PDA

View Full Version : Лятна диария- НЕ СПИРА, ПОМОЩ!



DarkKisss
08-01-2011, 03:55
Пуснах темата и в 'Здравни проблеми и болести', но ми се струва, че тук има посещаемост доста и реших и тук да потърся 'помощ' .... :/

Здравейте..
Днес става точно една седмица откакто съм с диария, която е доста неприятна и е жълто зеленикава на цвят плюс това.. В петък отидох при личната си лекарка, която ми изписа 'Бисептол', активен въглен и 'Ентерол', а преди това мама ми беше купила 'Лопедиум' уж с незабавен ефект .. Трънци, НИЩО! Вчера си варих ориз, пих водата от ориза и за около 12 часа ми помогна и после пак вечерта имах разстройство, ядох и моркови и ориз и чай от билки, всякакви лайна вече, не знам.
Та днес отивам да ми правят анализи да ми взимат фекална проба. Не знма каква е тази инфекция, но е някакъв ужас.
Някой от вас или вашите познати оплаква ли се от същото? Всичко ми е добре, здрава се чувствам освен тази диария и подутите черва от време на време Досадно е наистина .. Ако имате някоя домашна рецепта, моля споделете......
Благодаря.

bloodyF
08-01-2011, 07:12
имаше някаква синя билка, ще питам баба ми как се казва и ще ти напиша лично..
а иначе какво ядеш през деня?
препечени филии, варени картофи

виж имодиум плюс, на мен лично винаги ми помага и то много бързо, до 15мин.-половин час съм се оправила напълно..

tonie__
08-01-2011, 07:13
препечени филии яко

victoriassecret1
08-01-2011, 07:15
Блатния аир го препоръчват за такива стомашни разстройства.

malkasladka
08-01-2011, 07:17
Имодиум!!!!

3oPuTy
08-01-2011, 07:54
Компот от дренки - и сока,и плодовете.Като малка само това ме оправяше,но си е гадничко :?
А иначе - спокойно,явно е някакъв вирус.Майка и аз бяхме същите преди около 2-3 седмици.При мен даже имаше и гадене,и главоболие,и отпадналост.Наблягай на картофи,препечени филийки и солети,пий си хаповете и така :)

babity
08-01-2011, 08:09
Аз съм така всяко лято, не се притеснявай, не съм умряла. Това лято, вече един месец, непрестанно съм с диария. Ще ме прощавате за езика, ама каквото хапна, както го хапна, така излиза. Но не се чувствам зле и затова не се тъпча с боклуци за стягане.

Colouring
08-01-2011, 10:41
Компот от дренки!Помага много.
И малко по-драстично - чувала съм,че и оцетът много помагал,но не знам точно как се приема,пък и ми се вижда доста гадно и нездравословно.

joannalof
08-01-2011, 10:47
1-2 капки йод с вода - винаги ми помага :) има неприятен вкус,но е кратко и има ефект. Също така яж варени картофи,банани,царевица,те стягат.

DarkKisss
08-01-2011, 11:07
Благодаря за съветите :)
Аз вече си дадох проба за изследване, след 3 дена щели да излязат резултатите ..
Тва с дренките трябва да го пробвам ..
В интерес на истината и аз се чувствам добре, само тая тъпата диария иначе нито съм отпаднала нито нищо тренировки всичко си карам проблеми няма ... и все пак е неприятно и неудобно..

Infinity
08-01-2011, 12:23
Компотът от дренки наистина помага, но и мисля, че сладкото от рози беше много ефективно. Не съм сигурна само дали " отпича" или " запича " 8-)

koshtramba
08-01-2011, 12:37
^ Неееееее, в никакъв случай сладко от рози. Разхлабва! :lol:

Infinity
08-01-2011, 12:41
Хах, поне ми реши чуденката. :D

koshtramba
08-01-2011, 12:45
Добре щеше да я подредиш. :razz:

katericArofl
08-01-2011, 14:08
Както каза Тони - препечени филии и като цяло сухи храни-бисквити, сухари, къмв тях може и сирене.. за медикаменти не знам.

Yankee
08-01-2011, 14:39
^ а от плодовете-може банани и мисля че и домати в огромни количества 8-)

BlindedAngel
08-01-2011, 14:50
Лимоновия сок "свива" корема и помага срещу диария и повръщане.

П.П. Във Варна има мноооого гаден вирус, поне няколко познати са го хванали... :?

titinkaa
08-01-2011, 15:01
Компот от дренки
ПРахчета Смекта от аптеката смесваш го с 2-3 лъжици кисело мляко и го ядеш 2-3 пъти на ден по 1 прахче
Оцет
Препечени филийки със сирене

fuckme
08-01-2011, 15:06
Смектата може и с малко вода да се разтвори и да се изпие на 2-3 глътки, успех ;)

SummerMakesMeHappy
08-01-2011, 15:19
^ а от плодовете-може банани и мисля че и домати в огромни количества 8-)

За банани не знам ама НЕ домати 8-)

LudotoDevoiche
08-01-2011, 16:16
Компот от дренки, препечени филийки, оцет и сурово бобче (внимавай да не се задавиш, ако решиш да го пробваш).

Кола+сладолед
06-27-2014, 10:51
Здравейте аз съм момче на 15 и ще ви разкажа какво ми се случи.Значи излязохме с приятел беше горещо и се чудехме за да се охладим дали да си вземем сладолед или кола затова взехме и от двете което беше грешка.понеже беше горещо и сладоледите се топяха бързо за това ги смесихе и разтарсихме бутилката и когато ги изпихме........след около 10 минути се усети ефекта.Нещо се наду в мен сякаш вулкан щеше да изригне бягах до нас като правих неуспешни опити да потуша "вулкана" след като стигнах до нас и си излях душата излизаше лаино след лаино пръдя след пръдя дрисок след дрисок и това мъчение продалжи 40 минути без почивка и след като приклиучи лежах половин час се едно бях ебал и от тогава разбрах че ако ще ядеш сладолед и кола ще са по отделно........