PDA

View Full Version : Проблем с избора на телефон...спешно е



vansipansi
08-01-2011, 17:35
Здравейте ! Може ли някой да ми препоръча някой телефон(от тези , които изброя след малко) , а също така да ми каже цената на Нокия Ц6 - 01 , защото навсякъде е различна. ако има някой с такъв телефон да пише... Така да се върна към телефоните на които съм се спряла . Нокиа Ц6- 01 , Нокиа Ц5-03 и Нокиа 5530 . Не ми предлагайте Самсунг или ЛГ или някви такива .. ХТС никога не съм имала , но... предлагайте някакви на цена до 450 лв . БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!

gadgetsbg
08-01-2011, 18:28
Здравей,
Не, не и пак не :) Бягай по-далеч от тоя симбиан!!! Аз съм с 5800XM който работи със същата ОС с която и изброените по-горе (дори е с фърм от C6-01). Имам приятели с C6-01, C5-03 - първия има доста проблеми с ОС, на втория много лесно му се пука задния капак при отваряне и затваряне. Дори новия (вече не чак толкова нов) symbian^3 е голяма боза...

Определено търси андроид с капацитивен дисплей. Имам таблет с android 2,2 и определено съм очарован от възможностите! Отделно съм работил доста със Samsung Galaxy S - само един проблем съм открил (масов е, но се оправя лесно).

Ако си промениш мнението ще ти предложа няколко модела.

Поздрави

vansipansi
08-01-2011, 18:34
Ами , ок предложи няколко телефона , но нз за сони ериксон , аре за Самсунг , добре ... но Сонии не одобрявам :)

vansipansi
08-01-2011, 19:23
Този първия няма wi-fi . Държа да има , това не го споменах ... Хартсва ми HTS -то ,но ще изчакам и за други отговори

JungleJaguar
08-01-2011, 19:34
Всеки,който повечко си разбира от телефони ще ти каже-БЯГАЙ ОТ SУМВIАN !
Аз даже ще ти кажа-БЯГАЙ ДАЛЕЧ ОТ SУМВIАN.
Но всичко зависи и от потребителските ти нужди.
Но Симбиан е пълна боза.
Дървена,ограничена,простов ата и т.н.
Ако качваш приложения ще се наложи да хакваш телефона,защото невсяко приложение ще се инсталира.Ако телефона е нехакваем ще се наложи да сертифицираш приложенията със разни софтуери и да си вадиш сертификати,за които се чака към 24 ч.
Ще ти трябват и таск мениджъри за приложенията,които заемат памет.
Ще ти трябват и програми за чистене на памет.
И всичко това за едни дървени и простовати приложения.

Както и преди мен ти казаха търси Андроид,а също и iОS.
А Samsung Galaxy S просто издухва всяка Нокийка,както и много други.За тез пари ако го намериш читав втора ръка няма да сгрешиш.
Взимаш много корава и мощна машина.
А и бъдещето не е за Симбиан,а за Андроид и Iрhоnе.

vansipansi
08-01-2011, 19:44
Всеки,който повечко си разбира от телефони ще ти каже-БЯГАЙ ОТ SУМВIАN !
Аз даже ще ти кажа-БЯГАЙ ДАЛЕЧ ОТ SУМВIАN.
Но всичко зависи и от потребителските ти нужди.
Но Симбиан е пълна боза.
Дървена,ограничена,простов ата и т.н.
Ако качваш приложения ще се наложи да хакваш телефона,защото невсяко приложение ще се инсталира.Ако телефона е нехакваем ще се наложи да сертифицираш приложенията със разни софтуери и да си вадиш сертификати,за които се чака към 24 ч.
Ще ти трябват и таск мениджъри за приложенията,които заемат памет.
Ще ти трябват и програми за чистене на памет.
И всичко това за едни дървени и простовати приложения.

Както и преди мен ти казаха търси Андроид,а също и iОS.
А Samsung Galaxy S просто издухва всяка Нокийка,както и много други.За тез пари ако го намериш читав втора ръка няма да сгрешиш.
Взимаш много корава и мощна машина.
А и бъдещето не е за Симбиан,а за Андроид и Iрhоnе.



Пффф Тоя телефон е 1 бон о_О а мн, мн не обичам 2 ръка телефони

gadgetsbg
08-01-2011, 19:50
Е, не е чак толкова лош симбиана, колкото каза, но като цяло си е зле :) За това и спряха да правят телефони с него (декември излизат първите нокии с windows mobile 7).

Ето и списък:
Motorola Flipout - 340лв - супер симпатичен модел ;)

Samsung I5700 Galaxy Spica - 390лв

Samsung Galaxy Mini S5570 - 270лв - слаб процесор

Samsung Galaxy Gio S5660 - 390лв

Samsung I5800 Galaxy 3 - 360лв

Samsung I7500 Galaxy - 370лв - слаб процесор, но 5mp камера

LG Optimus One P500 - 330лв - слаб процесор

Нещо, което горещо препоръчвам:

Samsung Galaxy Ace S5830 - 490лв - 800mhz процесор (среден клас), но това е единствения от списъка, който има графичен ускорител! Освен това има 5mp камера. Единствения проблем е липсата на divX - няма да можеш да гледаш .avi филми.

