PDA

View Full Version : Писмо. По пощата.



Vivid
07-31-2011, 22:57
Направо ме е срам, че се налага така да уточнявам... Живеем във време, толкова зависимо от технологиите, че ако някой каже писмо, последното, за което ще се сетим е това :
http://www.dw-world.de/image/0,,6205266_1,00.jpg
Първо ще си помислим за неща от рода на и-мейли, чат съобщения и пр.
Не мисля, че много от нас са писали такова (с получател Дядо Коледа, Лапландия не се брои).
Та, тези дни често ме навестява мисълта да си контактувам с някого посредством писма.
Да, старомодна съм. 8-)
Би ми било интересно да разбера, някой от вас изпращал ли е писмо? А знае ли начин, по който може да се започне подобна кореспонденция?
Наистина ще се радвам да получа сериозни мнения по темата. :)

Joniwut
07-31-2011, 23:01
Здравей,

Темата е много хубава, аз също съм си мислил да направя нещо такова, защото има много повече адреналин вписането и получаването на ръчни писма, отколкото начина по който сме свикнали ние(новото поколение)...
За да изпратиш обикновенно писмо трябва да го напишеш, пъхнеш в плик, да знаеш адреса и да платиш таксата за изпращане(някакви стотинчици е, ако няма нищо прикрепено към писмото)...

Vivid
07-31-2011, 23:09
Здравей,

Темата е много хубава, аз също съм си мислил да направя нещо такова, защото има много повече адреналин в писането и получаването на ръчни писма, отколкото начина по който сме свикнали ние(новото поколение)...
За да изпратиш обикновено писмо трябва да го напишеш, пъхнеш в плик, да знаеш адреса и да платиш таксата за изпращане(някакви стотинчици е, ако няма нищо прикрепено към писмото)...
Благодаря :D Също и за бързия отговор.
Точно за тази част се питах - "да знаеш адреса". Говорих с майка ми и тя ми каза, че тяхното поколение са си купували някакви руски списания и от там са взимали адреси на русначета, и с тях са си писали писма. Нещо такова имам предвид. :)
Като по-малка събирах вестник/списание ИНА и от там се запознавах - но по и-мейл.

Joniwut
07-31-2011, 23:13
Да, това с руснаците е било част от живота на тийновете по онова време, но запознанствата са били и между българи...такива запознанства с еподържат и до днес от вече възрастни хора...както казах усещането е друго от това, на което сме свикнали ние...

Ако някой иска може да си драскаме...
Обаче как ще си разчитаме ---> :D:D:D

Biskfitka
07-31-2011, 23:37
Преди години си купувах тоя вестник Тийнеиджър Лов;д и там имаше такива адреси,сега не знам...

Blab
08-01-2011, 08:52
като малка през "Мики Маус" си пишех с едно момиче от не-помня-кой-град, сега получавам писма от емигрантите си. както се казва, да не ти се налага!;

xNymphetamineGirlx
08-01-2011, 09:01
Защо не? С една приятелка, която замина на 400 км така си контактуваме, тъй като тя няма компютър. :smt061

godframedme
08-01-2011, 09:38
Да, всяка седмица изпращам по между 5 и 10 писма на приятели в България и чужбина. Обичам да пиша писма. Освен това почти всеки ден получавам писмо от някъде. Сега лятото не ми остава време да пиша, а и нямам постоянно пребиваване, защото постоянно пътувам и имам щастието да се видя на живо с много от хората, с които си пишем, но като дойде отново септември пак ще има емоции в плик и хартия. <3

disika
08-01-2011, 09:43
Интересна тема, и аз съм се замисляла как точно мога да намеря такива хора, но идеи засега никакви.

bloodyF
08-01-2011, 10:43
penfriend-club.com


от тук си намерих пенфрендс, момче и момиче от Полша. общо взето Поляците са най-активни в сайта, но има и българи, англичани, канадци, египтяни и т.н. :)
пишем си по пощата, но уточняваме детайлите по мейла...
много ми е интересно, дори с момичето мислим да си гостуваме другата година (разменни начала) :)

JuStElly
08-01-2011, 10:51
Изпращала съм преди много време .. не е нищо особено,но щом искаш да опиташ изпрати писмо до някой твой близък и очаквай отговор 8)

Vivid
08-01-2011, 14:23
penfriend-club.com


от тук си намерих пенфрендс, момче и момиче от Полша. общо взето Поляците са най-активни в сайта, но има и българи, англичани, канадци, египтяни и т.н. :)
пишем си по пощата, но уточняваме детайлите по мейла...
много ми е интересно, дори с момичето мислим да си гостуваме другата година (разменни начала) :)

О, много ти благодаря! Точно това търсих! :)
Наистина е много интересно, сега се запознах с едно момиче от Турция и си пишем по и-мейл засега.
Ще пиша и на още хора.
Още веднъж благодаря! :)

@godframedme - Това, което казваш е страхотно :) А ти как се запозна с хората, с които си пишеш?

