,това ли ми казваш ?

ScarlettS
08-01-2011, 06:41
Гандалф, това към мене ли е, понеже аз съм момиче.. :D

gandalfepi4
08-01-2011, 09:46
йок, кьофтьо

TheMightyNadenica
08-01-2011, 13:19
мале къф си чук брато :D

вечно щял да живее човек, много ми е интересно ти как можеш да живееш вечно с опадали зъби, размазани кости и разнебитени органи


то и колата е направена така че вечно да се кара... и така щеше да бъде ако не беше малкият детайл че тя, както човека, не може да се регенерира където се разнебити и ЩЕ остарее


прав си поне че с малко генетични алтерации това би било възможно. ако можехме да си регенерираме органи и крайници както някои тритони могат, ако можехме да си сменяме и клетките които остареят както една медуза може и ако нямахме тенденцията да хващаме рак както акулите на теория щяхме да си живеем до следващата по-голяма, християнска война

Ти маи не четеш какво пиша! Прочети го пак!
А отностно зъбите...Еми може да ги сменяш без проблем! Но трябва търпение! Ако си любопитен ще ти кажа повече!

GalaxyEater
08-02-2011, 12:44
Еми то по принцип жизнения цикъл на клетките се изучава в девети клас.

GossipGir1
08-02-2011, 21:55
Еми то по принцип жизнения цикъл на клетките се изучава в девети клас.

Не попринцип , а на практика :)

Няма как да се живее вечно, организма отслабва с времето и става по-податлив на болести..

TheMightyNadenica
08-02-2011, 22:34
Еми то по принцип жизнения цикъл на клетките се изучава в девети клас.

Не попринцип , а на практика :)

Няма как да се живее вечно, организма отслабва с времето и става по-податлив на болести..

Не е така! Това го обясних в една от другите теми!

GossipGir1
08-03-2011, 00:20
Еми то по принцип жизнения цикъл на клетките се изучава в девети клас.

Не попринцип , а на практика :)

Няма как да се живее вечно, организма отслабва с времето и става по-податлив на болести..

Не е така! Това го обясних в една от другите теми!

ами костите които се изхабяват в смис започват да се чупят по-лесно ? :-o

TheMightyNadenica
08-03-2011, 01:23
Еми то по принцип жизнения цикъл на клетките се изучава в девети клас.

Не попринцип , а на практика :)

Няма как да се живее вечно, организма отслабва с времето и става по-податлив на болести..

Не е така! Това го обясних в една от другите теми!

ами костите които се изхабяват в смис започват да се чупят по-лесно ? :-o

Както казах...обяснил съм го...ако го прочетеш ще ти стане ясно...

Evterpa
08-06-2011, 11:32
Не, защото с годините човешкият организъм се износва, захабява се, клетките, тъканите, органите и системите вече не изпълняват толкова активно функциите си, метаболизмът се забавя и в края на краищата спира.

talche
08-06-2011, 11:42
Оф депресирахте ме с тая тема :( :( :( :( И аз мисля че не може вечно, то просто няма как, организма се прецаква един вид както казаха по-горе , за съжаление е така :( :( Ама един познат ми казваше за окултисти че могли да се поддържат по-млади и така да си удължат живота :shock: :shock: :neutral:

TheMightyNadenica
08-06-2011, 12:52
Вие...маи въобще не проумявате за какво става на въпрос...
Организма ни е устроен за вечен живот...просто "някой" е сложил резката...Има "тапа" да ДНКто и в еди н момент й е "казано" да падне...и всяка следваща копирана клетка е по-зле от предишната...За това получиха Нобелова награда...Принудихте ме да намеря информация...че ме мързи да обяснавам вече...сигурно за 100314 път обяснявам! Нищо не ви влиза в тиквите!
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80 ... ето първото излязло!

ZipFail
08-06-2011, 14:22
Ти май не усещаш, че никой не те отразява ? :D

TheMightyNadenica
08-06-2011, 15:04
Ти май не усещаш, че никой не те отразява ? :D

Ти маи не усещаш, че не си оригинален...нито интересен...?

ZipFail
08-06-2011, 15:31
Не се и опитвам :)

TheMightyNadenica
08-06-2011, 15:39
Не се и опитвам :)

А аз стъпвайки в локвите, позлатявам повърхностното напрежение...

ZipFail
08-06-2011, 16:26
Благодаря, че ми напомни защо бях спрял да ти чета постовете даже :)

/ignore on

TheMightyNadenica
08-07-2011, 13:36
Благодаря, че ми напомни защо бях спрял да ти чета постовете даже :)

/ignore on

The weaknessss is in the air....trolololololo....