Ако ти хареса някой от гореизброените ми кажи за да го огледам по-подробно (освен ако не ти хареса последния - него бягай да го взимаш по най-бързия начин :) )

Поздрави

vansipansi
08-01-2011, 20:19
Е, не е чак толкова лош симбиана, колкото каза, но като цяло си е зле :) За това и спряха да правят телефони с него (декември излизат първите нокии с windows mobile 7).

Ето и списък:
Motorola Flipout - 340лв - супер симпатичен модел ;)

Samsung I5700 Galaxy Spica - 390лв

Samsung Galaxy Mini S5570 - 270лв - слаб процесор

Samsung Galaxy Gio S5660 - 390лв

Samsung I5800 Galaxy 3 - 360лв

Samsung I7500 Galaxy - 370лв - слаб процесор, но 5mp камера

LG Optimus One P500 - 330лв - слаб процесор

Нещо, което горещо препоръчвам:

Samsung Galaxy Ace S5830 - 490лв - 800mhz процесор (среден клас), но това е единствения от списъка, който има графичен ускорител! Освен това има 5mp камера. Единствения проблем е липсата на divX - няма да можеш да гледаш .avi филми.

Ако ти хареса някой от гореизброените ми кажи за да го огледам по-подробно (освен ако не ти хареса последния - него бягай да го взимаш по най-бързия начин :) )

Поздрави



Всички ми харесват , но засега съм се спряла на HTC WILDFIRE S много ми харесва , голям е ... вашите мнения са ми много полезни, ще изчакам всички до Коледа :D

gadgetsbg
08-01-2011, 20:26
Здравей,
http://www.faqspedia.com/htc-wildfire-s-vs-samsung-galaxy-ace-compared
Мисля, че това ще ти помогне в избора! Няма натрапчиво мнение, а чисто сравнение, а преценката остава само за теб :) Ако не се оправяш с английския ще го преведа и ще го пусна в блога.

Поздрави

Biskfitka
08-01-2011, 23:49
Ами , ок предложи няколко телефона , но нз за сони ериксон , аре за Самсунг , добре ... но Сонии не одобрявам :)Сони Ер. за мен са много по-добри телефони от Самсунг,но ти си знаеш :)

vansipansi
08-02-2011, 06:22
Значи решавам Между Samsung Galaxy Ace и HTC Wildfire S Супер ... ще питам в някой магазин , кой е по-добър . Но съм сигурна , че вие ще ме посъветвате по-добре ! :)


Поздрави

dubi95
08-02-2011, 14:46
ето ти с 8 мп телефон и симбиан и хд видео
http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=60908

Или ето ти с 8 мп и хд видео и андроид http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=74&products_id=61001

Nqkuf
08-02-2011, 17:35
Добре де. Аз съм с 5530 и защо нямам проблеми със симбиана.
Телефона си работи нормално, какви проблеми толкова имате с тоз симбиан, не знам.

dev22
08-02-2011, 17:37
Ами , ок предложи няколко телефона , но нз за сони ериксон , аре за Самсунг , добре ... но Сонии не одобрявам :)Сони Ер. за мен са много по-добри телефони от Самсунг,но ти си знаеш :)точно ето 1 перфекно телефонче http://www.359gsm.com/xperia_x10_mini.html ще го разбереш ако изгледаш ревюто и има WI-FI :oops: или пък с пълна куерти клавиатура http://www.359gsm.com/xperia_x10_mini_pro.html :D

dev22
08-02-2011, 17:39
Добре де. Аз съм с 5530 и защо нямам проблеми със симбиана.
Телефона си работи нормално, какви проблеми толкова имате с тоз симбиан, не знам.ем и аз съм с симбиан-Nokia N86 8MP,харесвам си го,ама почти секи ден ми забива пази боже да отворя няколко преложения на 1 път!!! 8)

gadgetsbg
08-02-2011, 18:23
Добре де. Аз съм с 5530 и защо нямам проблеми със симбиана.
Телефона си работи нормално, какви проблеми толкова имате с тоз симбиан, не знам.
Здравей,
Явно не използваш телефона си достатъчно - качествените приложения за симбиан се броят на пръстите на двете ми ръце (имам нормални ръце с по 5 пръста :) ).

Xperia-та е с Android 1,6 - определено не си струва :)

Поздрави

Nqkuf
08-02-2011, 21:55
Еми използвам си го за нормалните неща. Музика, интернет, видеоклипове, снимки, разговори 8-)
Имам няколко инсталирани програмки и игри... и тапети...
Поне за тези неща не ми прави проблеми :)

Може би има по-бързи ОС, но не ги знам :P