Joniwut
08-01-2011, 15:50
Някой има ли представа за колко време се придвижва писмо от Щатите до България и обратното?
И каква е таксата...?

bloodyF
08-02-2011, 11:15
^3,4 лева, по около 2 седмици сигурно :)

JustAngel
08-02-2011, 12:04
Да,изпращала съм няколко пъти.Преди година се преместих да уча в друг град и с гаджето ми се виждахме по-рядко.Постоянно си говорехме по телефона и скайп,но нищо не може да замени писането на писма.Не мога да опиша с какво желание пиша писмата си до него.В тях описвам неща,които са прекалено дълги за телефона,описвам чувствата си по-добре,когато пиша,а не когато говоря.Докато пиша мога да се отпусна напълно и да излея всяка една емоция по много по-специален начин отколкото по скайп например.Много е вълнуващо всеки ден да проверяваш пощенската си кутия с надеждата да зърнеш бял плик,адресиран до теб :grin: Освен всичко това писането на писма е доста романтично.Някои смятат,че е твърде старомодно за днешния свят,пълен с все по-нови технологии,но аз смятам,че е един от най-добрите начини да изразиш чувствата и мислите си.

BlueKnife
08-03-2011, 07:50
оо, мноого е забавно и интересно. едно време си пишех с разни хора, особено с едно момиче от Плевен доста дълго си пращахме писма, обаче не знам и аз кво точно стана и прекъснахме..

gabrielich
08-04-2011, 13:41
Аз съм си писала писма с дядо! :D Също и с едно момиче от Македония, с което се запознахме по скайп.
@Vivid, моятата майка пък си е изпращала марки, картинки и т.н. с русначетата, когато е била на моята възраст :)
@bloodyF сайта е страхотен! И аз много ти благодаря!

megusta
08-11-2011, 18:56
Значи: аз обожавам да пиша писма. И честно казано много често искам да няма такива технологии. Съвсем различно е да хванеш химикалката, да вземеш пред себе си бял лист и да започнеш да пишеш. Да вдишваш даже аромата на мастилото, да чуваш драскането на пълнителя по уж гладкия лист. В писането на писма има нещо... влагаш някакво чувство в очертаването на буквите, влагаш чувства, мисли, емоция. Писала съм си писма с приятелка, която замина да учи в Германия, определено ми харесва. Онзи трепет, който е с теб, докато чакаш пристигането на писмото или преди да го вземеш в ръцете си... не може да се сравни със чакането докато някой ти напише нещо в скайп примерно или в чатовете на фейсбук. Ръкописното писане и тракането на клавишите по клавиатурата нямат нищо общо. Няма никаква база на сравнение. Лично аз мога да кажа, че знам точно къде седи всяко едно копче от клавиатурата и не се гордея с това. Защото това е доказателство до каква степен съм завладяна от техниката. Така че определено обожавам да пиша писма. Ако някой тук иска да си пише с някого... насреща съм, стига да има желаещи. :)

SonataArctica
08-13-2011, 16:27
писал съм любовно писмо... на хубава хартия, с писец и мастило и запечатано с восък 8-)

Jaune
08-13-2011, 18:54
Сега се регнах в този сайт. Куул. Определено бих си писала писма с някого. Много по-интересно е и вълнуващо.

Naive
08-13-2011, 19:33
Писма не съм писала и не са ми писали.
Но вчера получих картичка от Франция и се зарадвах супер много. :Д И сега ще напиша писмо на момичето, което ми изпрати картичка.

Anichkaxxwee
10-05-2011, 17:42
Като видях заглавието на темата.. Си помислих, че имаш предвид за и-мейли и тем подобни 8-)

По темата: Не съм пращала, но искам .. :)

sandero
10-06-2011, 12:39
ей писамцата бяха хубаво нещо

RedArmy
10-06-2011, 14:17
Браво за темата :) В тези "технологични времена" изглежда няма място за чисто човешките неща. Няма място за марка, химикал и мирис на прясно отворено писмо. Има място само за щракане на клавиатура. Писма не съм писал от 6-7 години вече..