PDA

View Full Version : Татус на ръката



abvgde93
08-01-2011, 19:33
Здравейте,момче съм.
Мисля да си направя татус със малък текст на ръката и по точно отзад на трицепса.
Моля ,тези които имат татуси по ръцете да ми отговорят на 2 въпросчета :)

- 60 кг съм (г/д слабичък) ,но ходя на фитнес. Ако си направя татус там ,след време когато ръката ми порасне (от фитнеса) татуса ще се размаже ли ?

- Влияе ли се от слънцето (тена на кожата) ,смисъл това лято не съм ходил на море ,но другото когато отида и почернея ще има ли някакви проблеми за татуса.

Това е.
Благодаря на всеки ,който се отзове ;)

UniCoWN
08-01-2011, 19:59
1)Да, ще се ''разтегне''/деформира с нарастването на ръката.
Е, няма да е б**ти фрапиращата разлика де, не мисли кой знае какво..

2)За другото лято проблеми няма да имаш, възможно е да потъмнее малко или на теб така да ти се струва заради промяната на собствения ти тен, но пак - нищо фрапиращо.
Обаче това лято - по-добре не я прави, поне не сега.
Не знам дали си чел - татуировка не се излага на пряко слънце, докато не заздравее напълно. (разбирай половин - един месец, може и повече, зависи от големината) Така че, изчакай да мине лятото и тогава я прави. За другото лято ще си чук. :)
Абсолютно е друг въпроса на колко години си, как огранизма ти би понесъл това (тук говорих от моя личен опит, за другите не знам).

Alekssandyr
08-01-2011, 20:03
1)Да, ще се ''разтегне''/деформира с нарастването на ръката.
Е, няма да е б**ти фрапиращата разлика де, не мисли кой знае какво..

2)За другото лято проблеми няма да имаш, възможно е да потъмнее малко или на теб така да ти се струва заради промяната на собствения ти тен, но пак - нищо фрапиращо.
Обаче това лято - по-добре не я прави, поне не сега.
Не знам дали си чел - татуировка не се излага на пряко слънце, докато не заздравее напълно. (разбирай половин - един месец, може и повече, зависи от големината) Така че, изчакай да мине лятото и тогава я прави. За другото лято ще си чук. :)
Абсолютно е друг въпроса на колко години си, как огранизма ти би понесъл това (тук говорих от моя личен опит, за другите не знам).

Относно първата точка : Ти мацко, наясно ли си, че са измислили растителни мастила? От тях, когато кожата ти се разтяга и мастилото се разтяга и не се губи нищо ..

Interfector
08-01-2011, 20:13
При нормално ходене на фитнес и натурално трениране няма да се получи няква огромна разлика.
Обачеее, посегнеш ли към хардкор продукти ще се прецакаш.

UniCoWN
08-01-2011, 20:13
1)Да, ще се ''разтегне''/деформира с нарастването на ръката.
Е, няма да е б**ти фрапиращата разлика де, не мисли кой знае какво..

2)За другото лято проблеми няма да имаш, възможно е да потъмнее малко или на теб така да ти се струва заради промяната на собствения ти тен, но пак - нищо фрапиращо.
Обаче това лято - по-добре не я прави, поне не сега.
Не знам дали си чел - татуировка не се излага на пряко слънце, докато не заздравее напълно. (разбирай половин - един месец, може и повече, зависи от големината) Така че, изчакай да мине лятото и тогава я прави. За другото лято ще си чук. :)
Абсолютно е друг въпроса на колко години си, как огранизма ти би понесъл това (тук говорих от моя личен опит, за другите не знам).

Относно първата точка : Ти мацко, наясно ли си, че са измислили растителни мастила? От тях, когато кожата ти се разтяга и мастилото се разтяга и не се губи нищо ..

Хич да не е, дори и да не остава празно място без мастило, това което е е ''разляло'' на разтегнатото място пак ще си стои не както трябва.
А и, думата тук всъщност не е ''разтягане'' по-скоро ''нарастване'', повърхността се увеличава, не еластичността.

Interfector
08-01-2011, 20:16
Uni като цяло аз качих 10кг и голяма разлика не се усеща.

UniCoWN
08-01-2011, 20:18
Uni като цяло аз качих 10кг и голяма разлика не се усеща.

Това го казах, нищо фрапиращо, само ти ще си знаеш. :)

Interfector
08-01-2011, 20:20
Мастилото обаче не издържа и се разтече, заради голямата кръвозагуба 8-)
Като събера кинти ще ходя да ги повтарят.

Inn0cenCe
08-02-2011, 19:01
Ох, пълни глупости ! Нищо не се "разтяга" спокойно. Приятелят ми целият е в татуси. Има на ръцете, гърба, корема и гърдите и след като спря да взима химия и много рязко отслабна НИЩО не се промени. Татусите му са същите. Колкото до това, дали нещо ще му стане от слънцето - когато още е нов е съвсем възможно да избледнее и да се излющи повече отколкото трябва, така че си вземи някои слънцезащитен крем с фактор 50+ и се мажи повечко преди да го изложиш на слънце. Надявам се да съм била полезна. Успех ! :)

titinkaa
08-02-2011, 19:12
Почти няма да има разлика ако напълнееш.

abvgde93
08-02-2011, 19:57
Аха,благодаря ви много!
Татуса мисля да си го направя зимата ,хем няма слънце хем да кача някое друго килце до тогава.
Мерси на всички.

А бихте ли ми дали някакъв сайт с шрифтове за надписи за татуси ?
Както казах мисля да си направя малък надпис отзад на ръката на трицепса,но ми трябват някакви шаблончета да си избера нещо,не текста а самият шрифт :)

Пак Благодаря.

tonie__
08-02-2011, 21:19
съветвам те само много да внимаваш в какво студио ще си направиш татуса и татуиста дали си разбира от работата.бившия ми за втория татус отиде при някакво ново момче и татуса му (надпис отстрани на корема) избеля много адски бързо,даже не се беше излагал на слънце или нещо подобно.сега ще ходи да си го повтаря :?

UniCoWN
08-02-2011, 22:37
А бихте ли ми дали някакъв сайт с шрифтове за надписи за татуси ?
Както казах мисля да си направя малък надпис отзад на ръката на трицепса,но ми трябват някакви шаблончета да си избера нещо,не текста а самият шрифт :)


http://www.dafont.com
Шрифтове колкото искаш, че и по категории 8-)
Разглеждай, избери си.
Колкото до горното мнение - да, иди предварително, разпитай, разгледай досегашни произведения на самия татуист..