PDA

View Full Version : Лятна диария- НЕ СПИРА, ПОМОЩ!



DarkKisss
08-01-2011, 03:52
Здравейте..
Днес става точно една седмица откакто съм с диария, която е доста неприятна и е жълто зеленикава на цвят плюс това.. В петък отидох при личната си лекарка, която ми изписа 'Бисептол', активен въглен и 'Ентерол', а преди това мама ми беше купила 'Лопедиум' уж с незабавен ефект .. Трънци, НИЩО! Вчера си варих ориз, пих водата от ориза и за около 12 часа ми помогна и после пак вечерта имах разстройство, ядох и моркови и ориз и чай от билки, всякакви лайна вече, не знам.
Та днес отивам да ми правят анализи да ми взимат фекална проба. Не знма каква е тази инфекция, но е някакъв ужас.
Някой от вас или вашите познати оплаква ли се от същото? Всичко ми е добре, здрава се чувствам освен тази диария и подутите черва от време на време :-x :-x Досадно е наистина .. Ако имате някоя домашна рецепта, моля споделете......
Благодаря.

ThomasCook
08-01-2011, 12:12
От всички изброени само Ентерола действа наистина, защото е съставен от дрижди, които са естествени пробиотик и отстранявт освен симптомите и причинителя на диарията. Аз ти препоръчвам да си взимаш Ентерола и за максимум 2 дни ще ти мине ;)

SeXyMaCka
08-01-2011, 17:39
На мен в такива ситуации ми е помагал Лопедиум е не толковатежко като при теб ).
Мисля, че това би било от полза:
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=article&id=188:diariq-raztroistvo&catid=37:babini-recepti&Itemid=56

daniela0108
08-08-2011, 11:48
и аз имах подобен проблем, голямо мазало щото аз хем се подрисках, хем повръщах, май някъв летен вирус след морето. Дъ доктор ми изписа Ентерол на мен ми подейства страшно бързо направо не очаквах, та затова си мисля че и за теб ще е ок. Незнам тия отвари ми се виждат съмнителни, да не стане по-лошо, пии си прахчетата и ще се оправиш =;

GLaDOS
08-08-2011, 12:59
Глътни няколко сурови бобчета (повече ако е ситен боб) с малко вода ... ако не помогне няма и да навреди .Другото докторите да кажат .

Nqmatakuv
08-08-2011, 13:35
1-2 супени лажици оцет 3 ако си много зле си се оправяш ама 3 сериозно ако си мн зле :booooomb:

ThisIsMe
08-08-2011, 14:59
Вероятно чревна бактерия.През лятото заразяването става доста по-лесно.Взеха ли фекална проба вече?

SweetySmallDevil
08-08-2011, 16:26
Оцет !!! :)

AtinaPalada123
08-12-2011, 15:17
С ентерола и ориза си на прав път.
Лакто-флор(не за дъвчене, а на таблетки) също е стахотен за целта, защото след това не си запечен ;)

anonymous708973
08-14-2011, 10:29
Стоперан или Имодиум пи ли?

kalpazanka
08-14-2011, 11:21
Стоперан или Имодиум пи ли?
Лопедиум. С един механизъм на действие са.

Авторке, излезе ли резултатът от пробата?

daniela0108
08-15-2011, 08:08
Явно авторката се оправила, щом никаква я няма.Да не говорим, че от много съвети аз се подрисках...ама сега съм ок де, за два дни беше зора, но с енерола се оправих.само да ви кажа, че имодиума маи давал някви странични ефекти (поне така ми каза аптекарката). :-o май е по-добре да пиите от моито предложение.