PDA

View Full Version : Батерията на лаптопа трябва да се маха?



Luscious_Heart
08-02-2011, 00:33
От вече 8-9 месеца ползвам лаптоп Fujitsu Lifebook AH530. Нямала съм проблеми дотук, слава на бога; батерията му държи около 2 и нещо часа общо, когато не е включено захранването от адаптера.
Обаче един мой приятел, който има лаптоп от друга марка, ми каза, че прави следното:
През цялото време държи батерията на лаптопа си извън самия лаптоп (в някаква найлонова торбичка, от онези с цип) на прохладно място... през това време работи с лаптопа си БЕЗ батерия, но с включен кабел. И понеже аз досега батерията НЕ съм я вадила (понеже не го знаех тва) иии сега той ми каза, че може много да си скапя капацитета на батерията.
Каза ми да направя същото, и де факто да държа батерията в лаптопа САМО КОГАТО ще го ползвам без кабел.
Да, обаче аз сега съм на село с мобилния интернет; не успях да си извадя батерията на лаптопа не знам защо... ще мина през града до 8-9 дена и ще се опитам да намеря някой, който да ми помогне по въпроса... ако се наложи..
С мойто приятелче заедно свалихме user's guide на този модел лаптоп, преровихме го и двамата целия PDF, но няма никъде информация да трябва да махам батерията си толкова често; единствено препоръчваха как да процедирам при зареждането и т.н. елементарни неща.
Кажете ми кое е правилно да правя? Търсих в гугъл, в един Бг форум казаха, че няма никво значение по принцип, и че дори не е хубаво батерията ти да е навънка.
В друг сайт пък препоръчваха да изваждам батерията само когато ще ми предстои дълга раздяла с лаптопа поради няква причина... и есте когато ще я сменям.
Моля ви, тотално се обърках. Не искам да си прецакам батерията и да врънкам нашите за нова.

iicegirL93
08-02-2011, 11:11
Амиии моята братовчедка също ползва лаптоп Fijitsu Siemens.Тя ссъщо има проблем с батерията-не може да работи на компютъра без включен кабел.В нашата гимназия попита учителя по ИТ и той й казал,че не е било добре да ползваш PC то без вкл.кабел,и затова се е развалило.Сега й трябва нова батерия.. Не знам точно кое е правилно :(

gadgetsbg
08-02-2011, 11:27
Здравей,
Можеш спокойно да съхраняваш батерията си на стайна температура, без да има нужда да я пъхаш в найлонов плик. Използвай батерията само в крайни случаи.

Поздрави